Урок ввічливості в початковій школі. Виховна година "урок ввічливості" Доброго ранку! -

Анонс до заняття

«Поведінка - це дзеркало,

в якому кожен показує

свій вигляд ».

Гете

Зниження культури поведінки і спілкування, культури мовлення в нашій країні, тенденція до поширення жаргону і просторіччя в усіх сферах суспільства, вживання вульгаризмів, нецензурних виразів, зростання емоційного спілкування - все це свідчить про те, що підвищення культури поведінки і спілкування дітей є найважливішою педагогічної завданням .

Заняття «Урок ввічливості» направлено на формування внутрішньої культури дітей, виховання поваги до оточуючих, бажанням бути ввічливими.

заняття

«Урок ввічливості»

Підготувала і провела - Панютина В.І.,

вихователь вищої категорії.

Ввічливість - це вміння поводитися так,

щоб іншим було з тобою приємно.

Для дітей молодшого та

Середнього шкільного віку

Час проведення - 40 хвилин

мета: розвиток умінь вести себе в згоді з моральними нормами, правилами поведінки, правилами етикету.

завдання:

Відпрацювати навички культурного поведінки;

Розвивати навички культурної мови з використанням ввічливих слів, і виразів;

Виховувати бажання бути ввічливим, чуйним, доброзичливим;

Хід заняття:

вступ .

Багато змінилося в житті людства за мільйони років

Мільярди раз в житті людей повторювалися деякі звичайні повсякденні ситуації: люди зустрічалися, розлучалися, знайомилися, надавали один одному послуги, просили про щось, висловлювали співчуття. Люди знаходили і передавали з покоління в покоління найзручніші, економні, розумні способи дій в подібних ситуаціях. Так виникли правила поведінки або правила ввічливості.

Що таке ввічливість?

До 16-го століття в російській мові широко вживалося слово «Вежі»:

«Вежі» - це знавець.

«Вежі» - це знати, знати.

«Вежі» - це людина, яка знає, як вести себе в тій чи іншій ситуації.

«Вежеством» - перетворилося в «ввічливість».

«Важливість» - цінна якість

(Читання вірша «Урок ввічливості»

Медведя років п'яти-шести
Вчили, як себе вести:
- В гостях, ведмідь,
не можна ревіти,
Не можна грубити і чваниться.
Знайомим треба кланятися,
Знімати перед ними капелюха,
Чи не наступати на лапу,
І не ловити зубами бліх,
І не ходити на чотирьох.

Не треба плямкати і позіхати,
А хто позіхає всмак,
Той повинен лапою прикривати
Роззявлену пащу.

Слухняний будь, і ввічливий будь,
І уступай перехожим шлях,
А старість поважай.

І бабусю-ведмедицю
В туман і ожеледь
До будинку проводжай!

Так Мишка років п'яти-шести
Вчили, як себе вести ...
Хоч на вигляд став він ввічливим,
Залишився він медвежлівим.

Він кланявся сусідам -
Лисицям і ведмедям,
Знайомим місце поступався,
Знімав перед ними капелюха,
А незнайомим наступав
Всій п'ятою на лапу.

Пхав, куди не треба ніс,
Топтав траву і м'яв овес.
навалювався черевом
На публіку в метро
І людям похилого віку, стара
Погрожував зламати ребро.

Медведя років п'яти-шести
Вчили, як себе вести

Але, видно, вихователі
Даремно час витрачали!
(С. Маршак)

Існує кілька прийомів, щоб навчитися ввічливості:

самоспостереження

Прийом складний. Потрібно як би роздвоїтися. Ти живеш і робиш все, як завжди, і в той же час спостерігаєш за собою очима іншої людини. Кожен раз ставиш перед собою мету. Наприклад, сьогодні - "манери". Іншим разом мети будуть інші: як розмовляю з людьми? Як вітаюся? Як тримаюся в гостях? Відзначай не тільки свої недоліки, але обов'язково і хороші риси, якості, звички.

самооцінка

Треба не тільки стежити за собою, але давати чесну, без всяких знижок оцінку. Можна ввечері, коли ліг спати, згадати, як пройшов день, що помітив за собою і прямо сказати собі. У цьому дуже допоміг би щоденник, в якому відображалися б роздуми про самого себе, про оточуючих людей, оцінки самому собі.

Вивчення думки інших людей

Як би чесно ти не старався оцінити себе, завжди є небезпека помилитися багато набагато краще видно з боку. Тому дуже важливо знати, що думають про тебе інші.

Допомагає і самопізнання і спостереження за поведінкою оточуючих. У одного стародавнього східного мудреця запитали: "У кого ти вчився вихованості?" - "У невихованих, відповів він, я уникав робити те, що роблять вони".

Отже, бути ввічливим означає: перше - знати загальноприйняті норми і правила поведінки; друге - тренуватися вправлятися в правильному поводженні; третій -вирабативать міцні і стійкі звички поведінки.

Практична частина.

Входить король:

«Я король Людовик розповім вам про етикет. Коли я правив країною мене називали Король - Сонце за незвичайну любов до розкоші. Я влаштовував різні бали. Одного разу на одному з прийомів я вирішив вручити гостям

Картки - етикетки, з перерахуванням деяких обов'язкових правил поведінки. Від слова етикетка і сталося слово «етикет». Прийшов я до вас для того щоб подивитися як ви володієте знаннями етикету і правилами ввічливості, приніс вам гру «Безпрограшна лотерея», до завдань на ввічливість. (Завдання на картках, передаються ведучому).

ведучий:Всі ви знаєте, що таке лотерея. Кожен з вас витягне з коробки лотерейний квиток, на якій буде записано, яке правило етикету вам потрібно виконати. Ви виконуєте правило і отримуєте нагороду - оплески.

Отже, починаємо. Хто перший?

Завдання для карток :

  1. вийти з (Ім'я, прізвище дівчинки) за двері.

(Треба, щоб хлопчик відчинив двері і пропустив дівчинку вперед)

  1. Допомогти (Ім'я, прізвище дівчинки)надіти куртку.

(Треба взяти у дівчинки куртку і тримати, поки дівчинка вставить руки в рукава, потім ззаду поправити комір на куртці)

  1. Зателефонуйте і дізнайтеся, що задано з математики (трубку візьме мама)

(Треба взяти трубку, сказати «Здрастуйте, покличте, будь ласка, (Ім'я дівчинки). Передайте, будь ласка, що дзвонив (Ім'я, прізвище хлопчика).Я хотів дізнатися, що задано з математики.

  1. Ви чхнули (Скажи «ап-чхи!»). Ваші дії.

(Потрібно сказати: «Вибачте»)

  1. Ви спізнилися на урок. Ваші слова і дії.

(Потрібно постукати, відкрити двері і сказати: «Здрастуйте, я запізнився, дозвольте ласка увійти»)

  1. Ви йдете по вулиці. Попереду старенька з важкою сумкою. Запропонуйте їй свою допомогу.

(Потрібно підійти до «старенькій» і сказати: «Давайте я вам допоможу»)

  1. Ви сидите у одного в гостях. Раптово в кімнату входить бабуся вашого друга. Ваші дії.

(Треба встати, привітатися і стояти, поки бабуся не сяде, або не вийде з кімнати, або сама не запропонує вам сісти)

8. Ви вирушаєте в театр, але так як театр розташований далеко ви змушені скористатися громадським транспортом. Перерахуйте правила поведінки в громадському транспорті.

чого не можна робити в громадському транспорті:

· Кидати сміття на підлогу

· Заглядати в газету, яку читає інший пасажир,

· Витягати ноги в прохід;

· В переповненому транспорті ставити сумки на сидячі місця;

· голосно розмовляти.

9. Ви в кіно, назвіть правила поведінки в кіно, або на концерті.

10. Ви увійшли в автобус із задньої площадки і побачили, що у передніх дверей стоять ваші друзі. Чи треба привітатися з ними, якщо треба, то, як це зробити? (Відповідь: треба привітатися кивком голови або жестом, але ні в якому разі не кричати через весь автобус)

11. У шкільному коридорі розмовляють вчителі. Хлопчик побачив серед них свого класного керівника і, проходячи повз, ввічливо сказав: "Здрастуйте, Віра Іванівна!" Яку помилку допустив хлопчик? (Відповідь: "" Здрастуйте "має бути адресованим усім вчителям, а не тільки класному керівнику.)

12. Ти йдеш з товаришем по вулиці. Він привітався з невідомим тобі людиною, призупинився. Чи треба привітатися і тобі? (Відповідь: треба)

13. Хто повинен перший закінчити розмову по телефону: хто подзвонив або кому подзвонили? (Відповідь: той, хто подзвонив)

14. зустрічаєте ви людини часто, наприклад, на автобусній зупинці, по дорозі в школу, але не знайомі з ним. Чи належить в таких випадках вітатися? (Відповідь: так)

15. Ваш знайомий їде в інше місто, і ви хочете передати з ним лист другові. Воно написано, вкладено в конверт. Питається, чи треба заклеювати конверт, як зазвичай, або він не повинен бути запечатаний? (Відповідь: ні, не треба, інакше ваш знайомий може образитися за недовіру до нього.)

16. Вам подарували річ, яка у вас вже є, або вам не потрібна, або не подобається. Що ви скажете того, хто її подарував?

17. Розіграйте пантоміму, як не треба сидіти на стільці і чого не треба робити зі своїми руками.

Ведучий робить висновки.

як сидіти

На стільці сидять прямо і вільно, не горблячись і не облокачіваясь. Не слід розгойдуватися на стільці, сидіти на краєчку, або верхи. Сідає і вставати потрібно безшумно. Стілець не рухають, а переставляють, тримаючи його за спинку. Сидячи не качає ногою, не стукають по ніжці стільця. Чи не yoрзают, коліна тримають разом, ступні одна біля одної. Вважається некрасиво підпирати щоку рукою або класти голову на руки. У такій позі неввічливо розмовляти з іншими.

руки

Багато людей не знають, що робити зі своїми руками. Чи не зайняті руки потрібно тримати спокійно. Погана звичка смикати що-небудь, стукати, клацати пальцями, чухати потилицю або за вухом, масажувати руками щоки, пальцем терти перенісся, демонстративно розглядати свої нігті. При розмові жестикуляцію необхідно звести до мінімуму. Непристойно тримати руки в кишенях, плескати співрозмовника по плечу, смикати його гудзик, тримати за рукав, підштовхувати ліктем.

ведучий:Наша лотерея підійшла до кінця. Скажіть, будь ласка, хлопці, а чому вона називається «безпрограшної»? Що ви виграли в цій лотереї?

Ми виграли взаємні оплески, значить, ми вели себе культурно.

Кожен з нас став трішки культурніше, а значить і виграв.

Ми закріпили знання про те, як потрібно поводитися в різних ситуаціях.

Заключна частина. Релаксація.

Підводячи підсумок всьому вище сказаного, давайте ми з вами продовжимо пропозиції:

На дошці:

  • Я користуюся ввічливими словами тоді, коли ....
  • Мені допомагають правила ввічливості тоді, коли ....
  • Мені б хотілося бачити навколишніх людей ввічливими тому, що ...

Перед вами білий паперовий чоловічок. Нехай кожен з вас подарує йому ознака важливого людини.

(Від чоловічка в різні боки чертятся стрілочки і записуються характеристики важливого людини)

Я СПОДІВАЮСЯ, ЩО СЬОГОДНІ МИ спілкуватися не даремно, І ВИ БУДЕТЕ належних зусиль для ОЦІНЮВАТИ СЕБЕ, СЛІДКУВАТИ ЗА СВОЇМ ПОВЕДІНКОЮ.

Методична розробка класної години

«Урок ввічливості»

Методична характеристика теми

цілі:

розвиваюча:

    розширити знання вихованок про культуру поведінки .

Пізнавальна:

    знайомство вихованок з правилами поведінки в громадських місцях.

Виховна:

    формування позитивного ставлення до правил поведінки.

Завдання класного години:

    формування у вихованок етичної культури.

час заняття: 35 хвилин

устаткування: Мультимедійна презентація.

Хід проведення класної години

«Урок ввічливості»

На дошціцитати:

«Ніщо не дається так дешево і не цінується так дорого як ввічливість». (Сервантес).

«У погано вихованій людині сміливість набуває вигляду грубощів ..., дотепність стає в ньому блазенством, простота - неотесаністю, добродушність - льстивостью» (Д. Локк).

«Справжня ввічливість полягає в доброзичливому ставленні до людей». (Ж.-Ж. Руссо).

Вступне слово класного керівника. Ввічливість - це моральна якість людини, для якого повагу до людей є повсякденною нормою поведінки і звичним способом роботи з оточуючими. Вона включає: уважність, прояв доброзичливості до всіх, готовність надати послугу кожному, хто цього потребує, привітність, делікатність, тактовність, скромність. Ввічливість завжди була показником вихованості. Справжня ввічливість полягає в доброзичливому ставленні до людей. Ввічливі люди - виховані люди, які дотримуються правил поведінки, прийняті в суспільстві. Ввічлива людина - чемний, уважний. З ним легко встановити контакт і підтримувати його. Ввічливі слова піднімають людям настрій, кажуть про повагу мовця до співрозмовника, про його такті, чуйності, готовності надати послугу тому, хто її потребує.

Повідомлення вихованки про історію походження слова «ввічливість».

Класний керівник. Ввічливість можна замінити словом «етикет». Давайте з вами згадаємо:

- звідки і коли відбулося слово «етикет»?

- коли зародився етикет?

- які види етикету існують?

- Без чого неможливий етикет (без будь понять?)

Відповіді вихованок.

Класний керівник. Справжня ввічливість полягає в тому, щоб бути ввічливими завжди і з усіма. Чи вміємо ми поводитися в громадських місцях, в гостях, вдома і т.д.? На жаль! Не всі і не завжди! Кому з нас не доводилося стикатися з проявами безтактності, байдужості, хамства? Багато хто знає зі свого досвіду, як буває прикро і як псується настрій, коли хтось штовхне, нехай навіть ненавмисно, і не вибачиться, або скаже грубе слово, або не зрозуміє вашого стану і буде жартувати, коли вам не до жартів. Цей хтось малокультурна невихована людина. Саме про таких людей Д. Локк говорив: «У погано вихованій людині сміливість набуває вигляду грубощів, дотепність стає в ньому блазенством, простота - неотесаністю, добродушність - льстивостью».

- А яку людину можна назвати вихованою?

Відповіді вихованок.

Класний керівник. Вихованій людині, як правило, притаманні хороші манери.

- А що таке манери? Відповіді вихованок.

Манери - це те, як ми поводимося, спілкуємося з іншими людьми, як ми говоримо і які вживаємо при цьому вирази, тон, інтонація, властива людині хода, жестикуляція і навіть міміка. Манери є частиною культури поведінки людини. До хорошим манерам відноситься: дотримання правил культурного спілкування, ввічливість, чемність, пунктуальність, точність, висловлювання поваги та подяки іншим людям, притримати двері перед виходять людиною - все це хороші манери.

завдання:на дошці намальований чоловічок. Пропонується кожної з вихованок «подарувати» йому ознака вихованої людини. (Від чоловічка в різні боки чертятся стрілочки і записуються характеристики вихованої людини).

Вихованки виконують завдання, дають коментарі.

Класний керівник. Людину, яка відноситься доброзичливо до оточуючих людей, намагається зрозуміти їх радості, засмучення, настрій, поважає оточуючих, допомагає їм і словом, і ділом, дотримується загальноприйнятих норм поведінки, ми вважаємо культурним, вихованим, ввічливим. Ввічливість сприяють спілкуванню з людьми. Ввічливі слова народжують тепло душі:

Коли ти хочеш мовити слово,
Мій друг, подумай - не поспішай,
Воно буває то суворо,
Те народжене теплом душі.

Питання: Які ж ввічливі слова народжує тепло душі?

Вихованки перераховують ввічливі слова.
1. Здравствуйте!
2. Будьте ласкаві.
3. Дякую.
4. Будьте люб'язні.
5. Вибачте.
6. Доброго ранку!
7. Дякую.
8. На добраніч!
9. Будь ласка.
10. Добрий день!
11. До побачення!
12. Добрий вечір!
13. Скажіть, котра година?
14. Вибачте за турботу.

Класний керівник. Для того щоб кожен з нас був ввічливим, необхідно дотримуватися таких правил:

1. У ввічливості виявляється ставлення до інших людей.
2. Ввічлива людина не заподіює іншому неприємностей і образ.
3. Ввічлива людина привітний і уважний до інших.
4. Ввічлива людина завжди вітається і прощається. Неввічливо не відповісти на вітання.
5. З дорослими треба вітатися першим, але самому протягати руку не можна. Вітаючись, треба дивитися в обличчя тому, з ким вітаєшся.
6. Ввічлива людина не відповідає на брутальність брутальністю.
7. Треба бути ввічливим у словах, в тоні, в жестах, в діях. Ввічливі слова, сказані грубим голосом, розв'язним тоном, перестають бути ввічливими.

8. Привчи себе постійно пам'ятати про оточуючих.

9. Нехай добра посмішка прикрашає вас! Посміхайтеся, коли говорите ввічливі слова.

Класний керівник. Завдання 1. Ви вирушаєте в театр або музей, але так як дані місця розташовані далеко, ви змушені скористатися громадським транспортом. Перерахуйте правила поведінки в громадському транспорті.

Вихованки роблять висновки, чого не можна робити в громадському транспорті:

    кидати папір на підлогу, бо транспорт - це не громадська урна;

    голосно чхати і кашляти;

    заглядати в газету, яку читає інший пасажир;

    витягати ноги в прохід;

    в переповненому транспорті ставити сумки на сидячі місця;

    голосно розмовляти.

Класний керівник. Завдання 2. Отже, ви в громадському місці. Назвіть правила поведінки в театрі, в музеї, в кіно, на концерті.
Правила поведінки в театрі, на концерті, в музеї і на виставці.

При відвідуванні театру, концерту намагайтеся не шуміти, не позичати обидва підлокітники крісел, не спиратися руками або ногами на стоять попереду крісла. Краще за все не спізнюватися на спектакль, концерт, але якщо це сталося, пройдіть на балкон або сядьте на найближче вільне місце. Своє місце ви знайдете в перерві. Програми і біноклі тримають на колінах. Непристойно в антракті розглядати оточуючих в бінокль. Розмовляти (навіть пошепки) під час сеансу, кіно або театральної вистави забороняється, тим більше не можна голосно коментувати те, що відбувається на сцені. Якщо вам спектакль або кіно не подобається, сидите мовчки, а в потрібний момент (в перерві між сценами, виходами артистів) покиньте зал. У кінозалі чоловіка і жінки знімають високі головні убори, щоб не заважати тим, хто сидів за ними глядачам бачити екран. Постарайтеся не елозить на стільці, не кашляти і не чхати. Якщо ви хворі, наприклад, грипом, відвідувати громадські місця категорично забороняється.

Правила поведінки в музеях і на виставках.

При пересуванні по залу намагайтеся не заважати оточуючим концентрувати свою увагу і насолоджуватися творами мистецтва. Для цього не підходьте дуже близько до інших відвідувачів, які не закривайте своєю спиною картини, не розмовляйте голосно. І звичайно, не можна чіпати експонати руками. Щоб не розсіювати враження корисно оглядати тільки ті експонати, які вам цікаві. Безглуздо швидко пробігти по всіх залах, не перейдете до окремих картин якогось художника.

Якщо ви оглядаєте зали в супроводі екскурсовода, то слухайте його пояснення мовчки, не присуваючись до нього надто близько, щоб не заважати іншим. Якщо у вас виникли питання, задавайте їх після того, як розповідь закінчено, або під час паузи. Непристойно під час екскурсії розмовляти з сусідами.

Класний керівник. В основі всіх хороших манер лежить турбота про те, щоб людина не заважав людині, щоб всі разом відчували себе добре. Треба вміти не заважати один одному. Виховувати в собі потрібно не стільки манери, скільки те, що виражається в манерах, дбайливе ставлення до суспільства, до природи. Не треба запам'ятовувати сотні правил, а запам'ятати одне - необхідність шанобливого ставлення до інших.

Завдання 3. Складіть з двох частин прислів'я про культуру поведінки:
№ 1

Вид заняття: урок - подорож.

цілі:

Навчити дітей вживати у своїй промові ввічливі слова в різних ситуаціях.
Розвиток основ розумової діяльності: пам'яті, уваги, уяви; вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки.
Розвивати мова.
Вчити дітей ввічливому поводженню один з одним, з учителями.

Виховувати потребу в доброзичливому спілкуванні.

Завдання уроку:

Виховувати доброзичливість;

вміння дарувати тепло і доброту;

сприяти розвитку кругозору дітей, вміння мислити і міркувати;

розвивати в учнів естетичні і духовно - моральні здібності;

виховувати у дітей почуття таллерантрості, ввічливості, вміння дорожити близькими людьми.

Хід уроку
I. Організаційний момент.

Психолог: сьогодні нам з вами потрібно відкрити «Школу ввічливості». Ми вирушимо з вами в подорож на транспорті, але щоб дізнатися на якому і потрапити на нього ми повинні назвати ввічливі слова. Кожен член команди називає ввічливе слово і отримує деталь літака.
Діти: називають ввічливі слова і сідають.
(Здрастуйте, вибачте, до побачення, будь ласка, ласкаво просимо, вибачте, спасибі, всього доброго ...)
Потім збирають пазл «літак».
Учитель: завжди щоб відкрити, що щось нове на шляху зустрічаються різні перешкоди.

На дошці з'являється «Карта подорожі».

Перше випробування через яке ми повинні перелетіти - "Море важливих".
А почнемо ми з вірша Музафара Алімбаева

«Урок ввічливості»

Учень розповідає:

Слон мурашки поступається дорогу:

Доброго ранку! Поспішаємо потроху?

А мураха: - Ах, спасибі, поспішаю.

Як ви люб'язні! Прощення прошу!

Жайворонок в небі

Так сказав орлу:

Ви, орел, втомилися, сядьте на скелю.

А орел відповів: - Правильно, синку,

Багато років живу я, ось і занедужав.

І тобі бажаю довго жити, як я, -

Нехай тобі допоможе ввічливість твоя.

У небі красивий захід догорав,

Ласкавий вітер з травою грав,

Суслик сказав: - Шановний кріт,

День згасає і ніч настає,

Скоро зійде золота місяць ...

Доброї вам ночі. Спокійного сну.

Завдання № 1. «МОРЕ ввічливості»

У вас на парті лежить листок з цим віршем і олівці. Виберіть вподобаний вам колір і підкресліть ті слова в вірші, які ви вважаєте ввічливими.

Перерахуйте їх.

Ввічливі слова - це ліки, які не купиш в аптеках! Ці слова не видно, але мають чудодійну силу - створюють гарний настрій, вселяють бадьорість, роблять людину привабливішою і симпатичніше.
Психолог: - Наш літак пролетів над «морем важливих», а під ним «Алея вітань»

Завдання № 2. «АЛЕЯ вітає»
Якщо ви почуєте правило, яке обов'язково потрібно виконувати, ви красиво, гордо стоїте. Якщо ж це зовсім не правило і так ми не робимо - сідаємо навпочіпки.

Якщо хочеш відповісти на питання вчителя, підніми руку.

Що входить до класу, дорослого вітай стоячи (покажіть).

Якщо хочеш відповісти на питання вчителя, крикнув з місця.

Входить в клас можна крикнути "привіт".

Бігати й шумно кричати можна тільки на ігровому майданчику.

Якщо дуже потрібно щось запитати, можна перебити розмову дорослих.

В зміну можна відпочити, тому можна бігати по коридору стрімголов.

Допомагати один одному потрібно завжди і скрізь "Один за всіх і всі за одного".

Не треба доносити.

У школі кожен відповідає за себе, тому допомагати один одному не потрібно.

Молодці! Дякую!

Психолог: - Подивіться, ми, здається, потрапили в «глухий кут Шкідливих порад»

Завдання № 3. «БЕЗВИХІДЬ ШКІДЛИВИХ РАД»

Жителі цього тупика приготували вам шкідливі поради.

Гра: «Збери ввічливе слово»

Діти збирають із складів слова:з-ві-ні-ті, про-сти-ті, по-жа-луй-ста, здоровий-стуй-ті, до сві-да-ні-я, спа-си-бо,)

А ми будемо знаходити помилки в поведінці жителів, і виправляти їх.

Якщо ти прийшов до знайомих -

Чи не здоровайся ні з ким

Слів «будь ласка», «дякую»

Нікому не говори.

Відвернися і на питання

Ні на чиї не відповідай.

І тоді ніхто не скаже

Про тебе, що ти базіка.

психолог: Які помилки? Давайте виправимо їх.

Якщо один на день народження

Запросив тебе до себе -

Ти залиш подарунок вдома -

Стане в нагоді самому.

Сісти старайся поруч з тортом,

В розмови не вступай,

Ти під час розмови

Удвічі менше з'їси цукерок

Якщо твій приятель найкращий

Послизнувся і впав -

Покажи на одного пальцем

І хапайся за живіт.

Дівчат треба ніколи ніде не помічати

І не давати проходу їм ніде і ніколи

Їм треба ніжки підставляти, лякати з - за рогу.

Якщо до тата або до мами тітка доросла прийшла

І веде якийсь - то важливий і серйозна розмова,

Потрібно ззаду непомітно до неї підкрастися, а потім

Голосно крикнути прямо у вухо:

«Стій!», «Сдавайся!», «Руки вгору!»

Ось хто ввічливість у нас проявив на ділі:

Він в опівнічний тихий час підняв мати з ліжка.

"Що з тобою?" - вигукнула мати, - «Захворів синочок?»

Я забув тобі сказати: «Мама, доброї ночі!»

Завдання № 4. «МОРЕ ПОЕТИЧНЕ»
Завдання в поетичному морі наступне: потрібно прочитати рядок хором і договорити пропущене слово.
1. Стане навіть крижана брила від слова теплого ......... (спасибі)
2. Зазеленіє старий пень, коли почує ................ (добрий день)
3. Коли нас старші лають за витівки,
Ми говоримо ............ (вибачте нас будь ласка)
4. І у Франції і в Данії всім прощаючись кажуть ............ (до побачення)
Гра: «Докажи слівце»

В обміні добрих слів беріть участь

І говорите частіше:

діти: "Вітаю"

Медведя років п'яти - шести

Вчили, як себе вести:

Не можна грубити і чванитися,

Знайомим треба ...

діти : «Кланятися»

Всі надходять мудро,

Коли говорять ...

діти: "доброго ранку"

Якщо ви друзів поважаєте,

При зустрічі запитаєте:

діти: "Як поживаєте?"

Добре говорити при зустрічі

Всім знайомим ...

діти: "добрий вечір"

Не забудьте, що на прощання,

Треба всім говорити ...

діти: "до побачення"

Психолог: - Ми потрапили з вами на Веселу галявину. Давайте вийдемо з поїзда і трохи відпочинемо.

А зараз прозвучать веселі частівки, послухаємо їх.

Завдання № 5 «ОСТРІВ РАДОСТІ»

частівки

Усе: Розтягни хутра гармошка,

Ех, грай, наяривал!

Слухай правду ти про дітей

І не розмовляй!

1 Коля свариться з друзями,

У хід пускає кулаки.

У задираки під очима

Чи не проходять синці.

На уроках наша Олена.

Чи не співає і не шумить,
Але верещить на перервах

І гримить, як динаміт.

3. Каже ледащо мати:

Прибери своє ліжко!

Я б, мама, прибрала,

Тільки я ще мала.

4. Петя спритно ловить рибу,

Може човна майструвати.

Тільки "здрастуй" і "спасибі"

Не вміє говорити.

Вова наш на перерві

Перевіряв на міцність стінки.

Так старанно він намагався,

Що весь в гіпсі опинився!

У школі чути тут і там
Півнячий шум і гам.
Тут трапляються бої -
Півні у нас свої.

Все на музиці співають,
Дімочка соромиться,
Але зате на перерві
Рот не закривається.

Що за шепіт чути в класі?
Хто нам так заважає?
Це просто хтось з кимось
Щось обговорює.

Усе: Вам частівки немає від нудьги,
А для користі співали ми.
Нехай тепер піднімуть руки

Ті, кого зачепили ми.

Психолог: - Наша подорож добігає кінця. Воно завершується на головній

площі перед школою ввічливості - площі Добра.

Як ви думаєте, хлопці, а що солодше всього на світі?

(вислуховуються відповіді дітей)

Послухайте вірш

Що солодше всього? Я запитав у хлопців

Всмак висипатися, соні, позіхаючи, бубонять.

Ласуни, заплющивши очі, кричать: льодяник!

Кишмиш називають, халву, нарешті.

Але солодше халви і всього іншого

Сердечне, добре слово

Доброта - це прагнення людини зробити щасливими інших. Вона не вимагає нагород, якщо зробив добро - забудь, а якщо отримав від інших, то пам'ятай.

Завдання № 6. «ПЛОЩА ДОБРА»

Гра: «Ласкаве слово»

Так, ласкаве, добре слово душу зігріває. Я пропоную вам пограти в гру «Ласкаве слово». Я називаю слово, наприклад «гілка», а ви повинні сказати це слово, але вже ласкаво - «гілочка».

Мама, син, лисиця, кіт, заєць, птах, дочка, вітер, квітка, ягода, хмара, сонце.

Підсумок заняття:

Підводячи підсумок нашого заняття я прочитаю вам вірш

С. Маршак «Якщо ви чемні»

Якщо ви ввічливі і до совісті не глухі,

Ви місце без протесту поступіться старенькій.

Якщо ви ввічливі в душі, а не про людське око,

У тролейбус ви допоможете піднятися інваліду

І якщо ви ввічливі, то сидячи на уроці,

Чи не будете з товаришем тріщати, як дві сороки.

І якщо ви ввічливі, допоможете ви мамі,

І допомога їй запропонуєте без прохання - тобто самі.

І якщо ви ввічливі, то в розмові з тіткою,

І з дідусем, і з бабусею ви їх не переб'єте ....

І якщо ви ввічливі, то ви в бібліотеці

Некрасова і Гоголя візьмете нема на столітті.

І якщо ви ввічливі, ви книжечку повернете

В охайному, що не вимазаному і цілому палітурці.

І якщо ви ввічливі, тому, хто слабший,

Ви будете захисником, перед сильно не боячись.

Знав одну дитину я.

Гуляв він з важливою нянею.

Вона давала тонке дитині виховання.

Був ввічливий цей хлопчик

І, право, дуже милий

Віднявши у молодших м'ячик,

Він їм дякував, «Спасибі!» - говорив.

Ні якщо ви ввічливі, то ви дякуєте,

Але м'ячика у хлопчика не спитавшись не беріть!

Про що ми сьогодні говорили?

Для чого нам потрібно знати ці слова, правила? Навіщо ми їх вчимо, повторюємо, постійно говоримо про це?

(Відповіді дітей)

висновок:

Всі ці правила і ввічливі слова нам потрібні для того, щоб спілкуватися, один з одним, щоб всі друзі, сусіди і навіть незнайомі люди завжди б ставилися до вас уважно, по-доброму, з повагою. Тільки до ввічливому, вихованому і добрій людині оточуючі люди ставляться завжди по-доброму. Таку людину поважають, люблять. І у нього є вірні і надійні друзі.

Так давайте ж будемо завжди добрі, ввічливі і уважні один до одного.
клятва

Клянемося ввічливими бути.
Завжди дякую говорити.
Добрий день і до побачення,
Немає в світі краще звання.
Клянемося добрими ми бути,
А лінь і грубість забути.
Навчається етикету, науку пам'ятати цю.
Клянемося добрими ми бути.

калькулятори