Показове заняття 2 молодша група. Відкрите заняття в другій молодшій групи - мої файли - каталог файлів - мкдоу Катеринославської Нікольське. Вправа на розвиток емоцій
Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі з розвитку мовлення за допомогою розвитку дрібної моторики рук на тему "Пробудження весни". Мета: Ознайомити дітей з віршем А. Плещеєва «Весна», вчити чітко і правильно вимовляти ізольований звук ф. Програмні завдання: Освітні: - познайомити дітей з віршем А. Плещеєва «Весна»; - систематизувати знання дітей про весну; - закріпити у дітей знання про життя диких тварин у весняний період; - вчити розуміти сенс загадки і знаходити відгадку; - розширювати словниковий запас прикметників; - вправляти в узгодженні слів у реченні. Розвиваючі: - розвивати навички вільного спілкування з дорослими і дітьми; - розвивати вміння використовувати в бесіді накопичені знання; - формувати емоційну чуйність; - розвивати логічне мислення; - розвивати спостережливість, увагу, творчі здібності дітей; - розвивати дрібну моторику дітей. Виховні: - виховувати любов і дбайливе ставлення до всього живого; - виховувати любов до літератури. Інтегрувальні освітні області: 1.Познавательное розвиток Завдання: продовжувати знайомити з ознаками весни. 2. Художньо-естетичний розвиток. Завдання: вчити створювати образ сонця пальчиками на манній крупі. Ознайомити з твором П. І. Чайковського «Пори року. Март »3. Фізичний розвиток. Завдання: сприяти збереженню і зміцненню здоров'я дітей. 4. Соціально - комунікативний розвиток Завдання: продовжувати вчити складно відповідати на питання вихователя. Види діяльності: - Ігрова - Пізнавальна - Музична - Образотворча Методи: Словесний - відповіді на питання. Наочний - розглядання. Ігровий - гри. Образотворчий - малювання. Обладнання: лялька - Весна, іграшка Півник, аудіозапис П.І. Чайковського Пори року. Март », тарілочки з манною крупою, кульки Су-Джок на кожну дитину. Попередня робота: бесіди з дітьми про весну, спостереження за весняними змінами в природі на прогулянці, читання віршів про весну, заучування віршів, розгадування загадок, розглядання картин і ілюстрацій.
150.000₽ призовий фонд 11 почесних документів Свідоцтво публікації в ЗМІ
Пізнавальний і емоційний розвиток. Уточнити знання дітей про емоції радості, злості, страху.
Вчити впізнавати їх і передавати за допомогою жестів, міміки. Дати уявлення про те, як і коли ці емоції проявляються. Розвивати уяву.
Мовленнєвий розвиток. Навчити розуміти лексичне значення слова «веселка», говорити віршовані тексти з передачею емоційного настрою, виразності рухів тощо.
Художньо-естетичний розвиток. Передавати за допомогою жестів характер зображуваного героя (ведмідь, лисиця).
Креативний розвиток. У театралізованій діяльності вміти розігрувати сюжет відповідно до змісту казки, передавати характер героя, в залежності від ситуації і власного бачення. У малюнку передавати емоційний настрій за допомогою виразу обличчя.
Соціально-моральний розвиток. Дати поняття про те, що зовнішні риси і слова не завжди відповідають намірам певної особи і бути обережним у поводженні з незнайомими людьми.
Фізичний розвиток. Спонукати дітей до активного вираження думок в різних вправах і етюдах. Розвивати дрібну моторику руки під час малювання пальчиками.
Матеріал: ширма, відповідно до зростання дітей; ляльки на ложках; іграшка-Ведмідь; контурні зображення осіб тварин (Вовк, Лисичка, Білочка, Зайчик, Півник), гуашеві фарби, мокрі серветки.
Хід заняття у 2 молодшій групі дитячого садка
Вихователь. - Діти, подивіться у вікно, що це до нас заглядає? (Сонечко)
- Діти, а сонечко яке? (Тепле, ласкаве, ніжне, жовте, сліпуче, яскраве, блискуче, приємне, жарко ...)
- Ми раді сонечку?
- А коли ще ми радіємо, кому або чому ми раді?
(Подарункам, квітам, хорошим друзям, теплому вітру, мамі, татові і т.д. різним приємних несподіванок, чудесам)
- Зараз я прочитаю вам вірш про різні чудеса, яке так і називається «Радість» (по К. Чуковського)
(При читанні вірша вихователь виставляє на фланелеграф ілюстрації)
Ради, ради, ради
Білі берези.
І на них від радості
Виростають коси.
Ради, ради, ради
Темні осинки.
І на них від радості
Виростають апельсинки.
то не дощ іде з хмари
І не град,
Так посипався з хмари
Виноград.
Так пішли зі мною швидко
На зелені луги,
Там веселка через річку
З'єднала береги.
Ми видерлися на веселку
І пограємо в хмарах.
По веселці вниз поїдемо
Ми на лижах та санчатах!
- Чому радіють малюки? (Їм весело, тому що навколо відбуваються чудеса, і вони катаються по веселці)
- А як ви думаєте, слово «веселка», веселе, чи сумне?
- Діти, веселка в небі кольорова, красива, коли ми її бачимо, ми радіємо, нам весело. Мабуть тому вона і називається ВЕСЕЛКА, тому що всім від неї весело, радісно.
- Ой, а хто це тут сидить і гарчить? (Ведмідь)
Вправа на розвиток емоцій
Розлютився так Ведмідь, (сердитий погляд)
Почав голосно ревти: (насуплені брови)
- Поломалась у мене ліжко, (виступає нижня губа)
І книга порвалась у мене, (хитає головою)
Що ж мені робити? (Трясе її руками)
- Чи не реви, не гнівайся, ведмідь, ( «гладимо» ведмедя)
Склеїмо твою книгу, (м'язи обличчя розслаблені)
Відремонтуємо твою ліжко. (Добрий погляд, ласкава посмішка)
Ти ж на ліжку не стрибай,
Спокійно книгу гортаю.
- А тепер вгадай, Ведмедик, хто це до нас йде?
Психологічний етюд на виразність рухів
Йшла Лисичка по стежці,
І несла гриби в кошику:
5 опеньків, 5 лисичок,
Для лисичок, для сестричок. Хух!
(Повільна хода, тулуб нахилений вправо - в бік «важкої» кошика, права рука "стискає" кошик. На останні слова «ставлять» кошик на підлогу, витирають лоб зворотною стороною долоні).
- Діти, в яких казках зустрічається Лисичка? ( «Колобок», «Теремок», «Коза-Дереза», «Солом'яний бичок», «Котик і Півник» і т.д.)
Вихователь. - Діти, а ви любите грати в театр?
- Давайте подивимося казочку за участю Лисички.
Театралізована вистава з дітьми(Ляльководи - діти)
Ведучий (вихователь): Глядачі збираються, казка починається. Слухайте і дивіться казку «Про півника, Курочку і про Хитров Лисиці»
Ведучий: Жили-були собі Півник і Курочка. Набридло їм то вдома сидіти, і пішли мандрувати вони по світу.
Ось йдуть вони зеленої гаєм, навколо вітерець кущі качає, а на кущах зеленіє свіжі листочки, а між ними ягідки
Ось Курочка і каже:
Дитина-Курочка: - Півник, зламай мені прутик,
Де листя густіше, де ягідок побільше!
Ведучий: Тільки Півник хотів зламати, а з-під кущика Зайчик зі свого будинку:
Дитина-Зайчик: - Хто тут ходить по моїй гаю, хто мої кущики ламає?
Ведучий: Злякався Півник:
Дитина-Курочка: -Петушок, зламай мені прутик, де листя густіше, де горішків побільше!
Ведучий: Тільки Півник хотів зламати, а з-під кущика Білочка зі свого будинку:
Дитина-Білочка: - Хто тут ходить по моїй гаю, хто мої кущики ламає?
Ведучий: Злякався Півник:
Дитина-Курочка: - Півник, зламай мені прутик, де листя густіше, де яблучок побільше!
Ведучий: Насмілився Півник, почав ламати, а тут Лисичка зі свого будинку:
Дитина-Лисичка: - Заходьте, дорогі, до мене в гості. Ось відпочиньте в моїй хатинці - у мене для вас подарунки!
Ведучий: Півник і Курочка дуже зраділи:
Курочка і Півник (разом): - Ой які тут звірі хороші і милі!
Ведучий: А хитра лисичка міркує собі: «Це ж буде мені хороший обід!»
І побігла швидше до Волкe-соседe, щоб запросити його до обіду.
А Півник і Курочка добре поїли і відпочили і так повеселелb, що Півник навіть почав співати.
Тут саме Зайчик біг повз будинок. А Зайчик насправді був дуже хороший, і каже:
Дитина-Зайчик: - Біжіть швидше з цього будинку, Лисичка хоче вас всіх з'їсти!
Ведучий: А Півник і Курочка йому не вірять.
Курочка і Півник (разом): - Тут же такі хороші звірі!
Ведучий: Тоді Білочка в віконце побачила їх:
Дитина-Білочка: - Біжіть швидше з цього будинку, Лисичка хоче вас всіх з'їсти!
Ведучий: Тут виглянув Півник у двір, а у дворі - курячі пір'я.
Дитина-Петушок: - Ой, ой, треба дійсно нам швидко бігти!
Ведучий: А вже Лисиця йде в будинок, і Вовк за нею, страшний і хижий, йде і радіє, що буде обід у них.
Тільки стали вони на поріг, а Курочка з півником в віконце стриб. І мерщій додому! Та тільки-но встигли!
А Вовк з Лисицею бігли-бігли - і не знайшли під кущами і сліду. І залишилися без обіду!
Обговорення.
Вихователь. - Сподобалася вам казка?
- Кого першого зустріли Півник і Курочка? (Зайчика)
- А кого останнього? (Лисицю)
- Назвіть всіх героїв, які брали участь у виставі.
- Як ви думаєте, хто з них був хороший?
- А хто був хитрий і хижий / злий?
- А які були Півник і Курочка? (Полохливі)
- Покажіть, як боялися Півник і Курочка?
Образотворча діяльність дітей
Вихователь. - Давайте ми з вами намалюємо різні особи: добрі, злі і перелякані, хто яке хоче. (Діти стають у столів)
Пальчикова гімнастика.
- Зробимо зарядку для пальчиків: (імітація рухів відповідно до тексту)
Петушок з Курочкою йшли,
Жменю зерняток несли,
В дзьоб зерняток набрали,
Потім трохи повидзьобували.
Решта на млин віднесли,
Потім пиріжки спекли.
Всіх дітей пригощали,
Крихти птиці подзьобали.
малювання пальчиком: (Дітям даються контури мордочок тварин, а вони повинні зобразити їх характери - веселий, злий, переляканий)
Підсумок. Рефлексія.
- Як називалося уявлення, яке ми подивилися?
- Чи можна заходити до незнайомих людей в будинок?
- Дякую вам, діти, ви сьогодні добре попрацювали.
Людмила Рябова
мета: Розвиток зв'язного мовлення дітей.
завдання:
освітні: Вчити співпереживати героям казки; вчити дітей згадувати знайому казку - « Колобок» з опорою на зорові образи, Формувати вміння чути і розуміти поставлені запитання за сюжетом казки, відповідати на них; збагачувати словник дітей - розрізняти по зовнішнім виглядом тварин, правильно називати їх;
Розвиваючі: Розвивати увагу, пам'ять, мислення рухову активність; дрібну моторику рук; вміння розгадувати загадки про диких тварин; активізувати мова.
виховні: Виховувати дружні взаємини, інтерес до казок, до спільної творчої діяльності; і прагнення надавати допомогу, яка потрапила в біду одному.
Матеріал й устаткування:
ноутбук
м'які іграшки: колобок, Заєць, вовк, ведмідь, лисиця
Геометричні фігури (Модулі)
Картинки із зображенням диких тварин,
попередня робота:
читання казок « Колобок» , "Курочка Ряба", «Ріпка», «Заєць і лисиця», «Теремок»
розгляд ілюстрацій до казок, розучування потешек, пальчикової гімнастики, физминутки.
Хід заняття:
Хлопці, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості.
Давайте привітаємося з нашими гостями.
Діти вітаються.
вихователь: Молодці! Я пропоную вам стати в коло і привітатися один з одним! (Діти стають в коло).
Зібралися всі діти в коло.
Я твій друг і ти мій друг
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемось
вихователь: Хлопці, а ви любите казки?
діти: так
вихователь: А, які ви знаєте казки?
діти: « Колобок» , «Ріпка», "Маша і Ведмідь" і т.д.
вихователь: Молодці, багато казок знаєте. Сьогодні я зустріла одного казкового героя, і він дуже хотів з вами зустрітися! А ви б хотіли з ним зустрітися?
відповіді дітей
вихователь: А хто це був, ви повинні вгадати. Я вам загадаю загадку, ви уважно слухайте і тоді його точно дізнаєтеся.
Він від дідуся пішов,
І від бабусі пішов.
У нього рум'яний бік.
це смачний (колобок)
вихователь: Молодці, хлопці, правильно. А ось і наш герой подивіться. наш колобок дуже веселий і завзятий.
Колобок: Доброго дня, хлопці! Я дуже люблю подорожувати, А ви хочете відправитися зі мною в подорож?
відповіді дітей
колобком по колу.
вихователь: Котився, котився колобок і прикатился колобок в ліс. А в лісі дме вітер. Спочатку тихо (діти і вихователь зображують вітер, а тепер сильно (Діти і вихователь зображують вітер).
Подивіться, чиїсь вушка довгі визирають. Хто б це міг бути?
відповіді дітей (Заєць.)
вихователь: Правильно, зайчик. А ну-ка опишіть, який він?
відповіді дітей (М'який, білий, пухнастий, і т. Д.)
зайчик: Доброго дня хлопці, здрастуй колобок.
вихователь: Хлопці, зайка запрошує вас перетворитися в зайчат і зробити з ним зарядку.
Физкультминутка
(Під музичний супровід)
Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить
Отже, ми з вами зарядилися енергією, перетворилися в хлопців і вирушаємо далі за колобком
Діти стають в коло і під музику йдуть разом з колобком по колу.
вихователь: Хлопці, а що б зустрітися з наступним героєм, ви повинні відгадати загадку.
Він в лісі холодному.
Ходить, злий голодний.
Хто це? (Вовк)
Правильно хлопці.
вовк: Доброго дня хлопці. А куди ви це йдете?
відповіді дітей
вихователь: Хлопці вовк хоче вас попросити, щоб ви йому допомогли. Його дітки гралися і зламали іграшкові будиночки, які були складені з геометричних фігур. Допоможемо вовку?
відповіді дітей (Так)
вихователь: Ну що ж, давайте побудуємо будиночки для вовченят.
Діти збирають будиночки з геометричних фігур-модулів (Квадрати і трикутники різних кольорів)
Молодці хлопці впоралися. Скажіть вовку до побачення, і підемо далі. Ви готові йти далі? І покотився колобок далі, А на стежці калюжі. Хтось із них великий пройшов і воду все розбризкав. А ми зможемо акуратно пройти між калюжами, можна в них наступати?
відповіді дітей (Немає)
вихователь: Чому
відповіді дітей (Можна намочити ноги і захворіти)
вихователь: Хто ж ходив по калюжах?
Він в барлозі спить взимку
Під величезним сосною.
А коли прийде весна,
Він прокинеться від сну.
Хто це? (Ведмідь)
діти: Ведмідь.
ведмідь: Доброго дня хлопці.
вихователь: Хлопці, скажіть мені, будь ласка, ведмідь дике або домашні тварини?
діти: Дике, бо живе в лісі.
вихователь: А, ви знаєте, як називаються дитинчата лісових тварин?
діти: так
(Показуються картинки із зображенням дорослих тварин, а діти повинні назвати їх дитинчат)
(Ведмідь - ведмежа, вовчиця-вовченя, лисиця-лисеня, зайчиха-зайченя, білка-білченя)
вихователь: Хлопці, а давайте згадаємо пальчиковую гру про звірят
пальчикова гра «Звірята»
Дружать добрі звірята
Дружать малі зайчата
Дружать в озері бобри
Дружать в небі комарі
Дружать малі ежата
Дружать навіть ведмежата
Ось як розігралися
За лісі розбіглися
вихователь: Молодці хлопці, ведмедику сподобалося з вами грати. Скажіть ведмедю до побачення, і підемо далі. покотився колобок далі і зустрів ....?
діти: Лисицю
вихователь: У казці лисиця з'їла колобка, А ми давайте попросимо лисицю, щоб вона не їла нашого колобка, А для цього ми назвемо її ласкаво. Лисонька У лисиці НЕ лапи, а лапки, що не вуха, а вушка, які не ніс, а носик, що не хвіст, а хвостик.
Молодці, лисичка дуже задоволена. Тепер лисичка не буде, тобто нашого колобка, І він повернеться до бабусі і дідуся.
Хлопці і нам пора повертатися додому. Ми підемо по доріжці назад.
Ми крокуємо по доріжці.
Раз два! Раз два!
Дружно ляскаємо в долоньки.
Раз два! Раз два!
піднімаємо ручки
До сонечку і хмаринці.
вихователь: Ось ми і на місці, вам сподобалося подорожувати? але наше подорож не закінчилося, Ми знаємо ще багато казок, і ми обов'язково підемо подорожувати по цих казках.
З якої казці ми з вами сьогодні подорожували?
Кого ми з вами зустріли на шляху? (Зайця, вовка, ведмедя, лисицю)
В кінці дітки отримують солодкий подарак
Конспект відкритого заняття в другій молодшій групі на тему: «Захворів зайчик»
Опис матеріалу: пропоную вам конспект відкритого заняття, що охоплює всі освітні області. даний матеріал розрахований на дітей другої молодшої групи.
Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Читання художньої літератури»,« Художня творчість »,« Праця »,« Соціалізація »,« Фізична культура»,« Музика »,« Пізнання »,« Здоров'я »,« Безпека ».
Види дитячої діяльності: ігрова, пізнавально-дослідницька, комунікативна, продуктивна, сприйняття художньої літератури.
завдання:
1.Познаніе:
1.1 Закріплення знань основних кольорів (синій, жовтий, червоний, зелений).
1.2 Закріплення знань про геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник.
1.3 Створити умови для зорового сприйняття про подання різноманіття причинно-наслідкових зв'язків в навколишньому світі.
2.Фізіческая культура:
2.1 Закріплення формування та вдосконалення основних видів рухів (стрибки, повзання).
3.Здоровье:
3.1Способствовать устоічівость емоційно-позитивного самопочуття і активності дітей.
3.2 Сприяти зміцненню дрібної мускулатури рук.
4.Коммунікація:
4.1Развітіе бажання слухати мову вихователя про зрозумілі випадки з життя (перейти через річку, проповзти через кущі і тд.).
4.2 Сприяти розвитку у дітей уміння вступати в мовне спілкування.
4.3 Стимулювати емоційний змістовне спілкування дитини з дорослим.
5.Чтеніе художньої літератури:
5.1Развітіе вміння на прикладі вихователя ісценіровать невеликий уривок з народної пісеньки (погойдування в вагончику, руху зайчика).
6.Соціалізація:
6.1Формірованія вміння використовувати будівельний матеріал, діяти з ним для побудови моста.
6.2 Розвивати уміння взаємодіяти і знаходити спільну мову один з одним в нетривалому спільному завданні.
6.3 Будити у дітей інтерес до ігрового творчості в процесі взаємодії з дорослим.
7.Художественное творчість:
7.1Побуждать акуратно наклеювати морквини на колективне панно (грядка).
7.2 Розвивати дрібну моторику рук.
8.Безопасность:
8.1Стімуліровать обережне і обачне ставлення хлопців при переході по містку через уявну річку.
9.Музика:
9.1 Розвиток слухового сприйняття.
9.2 Слухання звуку паровоза.
10.Труд:
10.1Побужденіе до подання обогощения про результати виконаної роботи (заповнена грядка морквин).
Матеріал й устаткування: конверт з листом; ватман з квітами з кольорового паперу, метелики, морквини, грядка, геометричні фігури з кольорового паперу; обруч; пензлика; клей; серветки; річка і струмок з синьої тканини; цеглинки з будівельного матеріалу; паровозик-іграшка для імітації звуку; стільці; паровозик сконструйований з коробок.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, подивіться нам прислали лист. Як ви думаєте від кого це воно?
Діти: Це від зайчика.
Вихователь: Давайте, його прочитаємо.
Діти: Давайте.
(Вихователь читає вміст листа і пропонує дітям допомогти зайцю)
Діти: Допоможемо!
Вихователь: Хлопці, отримуйте квиточки на поїзд, він скоро прибуде до нас. Щоб сісти в вагончики потрібно назвати геометричну фігуру вашого квитка і знайти ваш вагон з такою ж геометричною фігурою. (Звучить гул паровоза) А ось і наш чарівний паровоз прибув. Ходімо швидше.
Діти: Ходімо! (Хлопці по черзі називають геометричну фігуру і сідають на стілець з таким же позначенням)
загудів паровоз
І вагончики повіз
- Чу-чу-чу, чу -чу-чу,
Далеко я укачу!
Вихователь: Хлопці, наш поїзд зупинився далі йому не проїхати. Ой, дивіться ми приїхали на квіткову галявину. Як багато тут красивих квітів! Скажіть, якого вони кольору?
Діти: Жовтого, червоного, синього, зеленого.
Вихователь Ось і метелики летять,
На квіточки сісти хочуть.
Не можуть вибрати колір вони,
А ну-ка ти їм допоможи!
(Роздає метеликів) Потрібно посадити метелика на квітку такого ж кольору, як і метелик.
(Діти виконують завдання)
Вихователь: Щоб до зайчика дійти, треба річку перейти. А щоб річку перейти, треба побудувати міст. (Діти будують міст з цеглинок і проходять по ньому через уявну річку)
Вихователь: Ось ми і на березі річки. Перед нами густі кущі.
Тут нам не пройти
Тут доведеться проповзти.
(Проповзала через обруч)
А тепер струмочок
Перестрибни-ка, дружок!
(Вихователь показує, а діти повторюють всі рухи)
Вихователь: Ох, втомилися відпочинемо трошки! (Сідає на палас і виконують пальчиковую гімнастику)
Шубка біла у зайчика,
(Гладять себе по грудях)
М'якенькі лапки.
(Погладжує долонею долоню)
Вушка довгі стирчать
(Притуляють ручки до голові-«вуха зайця»)
На маківці у зайчат.
(Рухають правим «вухом», потім лівим «вухом»)
Вихователь: Хлопці, подивіться, а он зайчика будиночок. Ходімо до нього. Зайчик захворів, а свою грядку з морквою НЕ досажал. Ходімо її досада. Ви повинні намазати клеєм морквину і приклеїти до грядці, а коли наш зайчик повернеться з лікарні буде радий нашій роботі. Приступайте.
(Діти виконують завдання).
рефлексія:
Вихователь: Хлопці, нам пора повертатися в групу. Он чарівний паровоз прибув.
(Сели на стільці під гул паровоза і стали обговорювати виконану роботу)
Вихователь: Діти, а куди сьогодні ми з вами їздили?
Діти: У ліс, допомагати зайчику.
Вихователь: Діти, а які перешкоди перед нами встали?
Діти: Садили метеликів на квіточки, робили місток, переповзали через кущі, перестрибували через струмок.
Вихователь: Молодці, хлопці, а ось ми і приїхали в групу, виходьте з вагончиків. Дякую за вашу працю.
Серія занять для 2 молодшої групи
«Формування мови дошкільнят молодшого віку»
План серії занять для 2 молодшої групи
- В гості до дідуся і бабусі
- В гості до кішки
- В гостях у зайчика
- В гості до казки «Ріпка» Відкрите заняття по пізнавально - мовному розвитку дітей на тему: «Ігри на розвиток дрібної моторики рук за казкою« Ріпка »
Конспект заняття № 1
«В гості до дідуся і бабусі»
мета: Вчити підбирати слова, протилежні за змістом (антоніми). Розвивати звукову культуру мовлення, закріплювати правильну вимову звуків: ч, ш, с, з. Вчити впізнавати тварина за описом, підбирати дієслова, що позначають дії тварин. Формувати розуміння і вживання узагальнюючих понять «Домашні тварини». Вчити переказувати казку «Ріпка». Розвивати зв'язне мовлення.
матеріал: конверт з листом, іграшки: собака, щеня, кішка, кошеня, муляжі дому та будки, доріжка широка і вузька, коза, зображення городу, саду, настільний театр "Ріпка".
Словникова робота:конверт, лист, домашні тварини
Попередня робота: читання російської народної казки «Ріпка»
хід заняття
вихователь: (Пропонує дітям розташуватися на килимі, навпаки вихователя). Покажіть всі свої пальчики, давайте з вами пограємо.Пальчикова гімнастика «Цей пальчик дідусь ...»
Цей пальчик дідусь,
Цей пальчик бабуся,
Цей пальчик татко,
Цей пальчик ненька,
Ну, а цей пальчик Я,
Ось і вся моя сім'я!
Стукіт у двері. Діти з вихователем з інтересом зустрічають гостя. А в гості прийшов листоноша і приніс лист від дідуся і бабусі.
Вихователь: Що це?
Діти: Лист
вихователь: Це конверт, а в конверті лист. Лист нам прийшло з російської народної казки «Ріпка», давайте його прочитаємо.
«Дорогі діти! Допоможіть, будь ласка, нам ріпку викопати з грядки, ми з дідом вже зовсім старенькі і без вашої допомоги нам не обійтися »
вихователь: Допоможемо дідусеві та бабусі? Але як же ми в казку потрапимо? (Діти пропонують свої варіанти транспорту для того щоб поїхати в казку) Добре. Можна зробити чарівний поїзд і швидко перенестися в казку. Ми всі станемо один за одним руки зігнемо в ліктях і помчимся в гості до дідуся і бабусі.
Коли поїзд швидко їде, що він кричить?(Діти: ш-ш-ш)
А коли повільно(Діти: ч-ч-ч)
А якщо він пускає пар?(Діти: с-с-с)
А гальмо машиніст натиснув? (Діти: з-з-з)
Гра «Скажи, який»
Ось ми і в казці, дивіться перед нами кішка велика, а за нею біжить кошеня, який?(Діти: маленький)
Біля будинку на ланцюгу пес Барбос великий лежить, а поруч стрибає, пустує, який цуценятко? (Діти: маленький)
Будинок високий попереду, а будка у Жучки?(Діти: низька)
Дорога широка, а ми з вами йдемо по якій стежці?(Діти: по вузькій).
вихователь: Біля будинку на узліссі зібралися у нас звірятка(Вправа на відпрацювання дикції)
Са-са-са - у собаки ковбаса;
Чка-чка-чка - кішка просить молочка;
Зу-зу-зу - забери скоріше козу.
Скажіть хлопці, які тварини зібралися на галявині?(Діти: домашні). Правильно, це домашні тварини. Про кого я говорю: м'які лапки, а в лапках царапки?
Діти: Кішка.
вихователь: А як кішка кричить?(Мяу - мяу) А муркоче? (Мур мур) А якщо кішка сердиться, як вона шипить?(Ш-ш-ш). Кішка домашня тварина, як ласкаво можна назвати її?(Кицю) Як ви думаєте, що любить робити кішка?(Грати, хлебтати молоко, муркотіти ...)Поторкайте і скажіть, яка кішка на дотик?(М'яка, пухнаста).
Це теж домашня тварина і про неї говорять, що вона дереза, дізналися про кого я говорю?(Відповіді дітей) Звичайно - це коза. Назвіть її ласкаво(Відповіді дітей: коза).Як кричить коза? (Ме-ме-ме).
А це домашня тварина сторожить будинок, хто це?(Собака) Як кричить на розбійників собака?(гав гав). Що собака любить робити? (Відповіді дітей: гавкати, гризти кістки, рити ями, бігати ...)
вихователь: Скажіть діти, як, одним словом назвати тварин про які ми говорили? Звичайно це домашні тварини, а чому домашні?
діти: тому що вони живуть вдома.
вихователь: Правильно. Хлопці, здається дощ збирається, як стукає дощ по дахах?(Діти присідають і пальцями рук стукають по підлозі). Давайте допоможемо тваринам повернутися до дідуся і бабусі.(Приносять і ставлять тварин на стіл близько бабусі і дідусі).
бабуся: Спасибо ребята, всіх тварин додому привели, які ви молодці! Дідусь чекає вашої допомоги, допоможете йому витягнути ріпку?
Діти: Так! (Діти підходять до дідуся, встають один за одним, руки ставлять на пояс попереду стоїть і похилими рухами вперед назад імітують витягування ріпки)
бабуся: Дякую хлопці, за допомогу. Допомогли витягнути ріпку. Ходімо на город. Я пригощу вас фруктами. Молодці хлопці! А ось вам і моє частування.(Бабуся передає кошик з частуваннями).
вихователь: Хлопці, які ви молодці! Допомогли дідусеві та бабусі, ну а тепер пора повертатися в дитячий сад.(Їдуть на поїзді) Ось ми і в дитячому садку. Де ми з вами були?(У дідуся і бабусі) А що ми у них робили?(Допомагали домашнім тваринам повернутися додому, витягали ріпку із землі) А чим вас бабуся пригостила?(Яблуками)
Всі хлопці молодці, справжні помічники!
Конспект заняття №2
В гості до кішки
мета: Спонукати дітей будувати короткі описові розповіді, складати загадки; будувати речення різної граматичної структури; утворювати форму дієслова в наказовому способі і найменування дитинчат тварин. Активізувати словник найменувань предметів посуду. Уточнювати і закріплювати правильну вимову звуку «С».
матеріал: Іграшки: кішка з кошеням, качка з каченям. Дитячий посуд: самовар, чайник, цукорниця з цукром, чашки з блюдцями, вазочка з печивом. Скатертина. Вершки в коробці.
хід заняття
Вихователь: ( запрошує дітей сісти на стільчики, звертає увагу дітей на стіл, навколо якого стоять стільці, а на стільцях сидять іграшки)Це будиночок, в якому живуть кішка з кошеням. У маленького кошеняти сьогодні день народження. Вони готуються до прийому гостей. Кішка накриває на стіл, давайте допоможемо їй. Що спочатку треба постелити на стіл?
Діти: Скатертина
вихователь: Що ми поставимо в середину і по краях столу? Для того щоб пити чай.
діти: Самовар, чайник, чашки з блюдцями.
Вихователь: Цукор покладемо ...
Діти: в цукорницю
Вихователь: А печиво?
діти: в вазу для печива
вихователь: З чого будемо пити чай? У що покладемо цукор?(Відповіді дітей) стукіт у двері. А ось і гості прийшли.(Вихователь йде до дверей і заносить качку з каченям)Хлопці, хто це?
діти: Мама качка і маленький синок каченя
вихователь: Зараз ми з вами пограємо.(Розігрується діалог, вихователь говорить від імені іграшок) (можна залучити педагогів для виконання ролей іграшок)
кішка: Привіт гості дорогі!
качка: Здрастуй кішка. Здрастуй кошеня. Вітаємо тебе з днем \u200b\u200bнародження. Бажаємо тобі здоров'я. Прийми від нас в подарунок ось ці вершки.
кошеня: Дякую. Проходьте до столу.
кішка: Будемо пити чай з самовара.
вихователь: У котеняти день народження, значить, буде частування: чай запашний і печиво. А тепер звірята запрошують вас пограти в гру «Доручення»
кошеня: діти встаньте потанцюємо, нас з каченям здивуєте, а тепер ви поскачемо, покружляти і сідайте.
вихователь: А тепер, ми будемо давати доручення зверятам.(Вихователь викликає по одній дитині для того, щоб діти давали доручення кошеняті і каченяти)
діти: індивідуально і з допомогою вихователя Каченя покрякай. Кошеня понявчати. Ляж на спинку, на животик, на бочок, потанцюй, пострибай і т.д.
вихователь: А тепер хлопці, звірята будуть згадувати вам загадки, а ви за описом будете відгадувати їх.
Каченя: У неї є денце і ручка. З неї п'ють чай. Що це? (Діти: чашка)
кошеня: У нього є дві ручки, носик. У ньому кип'ятять воду для чаю і він пузатий. (Самовар)
Каченя: Він білий і солодкий його кладуть в чай. (Цукор)
кошеня: У нього є ручка і носик, в ньому заварюють чай. (Чайник)
(В процесі відгадування загадок, вихователь демонструє предмети)
вихователь: А тепер діти загадають вам свої загадки.(Вихователь викликає бажаючих, загадати загадку. Допомагає дітям, за допомогою шепоту на вушко, щоб ні хто не чув. Вислуховуються всі бажаючі)
вихователь: А зараз, звірята, хочуть з вами пограти ще в одну гру «Чий це голос?»обіграються іграшки - голоси тварин і їх дитинчат - грубий, тонкий, м'який голосок.
Після чого пропонує пограти дітям самостійно в цю гру.
Конспект заняття № 3
В гостях у зайчика
мета: познайомити дітей з словотвором в назвах предметів посуду.
завдання: розвивати активний словниковий запас по темі «Посуд»; продовжувати вчити будувати правильно пропозиції, погоджуючи нові слова в них; розвивати інтонаційну сторону мови: гучне чітке вимова звуків, вчити будувати інтонаційний малюнок висловлювання, передаючи зміст і емоційні особливості. Закріплювати правильну артикуляцію звуків. Виховувати культуру мовної поведінки при спілкуванні.
Матеріал: іграшки: півник, зайчик; посуд: конфетніца, цукорниця (цукор), серветки, чай (пачка), чашка з блюдцем, ложка, одноразові чашки за кількістю дітей
Словникова робота: цукорниця, конфетніца, серветниця
хід заняття
вихователь: Сьогодні нас запросили в гості. Відгадайте до кого.
Грудочку пуху,
Довге вухо,
Стрибає спритно,
Любить морквину! (Діти: заєць)
вихователь: Щоб до зайчику прийти, на карусель скоріше поспішай.(Вихователь і діти стають в коло, беруться за руки)Гра «Карусель»
Каруселі, каруселі,
Закружляли, закрутилися,
А потім, потім, потім,
Все бігом, бігом, бігом,
Тихіше, тихіше, не поспішайте,
Карусель зупиніть.
Один два три чотири,
В гості до зайчика біжіть!
(Діти сідають на стільці, вихователь прибирає ширму, за якою стоїть стіл, а за столом сидить м'яка іграшка заєць)
вихователь: Хлопці, коли ви приходите в гості, які слова говорите?(Діти: здрастуйте) Правильно. Давайте і ми привітаємося з зайчиком. (Діти вітаються) вихователь запрошує дітей взяти стільчики і сісти ближче.
Гра «Скажи який?»
Вихователь: ( звертає увагу дітей на зайця, діти описують його) Будемо знайомитися з зайчиком, подивіться уважно і скажіть, чому зайчик у білій шубці?
діти: тому, що на вулиці зима.
вихователь: Правильно, у зайця дві шубки одна біла, яку він носить взимку, а ще якась шубка у нього є? І в яку пору року він її носить?
діти: Сіра і носить він її влітку.
вихователь: Що ще ви можете сказати про зайчика? Який він? Що в нього є?
діти: Він пухнастий, м'який, маленький. У нього є маленький хвостик і довгі вуха.
вихователь: А ви помітили, які у нього очі?(Діти: маленькі і косі)Так, тому в казках його і називають «Косий». А ніжки у нього, які?
Діти: Швидкі
вихователь: Зараз ми перетворимося в маленьких зайчат і покажемо, як зайчата стрибають, як зайчата бояться і тремтять.
Зайчик дуже радий, що ви прийшли до нього в гості.
вихователь: Хто - то стукає. Чуєте? Хто це до нього ще прийшов?(Вихователь відкриває двері і заносить півника)
діти: Петушок золотий гребінець
вихователь: Скільки гостей у тебе зайчик зібралося! І чим ти будеш сьогодні всіх пригощати?
зайчик: (Вихователь тоненьким голоском, непомітно говорить за зайця) Я буду пригощати вас чаєм!(Знімає скатертину зі столу, а на столі стоїть посуд: каструля, вилка, чашка, ложка, сковорода, блюдце, чайник та ін.)
Гра «Виправи помилку»
вихователь: Який безлад! Хлопці, підкажіть зайчику, який посуд зайва і не підходить для чаювання.
діти: Сковорода, кастрюля
вихователь: Чому цей посуд зайва? Що готують в цьому посуді?(Вихователь по черзі показує предмет посуду, а діти відповідають, чому вона зайва, що в ній готують)
діти: Сковорода для смаження м'яса, каструля для супу
Вихователь: А тепер хлопці, давайте допоможемо зайчику накрити стіл для чаювання. Що залишилося на столі?
діти: Цукор в чашці, цукерки в коробці, серветки на блюдця, чаї в коробці.
вихователь: (Кличе дитини до столу)Куди ми покладемо цукор?(Діти: в цукорницю) Куди покладемо серветки?(Діти: в серветниці)А куди ми покладемо цукерки(Діти: в конфетніцу)
Чай ми покладемо в чайник і поставимо на плиту, поки чай закипає ми розставимо чашки на столі, що я забула? (Діти: блюдця) звичайно під чашки потрібно поставити блюдця.
Ось і чайник закипів. Ви, чай гарячий п'єте?(Діти: немає) Що ви будете робити, щоб він охолов?(Діти: на чай потрібно подути)
Дихальна гімнастика
вихователь: (Діти сідають за стіл, вихователь роздає одноразові чашки і понарошку наливає «гарячий» чай)виконання завдання по показу. Сядьте рівно, піднесіть чашку до губ, робимо глибокий вдих і повільно його видихаємо в чашку, звернувши губи трубочкою (Діти виконують вправу).
Ось і охолов наш чай можна пити і пригощатися цукерками. А поки ви з зайчиком і півником п'єте чай, я прочитаю вам вірш, про стіл для гостей.
вихователь: читає вірш
СТІЛ
Біля столу вистачає справ.
Ось якийсь гість підсів.
Ось скатёркой накривають
І посуд розставляють.
Всіх гостей він прихистив.
За собою посадив.
Хлібосольно пригощає.
У чашки чаю підливає.
За столом вистачає місця.
Нікому поки не тісно.
З усіх великих сил
Він гостей об'єднав.
Ось і жарти, і гостроти,
Примовки, анекдоти.
Розчервонілися в сміху особи.
За столом легко подружитися.
Тому-то загальний стіл
Всіх в спілкуванні перевершив.
Коль хочете, заходьте,
З нами разом посидьте ...
зайчик: Яке гарне вірш. Спасибі вам дорогі хлопці!
вихователь: І тобі спасибі зайченя за твоє гостинність. Хлопці давайте попрощаємося з зайчиком і через карусель повернемося до групи.
діти: До побачення зайченя!
Гра «Карусель»
Конспект заняття №4
Моє відкрите заняття для дітей 2 молодшої групи
Ви можете його знайти на сайті нашого дитячого садка «Берізка»
в розділі «Скарбничка педагогічного досвіду»
безпосередня освітня діяльність по пізнавально-мовному розвитку в 2 молодшій групі
Ігри на розвиток дрібної моторики рук за казкою «Ріпка»
В гості до казки «Ріпка»
Програмне зміст:
Освітня завдання: освітня область «Пізнання». Удосконалювати сприйняття дітей, активно включаючи органи чуття. Розвивати образне уявлення. продовжувати показувати різні способи обстеження предметів, активно включати рух рук у взаємодії з предметами.
розвиваюча: Освітня галузь «Комунікація». Розвивати всі компоненти усного мовлення дітей, розширювати і активізувати словниковий запас дітей. Розвивати діалогічну форму мови, слухати і розуміти поставлене питання, зрозуміло відповідати на нього, говорити в нормальному темпі, не перебиваючи говорить дорослого.
Виховна: Освітня галузь «Читання художньої літератури». Виховувати вміння слухати казку і стежити за розвитком дій.
Освітня галузь «Труд». Виховувати бажання брати участь в посильній праці, вміння долати невеликі труднощі. Розширювати і збагачувати уявлення про трудові дії, результати праці.
Методи і прийоми:
- словесні: питання, бесіда, пояснення
- наочні: показ і розглядання книжки-розкладачки
- ігрові: гри на розвиток дрібної моторики рук
Матеріал й устаткування:
Настільний театр, 3 тарілочки, 2 кошики, крупа горох і квасоля, мотузочок, прищіпки, іграшка-кішка, кісточки і кружечки з губки, книжка-розкладачка, грибочки, намиста, медальки «ріпка» на кожну дитину.
Попередня робота: Читання російської народної казки «Ріпка», розгляд ілюстрацій до казки; гра «посушити грибочки», «Нагодуй собачку», «Розбери зернятка», «Збери намисто».
Словникова робота: тягне, потягне, витягти.
Хід освітньої діяльності:
вихователь : Пропонує дітям пограти в пальчиковую гру «Цей пальчик дідусь ...»(Діти стоять біля стільчиків)після пальчикової гімнастики пропонує сісти на стільчики.
вихователь : Хлопці, подивіться, що у мене в руках?
Діти: (Відповіді дітей)
вихователь: Правильно. Це книжка - розкладачка з казкою «Ріпка».
вихователь: Яких героїв з цієї казки ви знаєте?
діти : Бабка, дід, внучка, Жучка, кішка, мишка
Вихователь відкриває книжку-розкладачку і ставить її на стіл, перед дітьми.
Вихователь: Зараз (Вихователь називає дитини на ім'я) почне розповідати казку.
дитина: Посадив дід ріпку. Виросла, ріпка велика превелика. Став дід ріпку тягнути, тягне, потягне витягнути, не може. Покликав дід, бабку
вихователь: Подивіться, що робить баба? (вихователь звертає увагу дітей на стіл, де стоїть бабка і ширма для настільного театру, на ширмі натягнута мотузочок, поруч з бабусею варто кошик з грибами, склянка з прищіпками і на мотузочці важить грибочок на прищіпки, бабка розвішує гриби на мотузочку)
діти: Бабка розвішує грибочки.
вихователь: Правильно. Бабка зайнята, вона гриби сушить на зиму, ні як не може допомогти дідові. Хлопці, а давайте ми допоможемо бабці і розвісимо грибочки на мотузочку.(Вихователь викликає 2-3 дітей,кожна дитина бере по одному грибочка і по одній прищіпки і по черзі один за одним розвішують гриби)Допомогли ми бабці розвісити гриби?(Відповіді дітей) Дуже добре, тепер бабця може допомогти дідові.
вихователь:
дитина: Бабка за діда, дід за ріпку, тягнуть, потягнуть витягнути не можуть. Покликала бабця внучку(Вихователь зупиняє дитини)
вихователь: Що сталося у внучки? (вихователь звертає увагу дітей на стіл, внучка з настільного театру стоїть, а біля неї розсипані намиста)
діти: У неї розсипалися намисто, і вона їх збирає.
вихователь: Правильно. Однією їй не впоратися, тому ми їй допоможемо(Вихователь викликає двох дітей. Діти збирають намисто і сідають на свої місця). Скажіть, що робили зараз хлопці?(Відповіді дітей: Допомогли зібрати внучці намиста)І зараз внучка може допомогти бабці.
вихователь: (Вихователь називає дитину, яка може продовжити казку)
дитина: Внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку, тягнуть, потягнуть витягнути не можуть. Покликала внучка Жучку.
Вихователь: ( вихователь звертає увагу дітей на стіл, де стоїть Жучка з настільного театру)А Жучка не може допомогти ріпку тягнути, їй підкріпитися треба, щоб сили додалися. Зараз ми з вами її нагодуємо. А, що їдять собачки?
Діти: кісточки
вихователь: У цьому кошику, лежить собачий корм, але Жучка більше любить кісточки, їх потрібно дістати і перекласти в Жучкин миску.(Вихователь кличе двох дітей, які нагодують Жучку кісточками)Нагодували ми Жучку?(Відповіді дітей) Молодці. Жучка наїлася, і пішла допомагати внучці ріпку тягнути.
вихователь: (Називає дитину, яка може продовжити казку)
дитина: Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку, тягнуть, потягнуть, витягнути не можуть. Покликала Жучка кішку. (Вихователь зупиняє дитини)
вихователь: Не хоче кішка волохата, сердита, на допомогу бігти, зараз ми її погладив (вихователь бере в руки іграшку кішку і дає кільком дітям її погладити), І кішка стане доброю, вона любить коли її гладять, любить кішка ласку, і вона допоможе Жучка. (Далі казку розповідати продовжує вихователь -Кішка за Жучку, Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку, тягнуть, потягнуть витягнути не можуть. Покликала кішка мишку)
вихователь: А мишка у своїй нірці крупу розбирає і їй необхідна наша допомога, потрібно горох і квасоля з різних тарілочках розкласти(Вихователь викликає 2 дітей, вони розладжуватися крупу і сідають на своє місце).Прибігла мишка на допомогу вхопилася за кішку і все дружною сім'єю вони стали тягнути ріпку, тягнуть, потягнуть, витягли ріпку.
вихователь: Допомогли Ми героям казки?
Діти: Так
вихователь: Як ми допомагали героям казки? Що робили?
Діти: (Відповіді дітей)
вихователь: Молодці! Правильно. Ми з вами намагалися допомогти героям казки витягнути ріпку, за вашу допомогу герої казки дарують вам медальки із зображенням ріпки.