Методична розробка нод "боягузливий заєць". Конспект НСД з розвитку мовлення в старшій групі «Розповідь російської народної казки« Заєць-хваста

Кононова Світлана Дмитрівна
МБДОУ "Дошкільний навчальний заклад № 15" Киимчаан ",

Республіка Саха (Якутія), Хангаласскій улус, с. Улахан-Ан
вихователь


Конспект НСД по ознайомленню з природою і ліплення для дітей середнього дошкільного віку

"Заєць-біляк"

Конспект інтегрованого безпосередній освітньої діяльності по ознайомленню з природою і ліплення в середній групі.

Тема: «Заєць»

цілі:

Закріпити знання про сезонні зміни в житті тварин.

Закріплювати прийоми ліплення, знання форм, співвідношення частин і їх з'єднання шляхом промазування. Вміти користуватися стеком.

Розвивати дослідницьку діяльність дітей з використанням наочних схем, виховувати любов до диких тварин.

Розвивати дрібну моторику рук, увагу, мислення, посидючість, інтерес до заняття, дотримання правильної постави.

Дотримання правил поведінки.

Демонстраційний матеріал:картина із зображенням зайця, заєць-іграшка (бажано білий пластиковий невеликий), Дві картини із зображенням лісу зимового і літнього, фігури намальованих зайців білого і сірого. Алгоритм «частини тіла зайця» для ліплення.

Роздатковий матеріал:пластилін білого кольору, дощечки, стеки, вологі серветки.

Хід заняття: Оргмомент.

«Підійдіть до мене, діти. Відгадайте загадку: взимку - білий, влітку - сірий. Правильно, заєць. А ось і він!

заєць: -Здравствуйте, хлопці! Я весь час ховаюся від лисиці. Подивіться як (показуються картини зимового і літнього лісу і фігури зайців білого і сірого кольору) Дивіться, в снігу я непомітний, тому що я Белею взимку. А влітку я стаю сірим, щоб сховатися під кущиком і знову лисиця пробігає повз не помітивши мене. А якби я не міняв колір моєї шубки, то подивіться як було б-влітку я білий і мене відразу видно, чи взимку я сірий, то дуже добре видно буду на снігу і мені ніяк не сховається. Ось тому я змінюю свій колір. І ще я вмію добре бігати і стрибати. А для цього у мене великі і сильні задні лапи. Ось так. Ах, якби ще жити разом з друзями. Але вони розбіглися всі кудись. Допоможіть мені знайти їх, хлопці, будь ласка!

вихователь:Ну що, діти, допоможемо зайчику знайти нових друзів? Тоді возьмёмтесь за роботу. А для початку потренуємо наші пальчики

Пальчик-хлопчик, де ти був?

З цим братиком в ліс ходив,

З цим братиком щі варив,

З цим братиком кашу їв,

З цим братиком пісню співав.

Основна частина НСД.

Ми виліпимо багато зайчат. А для початку розгляньте уважно зайчика. Який він з себе? Вушка які? Хвостик? А тепер подивіться як нам зліпити зайчика (за алгоритмом): 2 овалу велике і маленьке для голови і тулуба, вушка один довгий циліндр, який ми розділимо навпіл і сплющена. Якщо зайчик спокійний, то вушка у нього лежать. А коли йому тривожно, то вушка стирчать, прислухаються. Розділіть свій шматок пластиліну на частини для овалів, вушок, лапок і залиште для хвостика.

(Діти ліплять і готують частини тіла зайчика)

Як ви думаєте, що їдять зайці взимку? Вони їдять сухі листочки, травичку торішню, з під снігу, кору дерев.

А ще вони стрибають, щоб зігрітися. Давайте спробуємо, як вони пострибати.

Физминутку:

Зайчик біленький сидить

І вухами ворушить

Ось так, ось так він вухами ворушить

Зайчику холодно сидіти

Треба лапочки погріти

Ось так, ось так треба лапочки погріти

Зайчику холодно стояти,

Треба зайчику поскакати.

Ось так, ось так треба зайчику поскакати.

Яким буває зайчик? Білим, сірим, пухнастим, боягузливим, швидким.

А тепер з'єднаємо всі підготовлені частини тіла. Молодці!

Заключна частина НСД:

- Поставимо всіх в хоровод, нехай порадіють. Сподобалося вам ліпити зайчиків? Подивіться, які вони всі веселі і дружні.

Заєць-іграшка:- Дякую вам, хлопці! Тепер нам не страшно жити разом в лісі.

вихователь:- До побачення, зайчики! Приходьте до нас в гості на новий рік!

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду № 7 «Івушка» міста Білоріченська муніципального освіти Білоріченський район

інтегрованаосвітня діяльність

по конструюванню з паперу та ознайомлення з навколишнім світом для дітей старшої групи на тему:

«Заєць»

(ГО «Художня творчість», ГО «Пізнання»)

вихователь

Гультяева Н.В.

Тема: «Заєць»

завдання:

навчити дітей виготовляти тварин в техніці орігамі.

розвивати вміння працювати з технологічною картою;

познайомити з новою базовою формою «повітряний змій»;

розвивати окомір, моторику дрібних м'язів пальців, художня уява, пам'ять, увагу;

воспітивать акуратність, посидючість, любов до тварин.

матеріал : папір білого кольору (прямокутник-21 * 30см), паперова обріз, ножиці, клей, пензлик, олівець.

Попередня робота: читання віршів, оповідань про зайців, розгляд ілюстрацій в енциклопедіях і альбомах.

інтеграція: ГО «Пізнання», ГО «Художня творчість».

Методика: ІКТ, проблемно-пошукова

Хід НСД:

Хлопці, я дуже рада бачити вас сьогодні, і хочу задати вам кілька питань.

Хлопці, а ви багато знаєте казок про тварин? Молодці!

Які це казки? Назвіть їх. (Діти перераховують казки)

- Ой, як багато ви казок знаєте. А я вчора вдома теж згадувала казки і підібрала до них ілюстрації. Подивіться, чи впізнаєте ви ці казки. (Показ слайдів № 2-7)

- Так вірно. Подумайте ще. Молодці.

Скажіть, які тварини частіше зустрічалися в казках. (Заєць, вовк, лисиця, ведмідь)

Я пропоную вам придумати свою казку, не схожу на інші. Головними героями в нашій казці будуть тварини. Але спочатку цих тварин треба зробити.

Виготовляти ми їх будемо з паперу, а потім «пожвавимо», як справжні чарівники. Хочете?

- Тоді закривайте очі, я скажу чарівні слова: Бамбаре, ЧУФАРОВ, лорик, YOРІКІ, пікап, ТРІКАПУ - стань отут ПЕРЕД НАМИ ЗИМОВИЙ ЛІС. Відкривайте очі.

(Показ слайда- зимовий ліс № 8)

Подивіться, все навколо білим біло,

багато снігу намело.

І блищить він, і скріпить.

Ой! Хто під ялинкою сидить?

Він схожий на сніжний ком,

Тільки вушка сторчма.

Гей, боягуз, вилазь-но

Ти не бійся нас дружок,

Ми не сірі вовченята, що не лисенята,

Ми хороші хлопці!

- Якого ж тваринного ми будемо сьогодні робити? Хто вже здогадався? Звичайно, це заєць.

(Показ слайда, на якому зображений заєць)

- Розгляньте зайчика.Які особливості його зовнішнього вигляду ви можете назвати? (Довгі вуха, короткий хвіст передні ніжки короткі, а задні довгі.)

А тепер ми самі станемо зайчатами. Я знову вимовляю чарівні слова: Бамбаре, ЧУФАРОВ, лорик, YOРІКІ, пікап, ТРІКАПУ - з'явитеся переді мною зайченят.

Физкультминутка.

Два зайченя на веранді марширують по команді

У барабан вони стукають, спритні лапи у зайчат.

Гей, зайчата на веранді ви тихіше барабаньте

На носочки піднялися, білий зайчик, озирнися,

Не сидить за кущем сірий вовк з великим хвостом?

Молодці хлопці, веселі з вас вийшли зайчика.

Хлопці, давайте подумаємо, що допоможе зробити нам зайчика?

Допоможе нам як завжди - схема.

(Показ слайдів № 10)

Знайомство з технологічною картою.

- Розгляньте її уважно.

Подивіться на перший малюнок і скажіть, яка базова форма нам потрібна, щоб почати складати зайчика (квадрат)

А у мене заготовка, якої форми? (Прямокутної)

Як отримати квадрат з прямокутника? (Згорнути верхній правий кут до нижньої сторони прямокутника так, щоб суміжні сторони збіглися, зайву відрізати.)

Вийшов квадрат, з якого ми і будемо робити зайченя. - Повернемося до схеми. Чи всі знаки вам зрозумілі? Давайте разом розберемося, що вони позначають.

- Подивіться на перший малюнок, хто здогадався, що потрібно тут зробити?(Згорнути і розгорнути)

- Хлопці, а як ви думаєте, що це за знак? Що він нам підказує? (Повернути заготовку)

- Розбираємо наступний малюнок. Що ж тут нам робити? (Суміжні сторони згорнути до згину)

- Хлопці, у нас вийшла нова форма, вона називається -"повітряний змій", Запам'ятайте її.

- А що ці стрілочки нам підказують?

(Розрізані гострі кути згорнути вгору).

- Хлопці, зверніть увагу на цей знак, як ви думаєте, що він нам підказує? (Кут згорнути всередину)

- А на наступних малюнку є такий же знак, тільки він в іншу сторону.

- Про що він нам говорить? (Вийняти кут, але не до кінця).

- Що допоможе нам пожвавити зайчика? ( кольоровий папір, Ножиці, пензлик).

- Ось і вийшов у нас зайчик, молодці хлопці, як ми швидко розібрали схему.

Отже, ви готові робити зайченя? Впораєтеся? Розкажіть мені, як ви будете робити.

Повторення плану виконання роботи.

Щоб у вас вийшли гарні вироби, ми приготуємо наші пальчики до роботи. Виконаємо спеціальну вправу.

- Що люблять їсти зайчики? (Морквину). Ось ми зараз для них приготуємо морквяний салат.

Вправа для рук. (Салат).

Ми морквину рубаємо, рубаємо, ми морквину солимо, солимо,

Ми морквину трьом, трьом, ми морквину тиснемо, тиснемо.

- Ось наші пальчики готові до роботи, приступаємо.

Робота виконується строго за технологічною картою і за допомогою вихователя. Нагадую, як тримати ножиці, як користуватися пензлем, серветкою і т. Д.

- Якого тваринного ми сьогодні робили?

- Якої форми заготовку ми використовували?

- Які нові знаки зустрілися в схемі? Що вони позначали?

(Показ слайдів №9)

- Із завданням ви все впоралися. У вас вийшли чудові зайчата. Жоден з них не схожий на іншого. І у кожного зайчика свій характер.

- Хто хоче розповісти про свій зайчика, який він: веселий, пустотливий, сумний, ласкавий або ще якийсь?

- Сьогодні у вас буде невелике домашнє завдання. Удома ви постарайтеся скласти невелику казку про зайчика. І подумайте, які ще тварини потрібні для вашої казки. Ми продовжимо робити інших тварин.

Конспект НСД по темі «Заєць»

мета: Закріпити і розширити знання про зайців.

Ознайомити дітей з особливостями пристосування

кримських зайців до місцевого клімату.

Уточнити поняття про травоїдних тварин, про часи

року, про способи пристосування тварин до навколишнього

Ознайомити з прислів'ям про зайця, згадати знайомі

казки з участю зайців.

Словник: травоїдний, наст.

Розвивати мислення, дрібну моторику.

Виховувати інтерес до природи рідного краю.

устаткування: Картинки і фотографії зайця, іграшковий

плюшевий заєць, картки білого, зеленого,

червоного і жовтого кольору за кількістю дітей,

набори фігур для гри «Танграм» за кількістю

Хід заняття:

Сьогодні ми вирушаємо в Кримський ліс, що б ближче познайомитися з одним його мешканцем. Цей звір частіше інших зустрічається в казках різних народів. Він невеликий. Абсолютно несправедливо його вважають боягузом. Ви, звичайно, вже здогадалися, про кого мова? (Відповіді дітей). Заєць.

Давайте відразу ж пограємо в гру «Згадай казку». Ось цього плюшевого зайця будемо передавати тому, хто назве казку за участю зайця. (Проводиться гра).

Відразу ж хочу виправдати зайців. Всі вважають їх трусами. Але ж це не так. Зайченя десяти днів від народження відбивається від сороки або ворони, вставши на задні лапки, розмахуючи передніми лапками і голосно кричучи для залякування. Точно так же захищає їх мати від пернатих ворогів. А якщо ворог нападає з повітря, зайчиха перекидається на спину і задніми ногами намагається розпороти черево нападнику. Лисицю і куницю відволікає від зайчат, бігаючи навколо і міцно стукаючи ногами об землю. Трапляється і гине, рятуючи дітей. Так що, прикро зайцям, несправедливо їх в трусишки зарахували. А то, що вони, зачувши шурхіт, з місця зриваються і тікають - боягузливість, а мудрість звіряча: нерозумно стояти на місці в очікуванні коли тебе з'їдять. Про це є російське прислів'я: «Заєць не боягуз, себе береже».

Самі зайці - травоїдні тварини. Що це означає? (Відповіді дітей). Зайці харчуються тільки рослинною їжею: листям, стеблами, корінням, корою молоденьких дерев, плодами. Їдять і гриби, але найулюбленіші ласощі - кора осики. Для зайців вона солодше цукру. Де лежить повалене вітром дерево осики, кору зайці сгризут дочиста. Зуби у зайців для цього відповідні. Що ви можете сказати про заячих зубах? (Відповіді дітей). Зуби у зайця великі, плоскі - для харчування, а не для нападу. А задні лапи набагато більше передніх. Чи знаєте ви, чому? (Відповіді дітей). У яких ще тварин задні лапи пристосовані для стрибання? (Відповіді дітей). Тушканчик, кенгуру. Подивіться на ці картинки і фотографії. (Показ).

А зараз пограємо в «Танграм». Ваше завдання з семи фігур викласти зображення зайця по запропонованим малюнку-зразку.

(Діти виконують завдання).

Протягом року зайці періодично линяють. І в цей час валяються у пилюці, лізуть в колючі кущі, вовтузяться спиною і черевом по землі, намагаючись швидше скинути старий вовняний покрив.

Нова шубка - осінньо-зимова - якістю краще. Всім вам відома загадка про зайця: «влітку сірий, взимку білий». Чому так говорять про зайця? (Відповіді дітей). Це вірно для інших зайців, які живуть в більш холодних місцях. А нашому кримському зайцю повністю біліти, сенсу немає. Подумайте, чому? (Відповіді дітей). У нас в Криму сніг не тільки не лежить всю зиму, бувають такі теплі року, що сніг і зовсім не разу землю не покриє. Так навіщо ж зайцю білим ставати, не для того ж, щоб його - білого, на сірій бруду добре видно було. Але наші кримські зайці не по-дурному: до зими тільки трохи світлішими шубку надінуть, світло-сіру. «Побелеешь, - напевно розмірковує заєць, - сніг розтане, і крутись потім на темній бруду, кожному хижакові добре помітний. Ні вже, краще я залишуся сірим. Собі спокійніше і ворогам невтямки ». А якщо іноді сніг випаде, зайці в цей час лікуються, намагаються не бігати по лісі.

В середині зими у зайців бувають перші весілля. В цей час зайці танцюють і «співають» -гукают. Якщо на одну зайчиху кілька женихів претендують, бійки не уникнути. Брикатися задніми ногами, вставши на диби, хвацько боксують передніми лапками.

Давайте трохи пограємо. Гра «Зайці і кульбаби». Частина дітей - зайці, стоять на краю ігрового майданчика. Решта дітей - квіти кульбаби, сидять на колінах з піднятими вгору і в сторони руками з зімкнутими долонями. На слова:

Скачуть серед трави зайці швидконогі,

збили кульбаби лапками у дороги

діти-зайці стрибають на двох ногах, просуваючись вперед і руками торкаючись дітей-кульбаб, які після торкання встають і опускають руки. Вони починають підскакувати і кружляти після слів:

Закружляли, наче сніг у повітрі пушинки,

А зайчата скачуть швидко лісовою стежкою.

(Вихователь зазначає стрибучий «зайців» і легких, як пушинки, «кульбаб»).

Зайченята народжуються кілька разів на рік і називаються по-різному.

Ті, що народилися взимку - «настовікі». Наст - це щільна кірка на снігу. Чому цих зайчат звуть настовікамі? Відповіді дітей).

А як ви думаєте, коли народжуються зайчата «травники»? (Відповіді дітей). Навесні, коли зазеленіє трава.

В який час з'являються зайчата «колосовики»? (Відповіді дітей). Коли хліба колосяться.

Ну а коли з'являються «листопадники»? (Відповіді дітей). Вірно, восени, під час листопаду.

Пограємо в гру «Пори року». У вас на столі картки чотирьох кольорів - чотирьох пір року. Який колір який час року позначає? Чому? (Відповіді дітей). Зима - білий, весна - зелений, літо - червоний, осінь - жовтий.

Я буду називати зайчат, а ви підніміть картку того кольору, в який час року народилися ці зайчата. (Проводиться дидактична гра).

До моменту появи зайчат, мати швиденько готує ямку і вистилає її травою. Народжуються зайченята дуже симпатичними, пухнастими і окатий. Зуби у них виростають через тиждень. Мати годує зайченят і відразу ж іде, щоб своїм запахом не привернути увагу хижаків. Справа в тому, що зайчата в дитинстві нічим не пахнуть, тому знайти їх по запаху не зможе ніякий хижак. А зайчиха - може. Ось і йде вона від зайчат, щоб зберегти їх. Через кілька днів зайчиха повернеться, знову погодує діток і піде. Молоко у Зайчей не те що коров'яче, густе і жирне. Одного годування зайчатам вистачає на кілька днів. А якщо повз буде пробігати чужа мама, то і вона зупиниться, щоб нагодувати дітей.

Запам'ятайте гарненько і всім розкажіть: якщо попадуться вам на очі самотні зайчата, що не підбирайте їх, не забирайте додому. Вони не кинуті, а законні мамині дітки і тихо сидять там, де наказала мама, і чекають її. Людині вигодувати недавно народженого зайченя все одно не вдасться, загине.

Раніше в Криму зайців було хоч греблю гати. Зараз стало трохи менше. Але все ж заєць міцно тримається за кримську землю. Адже навіть взимку йому їжі вдосталь. До того ж зайчата народжуються чотири рази на рік по 3-6 відразу. І хоча не всі заячі дітки виживають, можна сказати, що зайців у нас достатньо.

Ну а зараз, зробимо ось такого симпатичного зайця. (Конструювання з паперу). Але спочатку потренуємо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Зайчик»

Подивіться, що за пальчик!

Спритно стрибає, як зайчик.

На колоду і на пеньок

Скок да стриб і стриб та скок!

Діти стискають руки в кулачки, витягаючи два пальця і \u200b\u200bзгинаючи їх. Потім зображають руками стрибають руху.

питання:

1. Чи згодні ви з думкою про боягузтво зайців? Чому?

2. Чому зайців називають травоїдними тваринами?

3. Як линяють кримські зайці? Чому?

4. Яка чисельність зайців в Криму?

5. Як називають зайченят, що народилися в різні пори року?

6. Для чого зайцеві такі сильні і великі задні лапи?

7. Як проходять заячі весілля?

8. Якими з'являються на світ зайчата? Де?

9. Як зайчиха ростить зайчат?

10. Як поводитися, наткнувшись в лісі на новонароджених зайчат?

У другій половині дня:

Показати дітям як зобразити зайця в тіньовому театрі.

читання творів художньої літератури і малого фольклорного жанру.

Розучування віршів і потешек.

Ліплення, аплікація на тему «Заєць».

Тетяна Агапова
Конспект НСД «Заєць»

Тема: «Казковий заєць»

мета: Створення соціальної ситуації розвитку в процесі художньо-творчої діяльності

завдання: створити умови для:

Розвитку художньо образного мислення дітей;

Розвитку вміння виконувати дії порівняння ілюстрацій Є. Рачева і Ю. Воснецова;

Розвитку навички роботи в міні-групах;

Участі в ситуаціях мовного співробітництва з однолітками;

Розвитку емоційно чуттєвого сприйняття;

Організація дитячих видів діяльності:

комунікативна діяльність

продуктивна діяльність

хід освітньої діяльності:

Організація робочого простору Діяльність дорослого Діяльність дітей Умови / Завдання

Вступна частина

Хлопці, нам прийшов лист!

«Здрастуйте, хлопці! Я хочу потрапити в російську народну казку, але мене чомусь не пускають. Допоможіть мені потрапити туди. Чекаю відповіді.

Від кого лист?

Куди він хоче потрапити?

Як ви думаєте чому зайця не пускають в казкову країну?

Ми можемо допомогти зайцю?

Як ми можемо допомогти йому?

Хлопці скажіть яким буває заєць в казці?

Як він виглядає?

Який одяг ми можемо йому запропонувати?

Де ми можемо побачити?

А можемо побачити в картинній галереї? Діти висловлюють припущення

Діти міркують, припускають

умови для:

Мотивації діяльності дітей

Вирази дітьми своїх думок

Основна частина

На мольбертах розташовані ілюстрації Є. Рачева, Ю. Васнецова - Діти ось ми в галереї.

Подивіться, кого ми бачимо?

кожна підгрупа

Пропоную розділитися на дві команди (перша команда буде розглядати святкову, друга команда повсякденний одяг)

Як ви думаєте це справжні тварини або казкові?

Чому казкові?

Ви знаєте, хто намалював ці ілюстрації?

Намалювали ці ілюстрації до казок художники-ілюстратори Е. Рачев і Ю. Васнецов

Як Євген Рачев малює своїх героїв? Як вони одягнені? (як селяни: В жупанах, штанях, сарафанах)

Як намальовані звірі у Ю. Васнецова? У що одягнені (Одягу ошатні, кольори більш яскраві, нагадують димковскую розпис)

Діти проходять по залу, розглядаючи ілюстрації на яких зображені казкові тварини

Діти діляться на мікро- групи

Діти пропонують свої варіанти

діти міркують

діти міркують

умови для:

Вирази дітьми своїх думок

Стимулювання мовної активності

Вираз дітьми своїх думок

Заключна частина

Чи була ми зайцю?

Що допомогло нам впоратися?

Що було складним, цікавим?

Як ви думаєте, які почуття тепер зазнає лисиця, коли побачить наряди?

Діти висловлюють свою думку

Діти пропонують свої варіанти Умови для:

Стимулювання мовної активності дітей

Для розвитку умінь рефлексувати свою діяльність

Вираз своїх думок

Публікації по темі:

Конспект інтегрованого заняття «Чому заєць взимку білий» Конспект інтегрованого заняття «Чому заєць взимку білий» Конспект організованої освітньої діяльності в підготовчій до школи.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності в першій молодшій групі «В гості прийшов заєць» Програмне зміст: Привчати дітей чітко вимовляти звуки М, П, Б (мь, пь, бь); чітко і виразно вимовляти окремі звукосполучення.

Конспект НСД по художньо естетичному розвитку в середній групі «Як заєць шубку міняв» Тематичний тиждень: «Дикі тварини нашого лісу» Тема спільної діяльності педагога і дітей: «Як заєць шубку міняв» Напрям: художньо.

Конспект НСД «Інсценування російської народної казки« Заєць-хваста » Конспект безпосередній освітньої діяльності по «Мовному розвитку» в старшій групі тема: «Інсценування російської народної казки.

Муніципальне Бюджетне Дошкільна Освітнє Установа дитячий сад №8. м Нижній Ломов. Конспект НСД з дітьми старшої групи. Російська.

Тема: Різдвяний заєць. Мета: навчити дітей виготовляти зайця з ниток. Завдання: 1. Освоювати способи роботи з нитками, наклеювання.

Будівництво