Відкрите заняття в 2 молодшій групі по. Відкрите заняття в другій молодшій групі «Подорож з Колобком. Структура заняття з математики

Карина Целіо

мета: Формувати позновательно-дослідницький інтерес з допомогою фокусів.

завдання:

Розвивати творчу індивідуальність дітей

Розвивати уяву, сприйняття, мислення

Форміоровать навички колективної діяльності, зважаючи на інтереси і думкою інших дітей.

(Звучить музика, входить вихователь в образі чарівниці)

Привіт хлопці! ви мене впізнали (відповіді дітей

Молодці! Я принесла будуть для вас чарівний скриньку. У ньому багато всього цікавого. Давайте його відкриємо. Скажімо разом "Чок-чок-чок відкривайся скринька". (Не відкривається)

Щось не откривае6тся. (Підносить до вуха)

Тихо тихо. , Чую щось говорить мені скринька. Ага, не всі говорили, ось він і не відкрився. Спробуємо ще раз. Давайте разом: "Чок-чок-чок відкривайся скринька"."1,2,3- відкрився! Ой сколькоздесь всього

Цікаво, а чиє це і для кого? Ви б хотіли перетворитися в маленьких чарівників? (Відповіді дітей)

Давайте кожен вибере собі костюм (Діти вибирають собі костюм і одеваються)

В: Ну ось, коли ми з вами одягли, чарівний костюм, пора б і сказати заклинання. (

Топ, топ, хлоп, хлоп, навколо себе повернись, В маленького чарівника перетворися.

Ой, хлопці чуєте, щось дзижчить. (Воспітаель підходить до скрині і дістає картинку із зображенням Карлсона який тримає записку)

Хто це? (Відповіді дітей)

Дивіться хлопці, а карлсон тримає в руках записку, давайте я вам її прочитаю:

"Я вам діти, не іграшка,

Справжній Карлсон Я

Скажіть слово "бара-бас"

в мить з'явлюся і я у вас "

Ось і настав час перевірити наші сили, всі готові?

Давайте, щоб наш фокус вийшов, Я приберу картинку Карлсона за двері і ми разом з вами скажемо чарівне слово. (Вихователь уберают за двері картинку).

Всі разом говорять "Ба-ра-бас" (З дверей появляетсякарлсон, пролітає повз дітей під музику)

Карлсон: Доброго дня, а ось і я!

Привіт, від Карлсона друзі.

У чарівній ви країні зараз

Збудеться все в цю ж мить!

Так, чарівники з вас вийшли, хороші, а де ж я буду жити?

вихователь: Чи не прежівай карлсон, тепер коли ми перетворилися в маленьких чарівників, ми зможемо, побудувати, зліпити, намалювати красиві, чарівні замки. А ось і наш будівельний матеріал (Вихователь підходить до столів з піском, пластеліном, Краскала.) -діти самі вибирають - то, з чого вони хочуть робити замок.

(Діти роблять вироби під спокійну, релаксаційну музику)

Вихователь-Час вийшов, пора розповісти що за диво палаци у вас вийшли

Карлсон: Розкажіть з чого ви зробили ваш замок? Складно було? (Бесіда з дітьми) А є у вашому замку, вежа для чарівництва? (Відповіді дітей)

карлсон_ які ж ви молодці, все то ви вмієте, все-то, ви знаєте, але ж і я прийшов до вас не з порожніми руками. Зараз я покажу вам один, фокус"Кольорова вода" (карлсон показує скляну баночку з водою, потім встяхівать її і вода забарвлюється в колір) Хочете та я вас навчу? (Відповіді дітей). тільки тссс, нікому не розповідайте.

Діти підходять до столу, на якому зараннее приготовлені скляні банок, кисті, леечки з водою, гуаш,) промовляє послідовність фокуса

Карлсон - ну, ось тепер, коли я побачив, що ви все запам'ятали, нам пора повертатися в нашу групу, І на цей випадок я запас транспорт, тільки дивіться, тримайтеся міцно. (Викочує фітболи0 вихователь разом з дітьми сідає на фітбол і під енергійну музику танцюють, на м'ячах.

зворотний зв'язок і лунають цукерки або медальки дітям.

Публікації по темі:

Мета: Формувати уявлення про свято «День Матері» Розвивати добре ставлення і любов до своєї мами. Завдання: - Вчити правильно.

Відкрите інтегроване заняття в другій молодшій групі «Подорож у весняний ліс» Відкрите підсумкове заняття в другій молодшій групі Тема: «Подорож у весняний ліс» Програмний зміст: Зв'язкова мова: вчити дітей.

Відкрите заняття по ПДР "Наш дружок - Світлофор" Хлоп'ята, подивіться, хто до нас прийшов у гості? Хлоп'ята, подивіться у нашого дружка "Світлофорчики".

Відкрите заняття з сенсорики у другій молодшій групі «Новорічна листівка» Завдання: Вчити дітей складати аплікативного зображення ялинки з готових форм. Закріпити знання про форму і колір. Хід. Вихователь читає.

Приготувала: Вихователь 2 молодшої групи «Росточек» Большаніна О. Ю. Програмне зміст: 1. Дати дітям поняття про частини тіла. 2. Розвивати.

Відкрите заняття в другій молодшій групі «Прогулянка в ліс» Завдання: Залучати дітей до здорового способу життя через: 1. Формування культурно - гігієнічних навичок; 2. Заняття фізичними вправами ;.

Відкрите заняття з малювання у другій молодшій групі «Травка для рибки» Мета: 1. Викликати радість від спостереження за рибкою, сприяти розвитку спостережливості; допомогти дітям усвідомити, що рибка жива і потребує.

Мета: 1. Вчити дітей впізнавати і називати овочі, ввести в активний словник дітей узагальнююче слово «овочі». 2. Формувати уявлення.

Відкрите заняття в другій молодшій групі «В гостях у зайця» Вихователь: Хлопці сьогодні до нас в дитячий сад рано вранці приходив листоноша і передав лист від зайчика. Давайте прочитаємо його. Вихователь.

Відкрите заняття з малювання у другій молодшій групі «Сонечко» План-конспект заняття (малювання, молодша група)

Конспект інтегрованого заняття у 2 молодшій групі на тему:

"Подорож в Країну здоров'я"

Цілі і завдання: Формування навичок здорового способу життя, розвиток мови дітей і рухової активності.

освітні завдання: Закріплювати знання дітей в умовно; в знанні предметів туалету і їх призначення; закріпити знання про властивості води.

виховні завдання: Виховувати у дітей культурно-гігієнічні навички, бажання завжди бути красивими, чистими, акуратними, шанобливо ставитися до свого тіла.

Розвиваючі завдання: викликати інтерес до виконання культурно - гігієнічних навичок, спонукати дітей до постійного їх дотримання; розвивати спостережливість, допитливість.

устаткування: Ілюстрована книга К. Чуковського "Мойдодир", музичний запис на розсуд вихователя, повітряні кулі з порадами від Айболита, блакитні стрічки для гри "Збери струмочки в річку", мило, гребінь, зубна щітка, мочалка, рушник.

Учасники: казкові герої Айболить і Вода.

Хід заняття.

Діти заходять під музику і розсідаються на стільці.

вихователь:

Рано вранці прокидайся,

Всім на світі посміхайся,

Ти зарядкою займайся,

Обливайся, витирайся,

Завжди правильно харчуйтеся,

Акуратно одягайся,

У дитячий садок вирушай!

вихователь: Діти сьогодні у нас незвичайне заняття, ми поговоримо про наше здоров'я. (Лунає стук у двері) Давайте подивимося, хто до нас прийшов?

Айболить: Привіт дітлахи! Дівчата і хлопці! Я дуже радий, що потрапив на ваше заняття в дитячий сад.

А тепер швидше (Айболить кличе до себе дітей.) Відповідайте мені!

Ви здоровенькі?

Так ! (Діти показують, які вони здоровенькі.)

Ви чистенькі?

Так! (Діти показують, які вони чистенькі.)

З водою дружите?

Так!

А ви мене впізнали? (Відповіді дітей) От спасибі, відгадали. Казку ви мою дізналися? Але я прийшов сюди не один. Зі мною прийшли мої друзі. Я зараз загадаю вам загадку:

«Я мокра, взимку замерзаю, навесні дзюрчить, влітку теку, а восени капають» (Вода)

Не знали? А вгадаєте тоді іншу загадку?

«Якщо руки наші в Вакс,

Якщо на ніс сіли плями,

Хто тоді нам перший друг,

Зніме бруд з обличчя і рук?

Без чого не може мама

Ні готувати, ні прати,

Без чого, ми скажемо прямо,

Людині вмирати?

Щоб лився дощик з неба,

Щоб росли колосся хліба,

Щоб пливли кораблі -

Жити не можна нам без » ... (води)

Під музику входить Вода

вода: Привіт, навіщо ви мене покликали? Я - Вода!

вихователь: Ми сьогодні вирушаємо в Країну здоров'я, а без тебе і Айболита ми туди не потрапимо. Зараз діти розкажуть і покажуть потешку, як вони тебе люблять.

діти: Водичка, водичка!

Умою моє личко,

Щоб очі блищали,

Щоб щічки горіли,

Щоб сміявся роток,

Щоб кусався зубок.

вода: Молодці, а ще я потрібна, щоб пити, мити, поливати, готувати і прати. Нічого я не забула діти? (Відповіді дітей)

Побігли в Країну здоров'я (легкий біг на носках, з прискоренням і уповільненням).

Айболить: Згадайте, в якій казці йдеться про те, як все люблять умиватися, як вона називається, і хто її написав?

діти: «Мойдодир», К. Чуковський.

Вода і Айболить: Правильно! Давайте разом пригадаємо:

Рано вранці на світанку

вмиваються мишенята

І кошенята, і каченята,

І жучки, і павучки.

вихователь:

Купатися, умивати люблять всі тварини і комахи. Хлопці, хто з вас бачив, як вони вмиваються? Як вмивається кішка?

діти: - Лапками і язичком.

вихователь: - Правильно, а як вмивається собака?

Діти: - Теж лапками і язичком.

вихователь: - Хто знає, як купається слон?

діти: - Хоботом.

вихователь: - Молодці! Слон може робити своїм хоботом собі душ. Хом'ячок вмивається лапками. Папужка чистить свої пір'ячко дзьобом.

Дітям пропонується гра - імітація «Як тварини, птахи, комахи вмиваються»

вихователь: - Молодці! Хлопці, а людина умивається?

діти: - Так.

вихователь: А навіщо людина умивається?

діти: - Щоб бути чистим, красивим, акуратним, добре пахнути.

Якщо діти не можуть, вихователь допомагає.

вихователь: - Правильно! А ще, щоб не захворіти. У нас на тілі накопичуються шкідливі мікроби, ми їх не бачимо. Тому, треба митися, доглядати за собою, навіть якщо ти і не дуже брудний. Людина миє все тіло, коли купається у ванні, під душем, а може окремо вимити руки, обличчя, ноги. Всі люблять купатися: і люди, і тварини, і комахи, і навіть іграшки ми з вами моєму.

Айболить і Вода:Діти, в Країні здоров'я жителі виконують правила, які ви повинні знати і виконувати (Правила прикріплені до повітряних кульок)

1-й рада. Вмивайтеся вранці та ввечері. Мийте руки, обличчя, шию і вуха.

2-й рада. Мийте руки і ноги перед сном кожен день.

3-й рада. Мийте руки після гри, прогулянки і туалету.

4-й рада . Мийте руки перед їжею з милом.

5-й рада . Найчастіше приймайте душ і ванну.

Вихователь і діти : Запам'ятали поради (опитати індивідуально)?

«Треба, треба вмиватися

Вранці і ввечері,

А нечистим трубочістам-

Сором і ганьба!

Сором і ганьба! »

вода:Всіх покликом я вас до води,

Є вона у нас скрізь - І в річці, і в океані, В озері, струмку і ванні (роздає блакитні стрічки). Проведемо гру зараз.

Гра «Збери струмочки в річку».

Діти біжать врозтіч з стрічками під музику, а потім збираються в річку і все разом, вібруючи рукою з стрічкою.

Айболить: Яку ви більшу річку зібрали! Тепер води в нашому дитячому садку багато. Ой, а що це за річці приплило (показує мило і слухає відповіді дітей)?

вихователь: Правильно, це мило! Мило і вода - справжні друзі! А що нам для чистоти ще треба (показати мочалку, зубну щітку, пасту, гребінь, рушник)?

дитина: «Хай живе мило запашне,

І рушник пухнасте,

І зубний порошок,

І густий гребінець!

Давайте ж митися, плескатися

У путині, в кориті, в балії,

У річці, в струмочку, в океані,

І у ванні, і в лазні,

Завжди і скрізь -

Вічна слава воді! »

вихователь: А які ще є кошти, щоб позбутися від мікробів (відповіді дітей, можна підказати)?

Це чисте повітря. Потрібно частіше провітрювати кімнату і гуляти на повітрі.

Це фізичні вправи, зараз ми разом з Айболітом і Водою виконаємо веселі вправи:

Раз два три чотири п'ять,

Почав зайченя скакати.

Стрибати зайченя здатний,

Він підстрибнув десять разів.

Взявся зайка за боки,

Затанцював він гопака.

Прилетіли качки.

Заграли в дудки.

Ах, какая красота.

Затанцював він гопака.

Лапки вгору, лапки вниз.

На носочках підтягнися.

Лапки ставимо на бочок.

На носочках скок-скок-скок.

А потім навприсядки,

А потім на п'яту.

Вода і Айболить: Молодці, ми вам даруємо чудові мильні бульбашки. Грайте, посміхайтеся і будьте здоровими завжди! До побачення!

вихователь: Заняття наше закінчилося. Сьогодні ми відвідали Країну здоров'я, згадали казки К. Чуковського «Мойдодир» і «Айболить» і вивчили правила, щоб бути здоровими

освітня область: «Художньо-естетичний розвиток»

Інтеграція освітніх областей: «Мовний розвиток», « пізнавальний розвиток»,« Соціально-комунікативний розвиток »,« Фізичний розвиток »

Тип: інтегроване заняття (на базовій основі загальноосвітньої програми «Веселка»)

Вік дітей: 3-3,5 років (2 молодша група)

Форми безпосередньої освітньої діяльності:

  • продуктивна (виготовлення продуктів дитячого творчості);
  • комунікативна (бесіда, ситуативний розмова, мовна ситуація, сюжетно-театралізована гра);
  • пізнавально-дослідницька (спостереження, вирішення проблемних ситуацій, моделювання);
  • ігрова (сюжетна гра);
  • рухова (ігрова вправа з мовним супроводом, пальчикова гра);
  • музично-художня (слухання);
  • трудова (чергування, доручення, спільні дії).

Форми організації: фронтальна, індивідуальна.

мета:

  • продовжувати викликати інтерес до ліплення;
  • спонукати на основі ігрової мотивації створювати з пластиліну найпростішу конструкцію мосту доступними кожній дитині засобами.

завдання:

  • формувати навик розкочування пластиліну в «ковбаску» ( «колода»); розвивати вміння відщипувати пальцями невеликі шматочки від бруска;
  • повторювати назви доступних для даного віку кольорів (червоний, синій, жовтий, зелений, білий, коричневий і т. д.);
  • формувати у дітей знання про конструкції моста як споруді, його функції;
  • створити передумови мовної активності, побудови простих синтаксичних конструкцій при вирішенні проблемної ігрової ситуації;
  • розвивати комунікативне і особистісне взаємодія дітей з обігравати персонажами;
  • розвивати елементи мови, мислення, уваги, уяви, пам'яті;
  • прищеплювати бажання приходити на допомогу тому, хто цього потребує;
  • продовжувати привчати дітей до чистоти і порядку на робочому місці.


Словник нових слів:колоди, брусок.

Попередня робота:

  • знайомство з повадками їжака, його способом життя в залежності від пори року;
  • розучування гри малої рухливості «Вийшли мишки якось раз», пальчикової гімнастики «Довго, довго ми ліпили».

Устаткування і матеріали:

  • пластилін і дошки для пластиліну, серветка (для кожної дитини);
  • ляльки з театру: їжачок, мишеня;
  • роздатковий матеріал: галявина із зображенням (способом аплікації) річки з розпочатої будівництвом моста і силуетами їжачка і мишеняти по її різні сторони (для кожної дитини);
  • ілюстрація Ю. Васнецова до потешке «Скок-підскоки» з зображенням моста;
  • магнітофон (аудіозаписи «Їжачок гумовий», «Мишеня Тарасик» для музичного фону).


Організаційний момент (1 хв)

Завдання для вихователя: створити умови для освітньої діяльності, зацікавити дітей ігровий ситуацією.

Завдання для вихованців: налаштуватися на освітню діяльність.

Метод проблемного викладу

Вихователь садить дітей в коло на килимі
- Хлопці, послухайте, хто це так сумно зітхає? (Діти прислухаються.)

Вихователь дістає заховану за одягом рукавичок ляльку їжака.
- Це їжачок.
- Так, це їжачок. Він знову прийшов до нас в гості. Здрастуй, їжачок! Ми раді тебе бачити. Хлопці, привітайтеся з нашим другом.
- Здрастуй, їжачок. (Індивідуальні та хорової відповіді.)


Вступна частина (5 хв)


Завдання для вихователя:

  • допомогти дітям згадати матеріал попередніх занять;
  • налаштувати на вирішення проблемної ситуації;
  • викликати бажання допомогти персонажам;
  • розвивати елементи мови, мислення, уваги, уяви, пам'яті.

Завдання для вихованців:

  • розвивати вміння використовувати в мовленні готові синтаксичні конструкції-звернення;
  • вчитися логічно підходити до вирішення проблеми.


методи:

  • пояснювально-ілюстративний;
  • бесіда;
  • метод застосування знань.

вихователь:
- Хлопці, ви пам'ятаєте, як ми допомагали їжакові?
- Так. Ми пригощали його соком, допомагали йому в саду, лікували його голки.
- Але чомусь їжачок сьогодні такий сумний ... Давайте запитаємо його про це.
- Їжачок, чому ти такий сумний, що з тобою сталося? (Індивідуальні та хорової відповіді.)

Вихователь відповідає за їжачка:
- Восени я повинен лягати спати в свою нірку. Буду спати до самої весни і довго не побачу свого друга мишеняти.

вихователь:
- Так давайте покличемо мишеняти до нас в гості.
- Мишеня! Мишеня!

Вихователь виймає іграшку мишеняти і розмовляє від його імені (сумно):
- Здрастуйте, хлопці.
- Здрастуй, мишеня.

вихователь:
- Мишеня, ти теж якийсь сумний.
- Так, скоро мій друг їжачок ляже спати, і я не зможу з ним грати.
- Так давай ми з тобою пограємо.

Физкультминутка «Вийшли мишки якось раз»


Вийшли мишки якось раз
Поглянути, котра година.
(Діти йдуть по колу)
Один два три чотири,
(Йдуть в коло, плескаючи в долоні на кожен рахунок)
Миші смикнули за гирі.
(Руху руками вгору-вниз)
Раптом пролунав страшний дзвін,
(Качають головою, обхопивши її руками)
Розбігайтеся, мишки, геть!
(Вибігають з кола)

вихователь:
- Тобі сподобалося, мишеня?
- Так. З вами дуже весело, але я дуже сумую за їжакові.
- А чому ж ви не зустрінетеся?
- Ми живемо на різних берегах річки. Вода вже холодна, тому переплисти її не можна. А місток через річку зламався. Допоможіть нам, хлопці!

вихователь:
- Хлопці, ви хочете допомогти друзям-тваринками зустрітися?
- Так!
- А ви бачили коли-небудь містки? Для чого вони потрібні?
- Чи бачили. Містки потрібні, щоб переходити з одного боку річки на іншу.

СКОК-поскок

Скок-підскоки,
Збита місток,
Сріблом вимощена,
Всіх хлопців пущу.

- Можна побудувати місток з кубиків, але я пропоную зробити його з пластиліну.

Основна частина (8 хв)



Завдання для вихователя:

  • актуалізувати знання дітей про роботу з пластиліном і способах розкочування;
  • створити невимушену робочу атмосферу;
  • надавати індивідуальну допомогу в роботі.

Завдання для вихованців: продовжувати вчитися самостійно розгортати «ковбаски» і конструювати з них місток.


методи:

  • пояснення;
  • бесіда;
  • демонстрація;
  • спостереження;
  • метод застосування знань;
  • закріплення умінь;
  • репродуктивний;
  • метод виконання завдань.

Вихователь пропонує дітям пройти до столу для роз'яснення подальших дій. Діти стають навколо столу вихователя.
- Хлопці, приготуємо руки до роботи. (Діти закочують рукави.)

- Як ви думаєте, можна пройти по такому містку на іншу сторону? Чому?
- Не можна, можна провалитися в воду. (Діти використовують мовний зворот «я думаю ...»)
- Правильно. Щоб полагодити місток, потрібні колоди.

Вихователь показує і пояснює:
- Цілий шматок пластиліну називається «брусок». Скажімо разом.
- Брусок.
- Пластилін став м'яким. Чому?
- Тому що він лежав на батареї.
- Я відщипую від бруска невеликий шматок і ката бревнишко руками або на дошці. Покажіть, як катати колоду.

Діти імітують розкочування «ковбаски», «стовпчика».

- Коли бревнишек стане багато, я зможу полагодити місток (вихователь укладає «колоди» на дуги):

Потрібен місток на шляху,
Щоб річку перейти.
Ось ми колоди беремо,
Рівне поряд кладемо.

- Тепер їжачок і мишеня можуть, нарешті, зустрітися (з допомогою силуетів персонажів імітує зустріч друзів, які дякують вихователя). А я після роботи протру свою дошку серветкою і приберу своє робоче місце.

Діти починають працювати.

Вихователь контролює процес, при необхідності допомагаючи дітям. Попутно запитує в індивідуальному порядку, якого кольору пластилін вибрав дитина. Фоном для роботи звучать дитячі пісні про їжачка і мишеня. В середині процесу ліплення (або по ситуації) проводиться физкультминутка.

Физкультминутка «Довго, довго ми ліпили»



Довго, довго ми ліпили,
(Стискають і розтискають пальці в кулак)
Наші пальці втомили.
(Струшують кистями рук)
Нехай трошки відпочинуть
І знову ліпити почнуть.
(Погладжують кожен пальчик по черзі на обох руках)
Дружно руки розведемо
(Розводять руки в сторони)
І знову ліпити почнемо.
(Плескають у долоні)
Діти виконують рухи відповідно до тексту.

Підсумок заняття (1 хв)

Завдання для вихователя: створити умови для рефлексії, оцінки колективних дій і самооцінки кожної дитини.

Завдання для вихованців:

  • вчитися об'єктивно оцінювати результат своєї праці;
  • допомагати вихователю розкладати матеріали для роботи на місця.


методи:

  • бесіда;
  • узагальнення;
  • метод усного контролю і самоконтролю.

вихователь:
- Хлопці, їжачок і мишеня дякують вам за допомогу. Ви дуже добрі і хороші.

Діти виконують ігрові дії, ставлять вироби на загальний стіл для колективної оцінки.

готові вироби

мета:

1. Ознайомити дітей з новою казкою, допомогти зрозуміти зміст.

2. Активізувати мова дітей прикметниками - синонімами, дієсловами.

3.Развівать у дітей виразність мови, інтерес до художньої творчості.

матеріал:

Іграшки курча, курочка, півень, кіт, жаба

Кошик з силуетами яєчок

Жовта гуаш, кисті

Відеопрезентація за казкою К. Чуковського «Курча»

Вихователь знімає хустку з іграшок. І дістає іграшку з кошика іграшку курчати.


- Хто це, хлопці?

- курча.

- Давайте, хлопці, його розглянемо. Подивіться якого кольору курча?

- жовтого

- Поторкайте, який він?

- пухнастий, м'який.

- Подивіться, у курчати є очі.

- для чого курчаті очі?

- щоб дивитися.

- Подивіться, у курчати є дзьобик.

- для чого курчаті дзьобик?

- дзьобик, щоб ... їсти

- Що їсть курча?

- жучків, зернятка, черв'ячків.

- Хлопці, хто знає, як звуть маму курчати?

Курка.

- А як курка говорить?

- ко-ко-ко

Як курча відповідає мамі курочку?

-Пі Пі пі

Вихователь роздає прищіпки.

Давайте хлопці пограємо.

Пальчикова гра з прищіпкою:

Курча клювиком повів,

діти притискають прищіпку (відкривають і закривають)
Курча зернятка знайшов.

хлопці показують ручку з розкритими пальчиками
Курча зернятка клював,

діти прищипують прищіпкою по черзі кожен пальчик
Курча голосно закричав «пі-пі-пі!».

Відкривають прищіпку і кажуть пі-пі-пі.

- Хлоп'ята, давайте перетворимося в маленьких курчат, а я буду мамою курочкою.

Діти встають і на прохання вихователя імітують рухи:

- курчата вміють бігати, побігли курчатка ....

- Ай, молодці ... давайте крильцями помахаємо, ось так.

Курчатка вміють стрибати, ось так.

- дивіться зернятка, давайте зернятка поклюем і водичку поп'ємо, ось так.

Молодці курчатка, дуже слухняні дітки, біжіть на свої стільчики.

А у нас сьогодні ще є гості. Хочете дізнатися хто?

Давайте відгадайте загадки:

Витріщивши очі сидить,
ква-ква говорить.
В болоті любить жити одна,
Ловить комарів вона. ( жаба)

«Ко-ко-ко! Кудах-кудах! » -
Чуємо ми на вулиці.
Скликає всіх курчат
Рябенька ... ( Курочка)

Птах ходить по двору,
і кричить ку-ку-рі-ку!
На маківці гребінець,
Хто ж це? ( Петушок)

Любить рибку і сметану,

І співає так солодко «мяу».
Стережись, мишачий рід!
На полювання вийшов ... ( кіт)

Вихователь виставляє іграшки після відгадування кожної загадки.
- Вони прийшли до нас з цікавою казки. Хочете її послухати?

- Давайте сядемо і будемо слухати казку.

Діти дивляться відеопрезентацію за казкою К. Чуковського «Курча»

- хлопці про кого ця казка?

( про маленького курчати.)

- згадайте, який був курча?

(Маленький, жовтий, пухнастий)

Хто більше всіх любив курчати?

(Мама-курочка)

- Розкажіть, а мама -курочка яка була?

(Велика, добра)

- як курочка дбала про курча?

годувала черв'яками

- Хто одного разу прийшов у двір? Хто прогнав маму -курочку?

Кіт.

Яким був кіт?

великим, злим, страшним

- Хто сидів на паркані, хто дуже сподобався курчати?

(Півень)

Розкажіть, яким був півень?

великим, красивим, гучним

- Що кричав півень? Як кричав?

(Голосно, ку-ку-рі-ку! Хіба я не молодець?)

Давайте перетворимося в півників.

Дітки встають ходять як півники, махають ручками-крильцями.

Давайте голосно крикнем: ку-ку-рі-ку! Хіба я не молодець?

Діти зображують півника разом і індивідуально.

- Що запищав курча? як?

Давайте спробуємо пропищати як курча

- Хто сміявся над курчам?

(жаба.)

Давайте перетворимося в жаб.

Діти встають, зображують жаб, стрибають, квакають.

Скажіть, якою була жаба?

-зелена, весела, отакецький.

Що сказала жаба? Як?

- жаба посміялася, сказала весело: Ха-ха-ха! Ха-ха-ха! Далеко тобі до півня!

Діти повторюють слова жаби хором і індивідуально.

- А хто ж пошкодував курчати?

-Мама, курочка.

- обійміть себе як мама.

Краще мами, краще мами

Нікого на світі немає!

- Сподобалася вам казка?

- Дивіться, скільки яєчок знесла мама курочка!

Показати дітям кошик з білими яйцями (з паперу).

- Давайте ми з вами допоможемо вилупитися новим курчатам!

- Увечері ви подаруєте свого курчати мамі і розповісте мамі казку, яку ви сьогодні почули.

Номінація: інтегроване заняття в другій молодшій групі по ФГОС.

Посада: вихователь
Місце роботи: Мадоу «Дошкільний навчальний заклад № 65»
Місцезнаходження: м Сиктивкар, республика Комі

Серія занять для 2 молодшої групи

«Формування мови дошкільнят молодшого віку»

План серії занять для 2 молодшої групи

  1. В гості до дідуся і бабусі
  2. В гості до кішки
  3. В гостях у зайчика
  4. В гості до казки «Ріпка» Відкрите заняття по пізнавально - мовному розвитку дітей на тему: «Ігри на розвиток дрібної моторики рук за казкою« Ріпка »

Конспект заняття № 1

«В гості до дідуся і бабусі»

мета: Вчити підбирати слова, протилежні за змістом (антоніми). Розвивати звукову культуру мовлення, закріплювати правильну вимову звуків: ч, ш, с, з. Вчити впізнавати тварина за описом, підбирати дієслова, що позначають дії тварин. Формувати розуміння і вживання узагальнюючих понять «Домашні тварини». Вчити переказувати казку «Ріпка». Розвивати зв'язне мовлення.

матеріал: конверт з листом, іграшки: собака, щеня, кішка, кошеня, муляжі дому та будки, доріжка широка і вузька, коза, зображення городу, саду, настільний театр "Ріпка".

Словникова робота:конверт, лист, домашні тварини

Попередня робота: читання російської народної казки «Ріпка»

хід заняття

вихователь: (Пропонує дітям розташуватися на килимі, навпаки вихователя). Покажіть всі свої пальчики, давайте з вами пограємо.Пальчикова гімнастика «Цей пальчик дідусь ...»

Цей пальчик дідусь,

Цей пальчик бабуся,

Цей пальчик татко,

Цей пальчик ненька,

Ну, а цей пальчик Я,

Ось і вся моя сім'я!

Стукіт у двері. Діти з вихователем з інтересом зустрічають гостя. А в гості прийшов листоноша і приніс лист від дідуся і бабусі.

Вихователь: Що це?

Діти: Лист

вихователь: Це конверт, а в конверті лист. Лист нам прийшло з російської народної казки «Ріпка», давайте його прочитаємо.

«Дорогі діти! Допоможіть, будь ласка, нам ріпку викопати з грядки, ми з дідом вже зовсім старенькі і без вашої допомоги нам не обійтися »

вихователь: Допоможемо дідусеві та бабусі? Але як же ми в казку потрапимо? (Діти пропонують свої варіанти транспорту для того щоб поїхати в казку) Добре. Можна зробити чарівний поїзд і швидко перенестися в казку. Ми всі станемо один за одним руки зігнемо в ліктях і помчимся в гості до дідуся і бабусі.

Коли поїзд швидко їде, що він кричить?(Діти: ш-ш-ш)

А коли повільно(Діти: ч-ч-ч)

А якщо він пускає пар?(Діти: с-с-с)

А гальмо машиніст натиснув? (Діти: з-з-з)

Гра «Скажи, який»

Ось ми і в казці, дивіться перед нами кішка велика, а за нею біжить кошеня, який?(Діти: маленький)

Біля будинку на ланцюгу пес Барбос великий лежить, а поруч стрибає, пустує, який цуценятко? (Діти: маленький)

Будинок високий попереду, а будка у Жучки?(Діти: низька)

Дорога широка, а ми з вами йдемо по якій стежці?(Діти: по вузькій).

вихователь: Біля будинку на узліссі зібралися у нас звірятка(Вправа на відпрацювання дикції)

Са-са-са - у собаки ковбаса;

Чка-чка-чка - кішка просить молочка;

Зу-зу-зу - забери скоріше козу.

Скажіть хлопці, які тварини зібралися на галявині?(Діти: домашні). Правильно, це домашні тварини. Про кого я говорю: м'які лапки, а в лапках царапки?

Діти: Кішка.

вихователь: А як кішка кричить?(Мяу - мяу) А муркоче? (Мур мур) А якщо кішка сердиться, як вона шипить?(Ш-ш-ш). Кішка домашня тварина, як ласкаво можна назвати її?(Кицю) Як ви думаєте, що любить робити кішка?(Грати, хлебтати молоко, муркотіти ...)Поторкайте і скажіть, яка кішка на дотик?(М'яка, пухнаста).

Це теж домашня тварина і про неї говорять, що вона дереза, дізналися про кого я говорю?(Відповіді дітей) Звичайно - це коза. Назвіть її ласкаво(Відповіді дітей: коза).Як кричить коза? (Ме-ме-ме).

А це домашня тварина сторожить будинок, хто це?(Собака) Як кричить на розбійників собака?(гав гав). Що собака любить робити? (Відповіді дітей: гавкати, гризти кістки, рити ями, бігати ...)

вихователь: Скажіть діти, як, одним словом назвати тварин про які ми говорили? Звичайно це домашні тварини, а чому домашні?

діти: тому що вони живуть вдома.

вихователь: Правильно. Хлопці, здається дощ збирається, як стукає дощ по дахах?(Діти присідають і пальцями рук стукають по підлозі). Давайте допоможемо тваринам повернутися до дідуся і бабусі.(Приносять і ставлять тварин на стіл близько бабусі і дідусі).

бабуся: Спасибо ребята, всіх тварин додому привели, які ви молодці! Дідусь чекає вашої допомоги, допоможете йому витягнути ріпку?

Діти: Так! (Діти підходять до дідуся, встають один за одним, руки ставлять на пояс попереду стоїть і похилими рухами вперед назад імітують витягування ріпки)

бабуся: Дякую хлопці, за допомогу. Допомогли витягнути ріпку. Ходімо на город. Я пригощу вас фруктами. Молодці хлопці! А ось вам і моє частування.(Бабуся передає кошик з частуваннями).

вихователь: Хлопці, які ви молодці! Допомогли дідусеві та бабусі, ну а тепер пора повертатися в дитячий сад.(Їдуть на поїзді) Ось ми і в дитячому садку. Де ми з вами були?(У дідуся і бабусі) А що ми у них робили?(Допомагали домашнім тваринам повернутися додому, витягали ріпку із землі) А чим вас бабуся пригостила?(Яблуками)

Всі хлопці молодці, справжні помічники!

Конспект заняття №2

В гості до кішки

мета: Спонукати дітей будувати короткі описові розповіді, складати загадки; будувати речення різної граматичної структури; утворювати форму дієслова в наказовому способі і найменування дитинчат тварин. Активізувати словник найменувань предметів посуду. Уточнювати і закріплювати правильну вимову звуку «С».

матеріал: Іграшки: кішка з кошеням, качка з каченям. Дитячий посуд: самовар, чайник, цукорниця з цукром, чашки з блюдцями, вазочка з печивом. Скатертина. Вершки в коробці.

хід заняття

Вихователь: ( запрошує дітей сісти на стільчики, звертає увагу дітей на стіл, навколо якого стоять стільці, а на стільцях сидять іграшки)Це будиночок, в якому живуть кішка з кошеням. У маленького кошеняти сьогодні день народження. Вони готуються до прийому гостей. Кішка накриває на стіл, давайте допоможемо їй. Що спочатку треба постелити на стіл?

Діти: Скатертина

вихователь: Що ми поставимо в середину і по краях столу? Для того щоб пити чай.

діти: Самовар, чайник, чашки з блюдцями.

Вихователь: Цукор покладемо ...

Діти: в цукорницю

Вихователь: А печиво?

діти: в вазу для печива

вихователь: З чого будемо пити чай? У що покладемо цукор?(Відповіді дітей) стукіт у двері. А ось і гості прийшли.(Вихователь йде до дверей і заносить качку з каченям)Хлопці, хто це?

діти: Мама качка і маленький синок каченя

вихователь: Зараз ми з вами пограємо.(Розігрується діалог, вихователь говорить від імені іграшок) (можна залучити педагогів для виконання ролей іграшок)

кішка: Привіт гості дорогі!

качка: Здрастуй кішка. Здрастуй кошеня. Вітаємо тебе з днем \u200b\u200bнародження. Бажаємо тобі здоров'я. Прийми від нас в подарунок ось ці вершки.

кошеня: Дякую. Проходьте до столу.

кішка: Будемо пити чай з самовара.

вихователь: У котеняти день народження, значить, буде частування: чай запашний і печиво. А тепер звірята запрошують вас пограти в гру «Доручення»

кошеня: діти встаньте потанцюємо, нас з каченям здивуєте, а тепер ви поскачемо, покружляти і сідайте.

вихователь: А тепер, ми будемо давати доручення зверятам.(Вихователь викликає по одній дитині для того, щоб діти давали доручення кошеняті і каченяти)

діти: індивідуально і з допомогою вихователя Каченя покрякай. Кошеня понявчати. Ляж на спинку, на животик, на бочок, потанцюй, пострибай і т.д.

вихователь: А тепер хлопці, звірята будуть згадувати вам загадки, а ви за описом будете відгадувати їх.

Каченя: У неї є денце і ручка. З неї п'ють чай. Що це? (Діти: чашка)

кошеня: У нього є дві ручки, носик. У ньому кип'ятять воду для чаю і він пузатий. (Самовар)

Каченя: Він білий і солодкий його кладуть в чай. (Цукор)

кошеня: У нього є ручка і носик, в ньому заварюють чай. (Чайник)

(В процесі відгадування загадок, вихователь демонструє предмети)

вихователь: А тепер діти загадають вам свої загадки.(Вихователь викликає бажаючих, загадати загадку. Допомагає дітям, за допомогою шепоту на вушко, щоб ні хто не чув. Вислуховуються всі бажаючі)

вихователь: А зараз, звірята, хочуть з вами пограти ще в одну гру «Чий це голос?»обіграються іграшки - голоси тварин і їх дитинчат - грубий, тонкий, м'який голосок.

Після чого пропонує пограти дітям самостійно в цю гру.

Конспект заняття № 3

В гостях у зайчика

мета: познайомити дітей з словотвором в назвах предметів посуду.

завдання: розвивати активний словниковий запас по темі «Посуд»; продовжувати вчити будувати правильно пропозиції, погоджуючи нові слова в них; розвивати інтонаційну сторону мови: гучне чітке вимова звуків, вчити будувати інтонаційний малюнок висловлювання, передаючи зміст і емоційні особливості. Закріплювати правильну артикуляцію звуків. Виховувати культуру мовної поведінки при спілкуванні.

Матеріал: іграшки: півник, зайчик; посуд: конфетніца, цукорниця (цукор), серветки, чай (пачка), чашка з блюдцем, ложка, одноразові чашки за кількістю дітей

Словникова робота: цукорниця, конфетніца, серветниця

хід заняття

вихователь: Сьогодні нас запросили в гості. Відгадайте до кого.

Грудочку пуху,

Довге вухо,

Стрибає спритно,

Любить морквину! (Діти: заєць)

вихователь: Щоб до зайчику прийти, на карусель скоріше поспішай.(Вихователь і діти стають в коло, беруться за руки)Гра «Карусель»

Каруселі, каруселі,

Закружляли, закрутилися,

А потім, потім, потім,

Все бігом, бігом, бігом,

Тихіше, тихіше, не поспішайте,

Карусель зупиніть.

Один два три чотири,

В гості до зайчика біжіть!

(Діти сідають на стільці, вихователь прибирає ширму, за якою стоїть стіл, а за столом сидить м'яка іграшка заєць)

вихователь: Хлопці, коли ви приходите в гості, які слова говорите?(Діти: здрастуйте) Правильно. Давайте і ми привітаємося з зайчиком. (Діти вітаються) вихователь запрошує дітей взяти стільчики і сісти ближче.

Гра «Скажи який?»

Вихователь: ( звертає увагу дітей на зайця, діти описують його) Будемо знайомитися з зайчиком, подивіться уважно і скажіть, чому зайчик у білій шубці?

діти: тому, що на вулиці зима.

вихователь: Правильно, у зайця дві шубки одна біла, яку він носить взимку, а ще якась шубка у нього є? І в яку пору року він її носить?

діти: Сіра і носить він її влітку.

вихователь: Що ще ви можете сказати про зайчика? Який він? Що в нього є?

діти: Він пухнастий, м'який, маленький. У нього є маленький хвостик і довгі вуха.

вихователь: А ви помітили, які у нього очі?(Діти: маленькі і косі)Так, тому в казках його і називають «Косий». А ніжки у нього, які?

Діти: Швидкі

вихователь: Зараз ми перетворимося в маленьких зайчат і покажемо, як зайчата стрибають, як зайчата бояться і тремтять.

Зайчик дуже радий, що ви прийшли до нього в гості.

вихователь: Хто - то стукає. Чуєте? Хто це до нього ще прийшов?(Вихователь відкриває двері і заносить півника)

діти: Петушок золотий гребінець

вихователь: Скільки гостей у тебе зайчик зібралося! І чим ти будеш сьогодні всіх пригощати?

зайчик: (Вихователь тоненьким голоском, непомітно говорить за зайця) Я буду пригощати вас чаєм!(Знімає скатертину зі столу, а на столі стоїть посуд: каструля, вилка, чашка, ложка, сковорода, блюдце, чайник та ін.)

Гра «Виправи помилку»

вихователь: Який безлад! Хлопці, підкажіть зайчику, який посуд зайва і не підходить для чаювання.

діти: Сковорода, кастрюля

вихователь: Чому цей посуд зайва? Що готують в цьому посуді?(Вихователь по черзі показує предмет посуду, а діти відповідають, чому вона зайва, що в ній готують)

діти: Сковорода для смаження м'яса, каструля для супу

Вихователь: А тепер хлопці, давайте допоможемо зайчику накрити стіл для чаювання. Що залишилося на столі?

діти: Цукор в чашці, цукерки в коробці, серветки на блюдця, чаї в коробці.

вихователь: (Кличе дитини до столу)Куди ми покладемо цукор?(Діти: в цукорницю) Куди покладемо серветки?(Діти: в серветниці)А куди ми покладемо цукерки(Діти: в конфетніцу)

Чай ми покладемо в чайник і поставимо на плиту, поки чай закипає ми розставимо чашки на столі, що я забула? (Діти: блюдця) звичайно під чашки потрібно поставити блюдця.

Ось і чайник закипів. Ви, чай гарячий п'єте?(Діти: немає) Що ви будете робити, щоб він охолов?(Діти: на чай потрібно подути)

Дихальна гімнастика

вихователь: (Діти сідають за стіл, вихователь роздає одноразові чашки і понарошку наливає «гарячий» чай)виконання завдання по показу. Сядьте рівно, піднесіть чашку до губ, робимо глибокий вдих і повільно його видихаємо в чашку, звернувши губи трубочкою (Діти виконують вправу).

Ось і охолов наш чай можна пити і пригощатися цукерками. А поки ви з зайчиком і півником п'єте чай, я прочитаю вам вірш, про стіл для гостей.

вихователь: читає вірш

СТІЛ
Біля столу вистачає справ.
Ось якийсь гість підсів.
Ось скатёркой накривають
І посуд розставляють.

Всіх гостей він прихистив.
За собою посадив.
Хлібосольно пригощає.
У чашки чаю підливає.

За столом вистачає місця.
Нікому поки не тісно.
З усіх великих сил
Він гостей об'єднав.

Ось і жарти, і гостроти,
Примовки, анекдоти.
Розчервонілися в сміху особи.
За столом легко подружитися.

Тому-то загальний стіл
Всіх в спілкуванні перевершив.
Коль хочете, заходьте,
З нами разом посидьте ...

зайчик: Яке гарне вірш. Спасибі вам дорогі хлопці!

вихователь: І тобі спасибі зайченя за твоє гостинність. Хлопці давайте попрощаємося з зайчиком і через карусель повернемося до групи.

діти: До побачення зайченя!

Гра «Карусель»

Конспект заняття №4

Моє відкрите заняття для дітей 2 молодшої групи

Ви можете його знайти на сайті нашого дитячого садка «Берізка»

в розділі «Скарбничка педагогічного досвіду»

безпосередня освітня діяльність по пізнавально-мовному розвитку в 2 молодшій групі

Ігри на розвиток дрібної моторики рук за казкою «Ріпка»

В гості до казки «Ріпка»

Програмне зміст:

Освітня завдання: Освітня галузь «Пізнання». Удосконалювати сприйняття дітей, активно включаючи органи чуття. Розвивати образне уявлення. продовжувати показувати різні способи обстеження предметів, активно включати рух рук у взаємодії з предметами.

розвиваюча: Освітня галузь «Комунікація». Розвивати всі компоненти усного мовлення дітей, розширювати і активізувати словниковий запас дітей. Розвивати діалогічну форму мови, слухати і розуміти поставлене питання, зрозуміло відповідати на нього, говорити в нормальному темпі, не перебиваючи говорить дорослого.

Виховна: Освітня галузь «Читання художньої літератури». Виховувати вміння слухати казку і стежити за розвитком дій.

Освітня галузь «Труд». Виховувати бажання брати участь в посильній праці, вміння долати невеликі труднощі. Розширювати і збагачувати уявлення про трудові дії, результати праці.

Методи і прийоми:

  1. словесні: питання, бесіда, пояснення
  2. наочні: показ і розглядання книжки-розкладачки
  3. ігрові: гри на розвиток дрібної моторики рук

Матеріал й устаткування:

Настільний театр, 3 тарілочки, 2 кошики, крупа горох і квасоля, мотузочок, прищіпки, іграшка-кішка, кісточки і кружечки з губки, книжка-розкладачка, грибочки, намиста, медальки «ріпка» на кожну дитину.

Попередня робота: Читання російської народної казки «Ріпка», розгляд ілюстрацій до казки; гра «посушити грибочки», «Нагодуй собачку», «Розбери зернятка», «Збери намисто».

Словникова робота: тягне, потягне, витягти.

Хід освітньої діяльності:

вихователь : Пропонує дітям пограти в пальчиковую гру «Цей пальчик дідусь ...»(Діти стоять біля стільчиків)після пальчикової гімнастики пропонує сісти на стільчики.

вихователь : Хлопці, подивіться, що у мене в руках?

Діти: (Відповіді дітей)

вихователь: Правильно. Це книжка - розкладачка з казкою «Ріпка».

вихователь: Яких героїв з цієї казки ви знаєте?

діти : Бабка, дід, внучка, Жучка, кішка, мишка

Вихователь відкриває книжку-розкладачку і ставить її на стіл, перед дітьми.

Вихователь: Зараз (Вихователь називає дитини на ім'я) почне розповідати казку.

дитина: Посадив дід ріпку. Виросла, ріпка велика превелика. Став дід ріпку тягнути, тягне, потягне витягнути, не може. Покликав дід, бабку

вихователь: Подивіться, що робить баба? (вихователь звертає увагу дітей на стіл, де стоїть бабка і ширма для настільного театру, на ширмі натягнута мотузочок, поруч з бабусею варто кошик з грибами, склянка з прищіпками і на мотузочці важить грибочок на прищіпки, бабка розвішує гриби на мотузочку)

діти: Бабка розвішує грибочки.

вихователь: Правильно. Бабка зайнята, вона гриби сушить на зиму, ні як не може допомогти дідові. Хлопці, а давайте ми допоможемо бабці і розвісимо грибочки на мотузочку.(Вихователь викликає 2-3 дітей,кожна дитина бере по одному грибочка і по одній прищіпки і по черзі один за одним розвішують гриби)Допомогли ми бабці розвісити гриби?(Відповіді дітей) Дуже добре, тепер бабця може допомогти дідові.

вихователь:

дитина: Бабка за діда, дід за ріпку, тягнуть, потягнуть витягнути не можуть. Покликала бабця внучку(Вихователь зупиняє дитини)

вихователь: Що сталося у внучки? (вихователь звертає увагу дітей на стіл, внучка з настільного театру стоїть, а біля неї розсипані намиста)

діти: У неї розсипалися намисто, і вона їх збирає.

вихователь: Правильно. Однією їй не впоратися, тому ми їй допоможемо(Вихователь викликає двох дітей. Діти збирають намисто і сідають на свої місця). Скажіть, що робили зараз хлопці?(Відповіді дітей: Допомогли зібрати внучці намиста)І зараз внучка може допомогти бабці.

вихователь: (Вихователь називає дитину, яка може продовжити казку)

дитина: Внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку, тягнуть, потягнуть витягнути не можуть. Покликала внучка Жучку.

Вихователь: ( вихователь звертає увагу дітей на стіл, де стоїть Жучка з настільного театру)А Жучка не може допомогти ріпку тягнути, їй підкріпитися треба, щоб сили додалися. Зараз ми з вами її нагодуємо. А, що їдять собачки?

Діти: кісточки

вихователь: У цьому кошику, лежить собачий корм, але Жучка більше любить кісточки, їх потрібно дістати і перекласти в Жучкин миску.(Вихователь кличе двох дітей, які нагодують Жучку кісточками)Нагодували ми Жучку?(Відповіді дітей) Молодці. Жучка наїлася, і пішла допомагати внучці ріпку тягнути.

вихователь: (Називає дитину, яка може продовжити казку)

дитина: Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку, тягнуть, потягнуть, витягнути не можуть. Покликала Жучка кішку. (Вихователь зупиняє дитини)

вихователь: Не хоче кішка волохата, сердита, на допомогу бігти, зараз ми її погладив (вихователь бере в руки іграшку кішку і дає кільком дітям її погладити), І кішка стане доброю, вона любить коли її гладять, любить кішка ласку, і вона допоможе Жучка. (Далі казку розповідати продовжує вихователь -Кішка за Жучку, Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку, тягнуть, потягнуть витягнути не можуть. Покликала кішка мишку)

вихователь: А мишка у своїй нірці крупу розбирає і їй необхідна наша допомога, потрібно горох і квасоля з різних тарілочках розкласти(Вихователь викликає 2 дітей, вони розладжуватися крупу і сідають на своє місце).Прибігла мишка на допомогу вхопилася за кішку і все дружною сім'єю вони стали тягнути ріпку, тягнуть, потягнуть, витягли ріпку.

вихователь: Допомогли Ми героям казки?

Діти: Так

вихователь: Як ми допомагали героям казки? Що робили?

Діти: (Відповіді дітей)

вихователь: Молодці! Правильно. Ми з вами намагалися допомогти героям казки витягнути ріпку, за вашу допомогу герої казки дарують вам медальки із зображенням ріпки.


електрика