Заняття дерева в снігу друга молодша група. Конспект інтегрованого заняття з нетрадиційною техніці малювання в середній групі Тема: «Зима. Зимовий ліс. в різновікової групи

Олена Карасьова
Конспект заняття Малювання «Дерева в снігу» Молодша група

мета: Розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, привертати увагу дітей до краси навколишньої природи.

завдання:

забезпечити взаємозв'язок малювання з іншими освітніми галузями з метою збагачення вражень дітей;

Спонукати зображати прості предмети, зображати прямі і похилі лінії (Короткі і довгі) в різних напрямках;

Удосконалювати вміння користуватися пензликом і фарбами;

Привертати увагу дітей до підбору кольору, відповідного зображуваного предмету;

Розвивати уміння розташовувати зображення по листу.

Хід заняття:

Вихователь кличе дітей, звертає увагу на сніговика(Іграшка за кілька днів до заняття вноситься в групу - сніговик гостює у хлопців)

По-ль:

-Сніговик, чому ти такий сумний?

Сніговик:

Нудно мені хлопці, ялинку прибрали, Дід Мороз і Снігуронька пішли, Тваринки розбіглися, Я залишився один.

По-ль:

Не сумуй, Сніговик, Ми тебе розвеселимо. Хлопці, давайте навчимо сніговика грати в зимову гру.

Зверху падає сніжок,

Він лягає на лужок,

І на дах, і на гілки,

Щоб в заметах грузли дітки.

І на гірці сніг- сніг,

І під горою сніг- сніг,

І на ялинці сніг- сніг,

І під ялинкою сніг- сніг.

А під снігом спить ведмідь

Тихіше-тихіше не шуміти! Показ руками зверху-вниз,

Показ руками праворуч-ліворуч.

Руки разом над головою «Дах», руки в сторони - «Гілки»

Кругові обертання руками

Встали на носочки, руки вгору

Присіли, руки вниз

Встали на носочки, руки вгору

Присіли, руки вниз

Руки під щоку, палець до губ

Сніговик:

З вами весело, хлопці, спасибі, розвеселили мене. Я ніколи не бачив, де спить ведмідь.

По-ль:

Хлопці, а де спить ведмідь? (В лісі, в барлозі)

Сніговик:

А я ніколи не був в зимовому лісі.

По-ль:

Давайте вирушимо на прогулянку в зимовий ліс, Сніговика візьмемо з собою.

Йдемо в ліс по по вузькій стежині, між пеньків, переступаємо через замети (різні види ходьби) Ось ми і на лісовій галявині, давайте сядемо, відпочинемо.

Розгляд зимового пейзажу

Хлопці, розкажіть, що ви бачите на лісовій галявині?

отметить- дерева різні: Високі і низькі, молоді та старі, у них гілки довгі і короткі, нахилені і прямі. Стовбур, як одна велика нога тримає дерево, Молоді гілки тягнуться до сонця, старі і важкі нахиляються до землі.

Давайте руками покаже, як ростуть гілки у дерев. А коли набігає вітерець гілочки гойдаються.

Физминутку:

Вітер дме нам в обличчя,

захиталося деревце.

Вітерець все тихше-тихіше,

Деревце все вище-вище.

(Показ рухів по тексту)

По-ль:

Ой, хлопці, Снеговичок знову засумував, Ми зовсім про нього забули.

Сніговик:

Ні, я не сумую, просто мені в лісі так подобається, що і йти не хочеться.

По-ль:

А знаєш Сніговик, Наші хлопці справжні художники, вони тобі зараз зимовий ліс намалюють і подарують. Ти зможеш в ньому гуляти скільки захочеш.

Діти сідають за столи

По-ль нагадує, як правильно тримати пензлик, користуватися фарбою, проводити вертикальні і похилі лінії (Показ в повітрі)

Самостійна діяльність дітей

По-ль:

Хлопці, поки ми малювали дерева, пішов сніг. Давайте намалюємо сніг. Яку візьмемо фарбу? як будемо малювати сніг?

Летять, летять сніжинки, як білі пушинки,

Летять вони кружляють, всюди-всюди лягають.

(Читання під час малювання)

Сніговик:

Як красиво ви намалювали хлопці, Усе дерева в снігу.

А ось на цю гілочку сніг не потрапив, А може білочка струсила (Аналіз робіт)

Конспект заняття з малювання
друга молодша група
Тема: «Дерева в снігу»
Мета: Ознайомити дітей з коричневим кольором; закріпити білий колір; навчати дітей умінням малювати, поєднуючи в малюнку прямі і похилі лінії, довгі і короткі.
Завдання: Зображення дерев на шаблоні "замет".
Матеріал: Пензлик, коричнева фарба, серветка, білий паперовий шаблон "замет".
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку:
Мчить без оглядки,
Лише виблискують п'яти.
Мчить щодуху,
Хвіст коротше вуха.
Жваво вгадай - ка,
Хто ж це? (Зайка).
Вихователь: А яку пору року настало? (Зима) За якими ознаками ви визначили, що настала зима? (Лежить сніг, на вулиці холодно, люди одяглися тепло).
Сюрпризний момент: Вбігає заєць. Тікає від вовка ... Ховається за деревом. Зайчик біленький сховався за дерево і став схожий на маленький біленький замет. Дерева теж все в снігу, наче закутані білим покривалом.
Стоять дерева в інее-
Те білі, то сині.
А щоб іншим зайчикам було куди сховатися, давайте, ми намалюємо для них дерева.
Вихователь: Хлопці, на прогулянці ми з вами розглядали дерева. Давайте згадаємо, що є у дерева? (...) У дерев є велика одна нога-це стовбур. Він високий і товстий, а на цій нозі ростуть гілочки, як руки, вони тоненькі і тягнуться вгору до сонечка погрітися.
Хлопці, подивіться (показуємо свій малюнок дерева) і скажіть, яким кольором дерева? (Коричневі). Гілочки, як палички короткі, тонкі. Давайте з вами ручками покажемо, як ростуть гілочки у дерев, куди тягнуться (діти тягнуть руки догори).
Вихователь (показуємо послідовність виконання малюнка). Ось у мене невеликий замет (звертаємо увагу на аркуш білого паперу в формі овалу - «замету»). Я намалюю дерево, і воно буде стояти як в ковдрі, йому буде взимку тепло, "ручки" - гілочок не замерзнуть. Щоб почати малювати, треба намочити пензлик у воді і набрати на неї коричневу фарбу. Спочатку треба намалювати стовбур у дерева. Його ми будемо вести зверху вниз, ось такий у нас буде стовбур дерева. Хлопці, а давайте всі разом пальчиком в повітрі покажемо, як ви будите малювати стовбур. (Звертаємо увагу на те, що вести треба лінію пряму зверху вниз).
Від стовбура у дерева ростуть гілочки, які тягнуться вгору до сонечка, тому ми їх будемо малювати ось так (показуємо малювання похилих ліній від стовбура догори). А тепер ви покажіть в повітрі пальчиком, як будемо малювати гілочки. (Звертаємо увагу на те, що гілочки малюємо від стовбура вгору). (Діти показують, як ростуть гілочки - тягнуть руки вгору). А скільки гілочок у дерева? (Багато)
Хлопці подивіться, яке гарне дерево у мене вийшло, одягнене в тепле снігове ковдру.
Його навесні і влітку
Ми бачили одягненим.
А восени з бідолахи
Зірвали всі сорочки.
Фіз.мінутка: Вітер дме нам в обличчя,
Захиталося деревце, Вітер тихіше, тихіше, тихіше, Деревцо все вище, вище.
Самостійна робота дітей. Звертаємо увагу на те, як тримають діти кисть, як ведуть прямі і похилі лінії. Заохочуємо роботу дітей.
Вихователь: Молодці, добре все попрацювали! А поки ваші роботи сохнуть, давайте з вами пограємо в дуже цікаву гру, Яка називається "Заєць і вовк".
1,2,3,4,5
Вийшов зайчик погулять, Раптом вовк вибігає, Зайчик в будиночок тікає.
Вихователь: Хлопці, поки ми з вами грали, вашу службу висохли. А тепер давайте подаруємо ваші дерева зайчику. Нехай він віднесе їх до лісу своїм друзям, щоб їм можна було б сховатися за дерева.
Зайчик: Дякую, хлопці, вам велике за вашу допомогу моїм друзям. А тепер я побіг до лісу, до своїх друзів, хочу їх швидше порадувати. До побачення, хлопці! Ви мені все дуже сподобалися, я до вас ще прийду в гості.

Ольга Гильова
Конспект заняття з малювання «Дерева в снігу» (молодша група)

Конспект заняття з малювання.

молодша група.

Тема: « Дерева в снігу» .

завдання:

1. Вчити индетифицировать білий колір, малювати«Снігові шапки» на намальованих заздалегідь гілках дерев; закріплювати вміння правильно тримати пензель і промивати її.

2. Розвивати естетичне сприйняття зимового пейзажу;

3. Виховувати вміння милуватися своєю роботою.

Матеріал й устаткування.

Демонстраційний матеріал-картина-зимовий пейзаж; альбомний аркуш на якому намальовано дерево, Кисть, гуаш (Жовта, біла, червона, зелена).

Роздатковий матеріал-альбомні листи на яких намальовано дерево, Біла гуаш, кисть.

попередня робота: Спостереження за деревами на прогулянці; розгляд ілюстрацій із зимовим пейзажем.

структура заняття з малювання:

1 частина. Діти сидять за столами, вихователь на проти. Вихователь прикріплює картину, на якій зображений зимовий пейзаж.

Вихователь. Хлопці подивіться на картину. Яка пора року зобразив художник на картині? (Зиму.)

Вихователь. Чому ви так вважаєте? (Тому що намальовано багато снігу, дерева без листя і т. д.)

Вихователь. Що ви можете сказати про снігу? (Він пухнастий, білий, холодний, м'який.)

Вихователь. Правильно, молодці! Послухайте уривок з вірша І. Сурікова.

білий сніг пухнастий

В повітрі кружляти

І на землю тихо

Падає, лягати ...

Хлопці скажіть, куди може падати сніг? (На дерева, Будинки, дорогу.)

Вихователь. Вірно, молодці!

пальчикова гімнастика

«Покажіть пальцем»

Покажіть пальцем

(Діти стискають праву руку в кулак)

(Витягають середній і вказівний пальці)

(Дві розкриті долоні складають поруч)

(Долоні прикладають до верхівки)

(Стискають кулак)

вказівного пальця

Все відомо краще за всіх.

(Витягуємо вгору вказівний палець, згинають і розгинають його)

Вихователь показує альбомний аркуш на якому намальовано дерево без листя.

Вихователь. Хлопці подивіться у мене на аркуші намальовано дерево, Воно без листя і навіть снігу на ньому немає. Давайте ми оповита наше дерево снігом. (Відповіді дітей.)

Вихователь показує гуаш різних кольорів.

Вихователь. Подивіться яку кольором гуаш мені треба взяти? (Білу.)

Вихователь. Чому білу? (Сніг білого кольору.)

Вихователь. Правильно, молодці!

Вихователь відкриває баночку, показує її дітям.

Вихователь. Подивіться в баночку, там гуаш рідка і тому нам вода не знадобитися. Пензлик окунь в фарбу і буду малювати сніг.

Вихователь прикладає пензлик до різних ділянок паперу.

Вихователь. Подивіться ось сніжинка, ось сніжинка і ось сніжинка, ой скільки багато сніжинок падають на дерево. йде сильний снігопад і на гілочках багато снігу.

Вихователь демонструє прийоми малювання.

Вихователь. Ось так сніг засипав гілочки дерева і на моєму малюнку, Настала справжня зима.

«Сонечко»

На зарядку сонечко піднімає нас,

Піднімаємо руки ми по команді «Раз».

А над нами весело шелестить листя,

Опускаємо руки ми по команді "два"!

Вихователь роздає дітям альбомні листи де намальовано дерево. Так само пензлика і гуаш білого кольору.

Вихователь. Так, дерево і на ньому немає снігу, Так що намалюйте його.

Діти виконують. Вихователь контролює прийоми роботи, надає допомогу дітям, що зазнають труднощі. По закінченню роботи, вихователь пропонує помити руки, поки діти виконують гігієнічні процедуру, малюнки сохнуть.

«Отдихалочкі»

Ми грали, малювали(Виконується дії, про які йде мова)

Наші очі так втомилися

Ми дамо їм відпочити,

Їх закриємо на трохи - трохи.

А тепер їх відкриваємо

І трохи поморгай.

Потім вивішують малюнки на стенд.

Вихователь. Ах, який казковий ліс виріс у нас в групі! На кожній гілочці величезні шапочки снігу.

Летять сніжинки-зірочки.

Дивлюся з-під руки:

Кружляючи танцюють в повітрі,

Пухнасті і легкі!

Світліше стала вулиця,

Нарядно село.

Летять сніжинки, кружляють,

Навколо білим-біло!

3 частина. Вихователь садить дітей на стільчики.

Вихователь. Хлопці, що ви сьогодні малювали? (сніг.)

Вихователь. Що ви можете розповісти про нього? (Бели, холодний, пухнастий.)

Вихователь. А в яку пору року було зображено на картині, яку ми з вами розглядали? (Зима.)

Вихователь. Вірно, молодці! А взимку теплі або холодно? (Холодно.)

Вихователь. Все одно взимку хоч і холодно, але можна в цей час грати в сніжки, ліпити з снігу сніговиків, Кататися на лижах, ковзанах, санках. Взагалі взимку теж добре.

Публікації по темі:

«Святкова ялинка». Конспект заняття з малювання. Колективна робота (перша молодша група) "Святкова ялинка". Конспект заняття з малювання (колективна робота). Перша молодша група Тема: Святкова ялинка Мета: Викликати.

Конспект заняття з малювання пальчиками «Повітряні кульки» (друга молодша група) Мета. Знайомство дітей з новим нетрадиційним способом малювання в техніці пуантилізм, - пальчиками. Завдання. Навчальні: закріпити назви.

Конспект НСД (аплікація) «Дерева в снігу» (друга молодша група) інтеграція освітніх областей: Художньо-естетичне, соціально-комунікативний, пізнавальний розвиток. Види дитячої діяльності :.

Конспект ООД (аплікація) «Осінні дерева» (друга молодша група) Програмні завдання: Викликати інтерес до створення композиції «Осінні дерева»; Продовжувати знайомити з технікою обривності.

Аплікація з нетрадиційного матеріалу вовняні нитки + сіль Тема: «Дерева в снігу». Мета: - формувати вміння користуватися різними.

«Сарафан для матрьошки». Конспект заняття з малювання друга молодша група Конспект заняття з малювання «Сарафан для матрьошки» Вихователь: Заїченко Е. Н. Для дітей другої молодшої групи Мета заняття: знайомство.

Конспект заняття з образотворчого мистецтва. Середня група

мета: Формування уявлення у дітей про техніку нетрадиційного малювання монотипія.
завдання:
- навчити зображати зимовий дерево, використовуючи техніку монотипія;
- продовжувати вчити дітей зображати дерево, точно передаючи будова (стовбур і гілки) і пропорції;
- розвивати координацію рухів, поставу;
- домогтися правильної посадки при малюванні;
- виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до об'єктів природи;
- упорядкувати і закріпити накопичені дітьми уявлення про зиму;
- виховувати акуратність під час роботи;
- розвивати словниковий запас дітей.
Попередня робота: спостереження за сезонними змінами в природі взимку, бесіди про характерні ознаки зими, читання віршів про зиму.
Методичне і дидактичне забезпечення: 1/2 аркуша паперу формату А4, гуаш, кисть, стакани-непроливайки, художня палітра, дошка для ліплення (на кожного вихованця).
Презентація, мультимедійний комплекс.
хід:
1. Сюрпризний момент.
Вихователь вносить в групу іграшку - папуги, на шию у якого одягнений шарф.
Вихователь: - Хлопці, сьогодні до нас прилетів папуга зі спекотної Африки і ось що він мені розповів. Виявляється там, де він живе завжди тепло, як влітку. І не буває снігу. А африканським тваринам так хочеться побачити зимовий ліс: замети і дерева без листя. Вони не вірять, що дерева восени скидають листя. В Африці такого не буває. Дерева стоять зеленими цілий рік. Ось звірі і послали до нас папуги, щоб він все побачив і розповів їм. Але тут він відразу ж замерз, не залишилося й втратив голос. Як же він зможе розповісти друзям, що таке сніг? (Діти пропонують варіанти відповідей. У ході бесіди вихователь навідними питаннями підводить дітей до відповіді: «Намалювати»).
2. Постановка дітьми цілі:
Вихователь: - Діти, подивіться у вікно. Де лежить сніг? (На гілках дерев, на землі). Отже, давайте поставимо мету, як нам допомогти папужці? (Відповіді дітей: намалювати зимові дерева в снігу).
3. Актуалізація знань:
1) Розгляд пейзажу за вікном. Бесіда про побачене.
Вихователь: - Хлопці, а які дерева ростуть у дворі нашого дитячого садка? (Відповіді дітей: яблуня, горобина, береза, клен, ялина та ін.)
- Чи є на деревах листя? (Немає, тільки у їли голки).
- Чому? (Взимку холодно, тому восени починається листопад, дерева скидають листя).
- Якого кольору стовбур дерева? Гілки? (Коричневого)
- Якого кольору сніг? (Білий)
- А небо? (Синє)
- Чому? (Ще рано, Сонце тільки встає і його промені ще не висвітлили небосхил).
- А чому днем \u200b\u200bСонці не розтопить сніг? Коли ми гуляємо Сонце світить яскраво, але сніг не тане (взимку Сонце світить, але не гріє).
Вихователь: - Сьогодні ми будемо зображати дерева, використовуючи нетрадиційну техніку монотипія. Ви знаєте, що це таке? (Немає) Тоді я запрошую вас в кінотеатр, подивитися презентацію про цій техніці. Дорогу туди замело і нам доведеться нелегко. Але ми подолаємо всі труднощі. Повторюйте за мною:
Физкультминутка
З неба падають сніжинки
З неба падають сніжинки,
Як на казковій зображенні.
Будемо їх ловити руками
І покажем будинку мамі. (Діти піднімають руки над головою і роблять хапальні рухи, як ловлять сніжинки.)
А навколо лежать кучугури,
Снігом замело дороги. (Потягування - руки в сторони.)
Чи не зав'язнути в поле щоб,
Піднімаємо вище ноги. (Ходьба на місці, коліна високо піднімаються.)
Он лисиця в поле скаче,
Немов м'який рудий м'ячик. (Стрибки на місці.)
Ну а ми йдемо, йдемо (Ходьба на місці.)
І до себе приходимо в будинок. (Діти сідають на стільці перед екраном.)

Перегляд презентації «Монотипія»
Слайд 1: малюнки виконані способом монотипія. Монотипія - це спосіб друкування, при якому малюнок від руки наносять різнокольоровими фарбами на скло або дошку для ліплення для отримання тільки одного відбитка.

Слайд 2: обладнання (дошка для ліплення, палітра, аркуш паперу, гуаш, кисть, вода в стаканчику-непроливайка, акварельні фарби).

Слайд 3: етапи роботи. Змішуємо, використовуючи палітру, білу і синю фарбу в різних співвідношеннях. Отримуємо різні відтінки блакитного кольору (темно-блакитний і світло-блакитний).

Слайд 4: накладаємо фарбу на дошку для ліплення: беремо фарбу і починаємо малювати на дошці для ліплення, завдаючи фон і загальну форму дерева. Робити це потрібно швидко, щоб шар, нанесений на дошку, не висох.
Слайд 5: беремо аркуш паперу і кладемо його на дошку.

Щоб він не зрушив, ми його притримуємо лівою рукою знизу листа, а правою рукою розгладжуємо верх від себе (два або три руху).
Слайд 6: потім переносимо ліву руку вгору листа. Трохи Придавлюємо, а правою рукою повільно піднімаємо лист. Малюнок майже готовий.


Слайд 7: прорісуем деталі, які вийшли нечіткими.


Робота за столами.
Вихователь: - Тепер я запрошую вас сісти за столи. Візьміть палітри. Який колір вже є на палітрі? (Коричневий) Що ми будемо зображати з його допомогою? (Дерева). Для того щоб намалювати сніг, який колір нам знадобиться? (Блакитний) Як його отримати? (Додати в білий трохи синього)
Діти разом з вихователем виконують етапи роботи, описані в презентації. За допомогою вихователя помічають, що блакитний колір у всіх дітей вийшов різний. У одних світло-блакитний, у інших темно-блакитний. Слід нагадати дітям, що стовбур дерева зверху тонкий, а донизу стає товщі. Гілки вигнуті.

4. Рефлексія (доброзичлива оцінка всіх робіт)
Вихователь: - Хлопці, яка мета нашого заняття? (Допомогти папузі розповісти про сніг, намалювати зимові дерева в снігу). Ми її досягли? (Та).
- Як називається техніка, в якій ми сьогодні малювали? (Монотипія) Вам сподобалося малювати таким незвичайним способом?
- Як можна сказати, які у нас вийшли малюнки? (Красиві, справжні, дерева як живі ...)
- Яке у вас зараз настрій? (Гарне). Візьміть на столі сніжинку і подаруйте її тій дитині, чий малюнок вам сподобався. (Діти і вихователь дарують сніжинки. Вихователь стежить, щоб сніжинки дісталися всім дітям).

Конспект заняття з малювання
друга молодша група

Тема: «Дерево»
завдання: Вчити дітей малювати дерево, стовбур високий, прямий; гілки ростуть не з самого низу стовбура, вони тягнуться вгору, до сонця; гілки ростуть і праворуч і ліворуч від стовбура; від великих гілок відходять більш тонкі гілочки; вчити, поєднуючи в малюнку прямі і похилі лінії, довгі і короткі. Ознайомити дітей з коричневим кольором;
матеріал: Пензлика, коричнева фарба, баночки для води за кількістю дітей, серветки.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку:
Мчить без оглядки,
Лише виблискують п'яти.
Мчить щодуху,
Хвіст коротше вуха.
Жваво вгадай - ка,
Хто ж це? (Зайка).

Вихователь: А яку пору року настало? (Зима) За якими ознаками ви визначили, що настала зима? (На вулиці холодно, люди одяглися тепло).
Сюрпризний момент: Вбігає заєць. Тікає від вовка ... Ховається за деревом. Зайчик біленький, змінив зайка свою шубку, а снігу немає і йому дуже важко сховатися доводиться бігати колами і плутати вовка, сховався за дерево і сидить трясеться. Вовк пошукав зайчика, (вовк дивиться за деревами, за кущами) подивився навколо нікого не знайшов, образився і втік.
Вихователь: Подивіться, який спритний зайченя, сховався за деревом, його і не видно, але в лісі живе багато зайчиків, а дерево у нас поки одне, і щоб іншим зайчикам було куди сховатися, давайте, намалюємо для них дерева, за які вони теж зможуть сховатися. (Давайте)
Вихователь: Хлопці, на прогулянці ми з вами розглядали дерева. Давайте згадаємо, що є у дерева? (...) У дерев є велика одна нога-це стовбур. Він високий і товстий, а на цій нозі ростуть гілочки, як руки, вони тоненькі і тягнуться вгору до сонечка погрітися.
Хлопці, подивіться (Вивісити картинку із зображенням дерева) і скажіть, яким кольором дерево? (Коричневе). Запитати, як називаються частини дерева (стовбур, гілки). Попросити показати на зображенні ці частини, визначити: стовбур високий, прямий; гілки ростуть не з самого низу стовбура, вони тягнуться вгору, до сонця; гілки ростуть і праворуч і ліворуч від стовбура; від великих гілок відходять більш тонкі гілочки; все дерево в дрібних гілочках.
Вихователь (показуємо послідовність виконання малюнка).

На мольберті вихователь показує дітям, що в першу чергу ми малюємо лінію землі, тому- що дерево росте з землі. Після того як ми намалювали землю, ми малює стовбур дерева, стовбур дерева ми малюємо коричневою фарбою (від низу до верху, намагаємося малювати стовбур однієї довгою лінією), стовбур високий, прямий; гілки ростуть не з самого низу стовбура, вони тягнуться вгору, до сонця; гілки ростуть і праворуч і ліворуч від стовбура; від великих гілок відходять більш тонкі гілочки. Хлопці подивіться, яке дерево у мене вийшло.

Хлопці, а давайте всі разом пензликом в повітрі покажемо, як ви будите малювати стовбур. (Звертаємо увагу на те, що вести треба лінію пряму від низу до верху, так як дерева ростуть із землі і тягнуться вгору до сонечка), нагадуємо дітям, що перед тим, як намалювати стовбур, ми малюємо лінію землі.
Від стовбура у дерева ростуть гілочки, які тягнуться вгору до сонечка, тому ми їх будемо малювати ось так (показуємо малювання похилих ліній від стовбура догори). А тепер ви покажіть в повітрі пензликом, як будемо малювати гілочки. (Звертаємо увагу на те, що гілочки малюємо від стовбура вгору). (Діти показують, як ростуть гілочки - тягнуть руки вгору). А скільки гілочок у дерева? (Багато)

Фіз.мінутка:

Вітер дме нам в обличчя,
Захиталося деревце,

Вітер тихіше, тихіше, тихіше,

Деревце все вище, вище.

Щоб почати малювати, треба намочити пензлик у воді і набрати на неї коричневу фарбу. (Фарбу набираємо на пензлик, що не занурюємо пензлик цілком в гуаш), вихователь нагадує, що спочатку треба намалювати стовбур у дерева. Його ми будемо вести знизу вгору. Якою буде стовбур дерева? (Коричневий, високий, гілочки з двох сторін у дерева)
Самостійна робота дітей. Звертаємо увагу на те, як тримають діти кисть, як ведуть прямі і похилі лінії. Допомагає якщо діти не можуть у виконанні завдання.
Вихователь: Молодці, добре все попрацювали! А поки ваші роботи сохнуть, давайте з вами пограємо в дуже цікаву гру:

інсценування потішки «Сірий зайчик»

Вихователь пропонує дітям встати зі стільчиків, сісти в гурток і пограти:

Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить, Діти сидять на корточках

Ось так, ось так, він вухами ворушить. ворушать вушками

Зайчику холодно сидіти, треба лапочки погріти, Грюкають в долоні

Ось так, ось так треба лапочки погріти.

Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати, Скачуть, як зайчики

Ось так, ось так треба зайчику поскакати.

Хто зайчика злякав - зайка скок і втік. Тікають, сідають на стільчики

Вихователь: Хлопці, а що ми сьогодні з вами робили? (Малювали) Що малювали? (Дерева, у дерев довгі гілки, які довгі - покажіть? (Діти тягнуть руки вгору імітуючи гілки дерев, покажіть, як гойдаються гілки дерев?) Скажіть, а скільки гілок у дерева? (Багато) А скільки стовбурів у дерева? (Один) . Подивіться, які у нас вийшли гарні дерева. Оцінюємо роботу, відзначаємо малюнки, в яких у дерева намальовано багато гілок і розташовані вони в різні боки, Відзначаємо стрункість і красу дерева. Давайте покличемо зайчика, який ховається у нас за деревом. (Зайка виходь), подивися зайка, який ліс тобі намалювали діти, скільки в лісі дерев, ти тепер зможеш сховатися за будь-яким деревом, і вовк тебе не знайде, а ще ми знаємо зайка, що ти з друзями дуже любиш ласувати корою дерев, так що тепер холодною зимою у тебе буде, що погризти. Зайчик: Дякую, хлопці, вам велике за вашу ми тепер з друзями зайчатами, можемо не бояться, що нас зловить вовк і сміливо гуляти по лісі. А тепер я побіг до лісу, до своїх друзів, хочу їх швидше порадувати. До побачення, хлопці! Ви мені все дуже сподобалися, я до вас ще прийду в гості.

електроінструмент