Відкриті заняття з навчання грамоті в підготовчій групі. Відкрите заняття з підготовки до навчання грамоті на тему: Сім'я. Iv. повторення пройденого матеріалу

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ З НАВЧАННЯ ГРАМОТИ В ПІДГОТОВЧОЇ ГРУППЕ

МДОУ «Сабарські дитячий садок «Веселка»

Вихователь: Гомзякова Л.А.

мета: закріплення знань, умінь і навичок вихованців, передбачених «Програмою виховання і навчання в дитячому садку» під редакцією М. А. Васильєвої, В. В. Гербовий, Т. С. Комарової

завдання : 1.Закрепіть рахунок в прямому і зворотному порядку в межах 10, 20;
2.знаніе геометричних фігур;

3.уменіе порівнювати числа; визначати сусідів числа, попереднє і наступне числа; вирішувати математичні завдання у віршах; склад чисел з двох менших; орієнтування на аркуші паперу; вміння складати з складів слова; ділити слова на склади; визначати ударну голосну в слові; складати речення та схеми до них; розвивати вміння аналізувати свою роботу,
давати їй самооцінку.

Роздатковий і демонстраційний матеріал : Три дороги; силуети каменів з цифрами, картки з геометричними фігурами за кількістю дітей, картки зі словами для поділу на склади, олівці, аркуші паперу за кількістю дітей, картинки для пірамідки, по п'ять фішок на кожну дитину, крапельки зі складами, кольорові магніти для звукового аналізу слова учень, сонечко і хмарки за кількістю дітей для рефлексії, презентація.

Хід заняття. Оргмомент. Діти в колі:

«Зібралися всі діти в коло,

Я - твій друг, і ти - мій друг,

Разом за руки візьмемося,

І один одному посміхнемось ».

А ви знаєте, хлопці, я подумала про те, що наша з вами життя в дитячому саду схожа на стежку, по якій ми дружно йшли всі разом шість років. Наша стежка викладена цеглою знань. Один цеглинка навчив нас читати, інший - вважати, третій - дружити, четвертий - співати і танцювати. І, подорожуючи по цій чарівній стежці, ми, навчилися дружити, допомагати один одному, стали добрішими, розумнішими і дорослішими. Давайте ж сьогодні ще раз пройдемося по нашій стежці і згадаємо, чому ж ми навчилися в дитячому саду, і чи готові ми відправитися в іншу чарівну країну - Країну Знань?

Хлопчики і дівчатка! Пропоную відправитися в подорож. Ви готові? Попереду нас чекають три дороги. Подивіться на них уважно. Ліворуч підете - потрапите прямо до жабам в болото. До жабам в болото кому потрапити полювання? Направо підете - попадете відразу до Бабі - Язі. Тут в кінці доріжки, чекає в ступі Баба - Йожка. Прямо підете, в Країну Знань потрапите. Яку з доріг обираємо? (Діти міркують, дають відповіді). Звичайно ж, правильно, підемо прямо в Країну Знань. Але так просто в Країну Знань нам не потрапити, а потрібно виконати завдання. Отже, ви готові?

Давайте спочатку дізнаємося на чому ми вирушимо подорожувати.

1.Графіческій диктант .

3 клітинки вправо, 2 вгору, 6 вправо, 2 вниз, 3 вправо, 3 вниз, 2 вліво, 1 вгору, 2 вліво, 1 вниз, 4 вліво, 1 вгору, 2 вліво, 1 вниз, 2 вліво, 3 вгору. Що вийшло, чого не вистачає, на які геометричні фігури схоже.

Вирушаємо в подорож на машині.
станція Математика
-Подивіться, попереду дорога завалена камінням. (Запрошує дітей до дошки з силуетами каменів). Щоб нам проїхати, треба їх розібрати. 2.Обращается по черзі до дітей.

1. Візьми камінь з цифрою, яка позначає число, яке стоїть після числа 5;

2. З цифрою, яка позначає число, яке стоїть перед числом 9;

3. З цифрою, яка позначає число, яке стоїть між числами 6 і 8;

4. Зменш число 10 на один і візьми камінь з цифрою, яка позначає це число;

5. Збільш число 9 на один і візьми камінь з цифрою, яка позначає це число;

6. Візьми камінь з цифрою, яка позначає сусіда числа 6 зліва.
Нам шлях відкритий. Їдемо далі.

3.Следить завдання на кмітливість:

« Таня ходила в дитячий сад всю зиму, весну і літо, а Сергій - цілий рік. Хто з них менше часу ходив в дитячий сад? »(Таня)

«Галя не ходила в дитячий сад п'ять днів, а Сергій - один тиждень. Хто з дітей більше часу не ходив в дитячий сад? »(Сергій)

Дякую! Молодці!

3 завдання: встав пропущені цифри (Слайд).

1 2 3 5 7 8 9 10 13 16 17 19 20

20 19 18 16 15 14 11 9 8. .. 4 3 .2 1.

(Діти виконують завдання)

4 завдання: знайти і заштрихувати геометричні фігури, які мають кути. Які фігури залишилися? Чому? На що схожий коло, овал? Домальовуйте ці предмети.

5 завдання . Наступне завдання на станції Математика, заповнити порожні клітинки.(Слайд 7).

Спасибі всім! Продовжуємо нашу подорож.

Физкультминутка
Танець «Бібіка»

станція Граматика
Завдання 9 (слайди зі схемами слів)

Гра «Складіть слова» - потрібно придумати слова за схемою, яку ви бачите на екрані.

Тепер увагу на екран, інша схема, хто перший придумає слово по ній?

Молодці! Ми з вами наближаємося до Країні Знань. Залишилось зовсім трохи.

Завдання 9: розділити слова на склади;

Дитина, плескаючи в долоні, промовляє слова, ділячи їх на склади: шапка, сорока, супниця, картинка, машина, веселка, малина.

Гра «Пірамідка. (Сидячи).

Необхідно вам скласти пірамідку з картинок. Нагорі пірамідки слово, яке складається з одного складу, нижче з двох і внизу з трьох складів.

Проводиться гра «Слово розсипалося». Діти розгадують, розставляючи букви по місцях:

КІЖЁ ... .ЁЖІК) БЕЛХ .... (ХЛІБ) Бира (РИБА)

КУЖ .... (ЖУК) ТВАК (КАЧКА) ДАОВ (ВОДА)

Завдання №10 скласти пропозиції за схемою;

- З чого складаються пропозиції?

"СОНЦЕ СВІТИТЬ". «ХЛОПЧИК ГОДУЄ СОБАКУ».

Відкладіть стільки фішок, скільки слів у реченні.

Настала весна.

Саша малює красивий кленовий лист.

Посадив дід ріпку.

Молодці, хлопці, а зараз давайте пограємо.

Гра «Цапки»

Вихователь стоїть з простягнутою рукою, долонею вниз. Діти вказівний палець підставляють під долоню вихователя. На останньому слові, вихователь закриває долоню, і чий палець виявився в руках, той і відповідає на питання.

«Під моєю дахом

Зібралися всі миші,

Білки, зайці, лисиці, цап. »

питання: - Який день тижня настає після четверга?
- Порахуй від 8 до 13.
- Назви сусідів числа 8.
- Назви місяць, який настає після березня.
- Порахуй від 9 до 5.
- Назви пори року.
- Назви весняні місяці.

Назви частини доби.
- В якій країні ми живемо?
- Назви президента Росії.
- Назви вихідні дні.

Яка пора року настає після весни?
Ви сьогодні дуже добре все працювали, спасибі, я вами пишаюся! Ви сьогодні всі були уважними, спритними, дружними. А як буде називатися кожен з вас, коли піде в школу? Учень. (Звуковий аналіз кольоровими фішками).

Але, спочатку згадайте і скажіть:
Які бувають звуки? (Голосні і приголосні)
Які можуть бути згодні? (Тверді і м'які, дзвінкі і глухі)
Яким кольором ми позначаємо голосні? (Червоним)
Яким кольором ми позначаємо тверді приголосні? (Синім).
Яким кольором ми позначаємо м'які приголосні? (Зеленим).
- Куди ми з вами прийшли? (Учитель по черзі відкриває літери, прикріплені на магнітній дошці, і діти читають слово) Країна Знань.

Ось, хлопці, і закінчилася наша подорож. Як ви вважаєте, ви вже готові зробити крок з нашої стежки на сходинки школи? (Так)

А тепер оцініть свою роботу на занятті. Якщо у вас гарний настрій, вам було цікаво на занятті, у вас все виходило, то візьміть квіточки, а якщо ви відчували себе незатишно, у вас щось не виходило, тоді - «крапельки».

Вихователь: Гусєва А.П. МДОУ№60 «Родничок»

Мета: Закріпити засвоєні дітьми знання, вміння і навички, сформовані на заняттях з навчання грамоті.

завдання:

  • Закріплювати образ букв;
  • Тренувати дітей в умінні виконувати звуковий аналіз слів, ділити слова на склади, виділяючи ударний склад;
  • уточнювати поняття «Звук» і "літера" ;
  • Продовжувати вчити дітей складати речення із заданим словом, аналізувати їх, робити графічний запис до них c використанням правил написання;
  • Закріпити вміння працювати в зошиті і біля дошки;
  • Виховувати вміння слухати товаришів, не перебивати один одного.

Матеріал до заняття: Картка «Яка буква визирає з віконця» ; схема слова книга; ребуси; фішки (Червоні, зелені, сині); літери для складання слів; палички; зошити; прості олівці.

Хід заняття:

В. Хлопці, яке у вас сьогодні настрій?

Д. Гарний, веселий, радісний ...

В. Давайте візьмемося за руки і передамо один одному своє гарний настрій.

Зібралися всі діти в коло,
Я- твій друг, і ти-мій друг,
Міцніше за руки візьмемося
І один одному посміхнемося.

Подаруйте свої посмішки нашим гостям.

В. Діти, сьогодні до нас в групу прийшло цікавий лист з однією чудовою, чарівною країни - Граматика. Там живуть звуки, букви, слова. Жителі цієї країни написали, що хочуть знайти собі друзів. А ви б хотіли з ними познайомитися?

В. У цій країні вас чекають цікаві завдання, які ви повинні виконати. Їли ви впораєтеся з усіма завданнями, вас чекає нагорода.

Ну, що хлопці ви готові відправитися в країну Граматика?

В.У мене є чарівний олівець, який допоможе нам опинитися в країні Граматика. Закриємо очі. «Раз - два - три в країну Граматика нас веди!»

В. Ось ми і в країні Граматика, сідайте за столи.

1. Отже, перше завдання.

«Вгадайте, яка буква визирає з віконця» .

Назвіть звуки, які вони позначають. Молодці!

2. З переплутаних букв вам потрібно скласти слово і зробити звуко - буквений аналіз.

До І А Г Н
1 3 5 4 2

Діти розставляють літери по цифрам і отримують слово книга. Потім складають схему слова і проводять звуко-буквений аналіз. Діти працюють за столами, один біля дошки.

Р. В слові книга, два склади, ударний склад - перший. В цьому слові п'ять звуків.

1 - й звук - до - согл., Гл., Тв., Позначається синім квадратом;
2 - й звук - н - согл., Зв., Мягк., Позначається зеленим квадратом;
3 - й звук - і - гол., Уд., Позначається червоним квадратом;
4 - й звук - г - согл., Зв., Тв., Позначається синім квадратом;
5 - й звук - а - гл., Безуд., Позначається червоним квадратом.

3. Фізкультхвилинка: Гра з м'ячем «Скажи навпаки» .

4. В. Хлопці, яке у нас зараз пора року?

В. Зі словом весна придумайте пропозиції і запишіть їх графічно на листочку.

В. Діти які правила ми повинні виконувати?

Д. Перше слово в реченні пишемо з великої літери, В кінці речення ставимо крапку, знак або знак питання.

(Вихователь запитує у дітей, яке перше, друге, третє слово в реченні; скільки слів у тебе в реченні?)

5. Гра «Розсипалося слово» .

Розсипалося слово,
Як насіння в грядці.
Скласти слова,
Допоможіть хлопці.

Діти працюють в парах, складають з букв слова і звукову схему слова.

6. Гімнастика для очей.

7. Завдання в зошиті «Уроки грамоти» . (Вписують літери).

8. В. Я зараз буду називати слова, а ви за допомогою паличок викладати тільки перші літери кожного слова: Півень, абрикос, кріп, кролик. Прочитайте яке слово вийшло (ПАВУК).

9. Ребуси.

В. Молодці хлопці! Ви відмінно впоралися з усіма завданнями і за це жителі чарівної країни Граматика дарують вам ці чудові літери.

Ну ось і закінчилося наше захоплюючу подорож, пора повертатися в нашу групу.

Закривайте очі. «Раз - два - три в групу нашу нас веди!»

ГБОУ ЗОШ №918 д / О2

Конспект відкритого заняття

З підготовки до навчання грамоті

Тема: «Ведмедик клишоногий»

Підготувала і провела:

Вихователь - Герасимова Валентина Аркадіївна

Москва-2014.

Конспект відкритого заняття з підготовки до навчання грамоті

в підготовчій до школи групі.

Програмне зміст:

Знайомити дітей з буквою «М» (головної та малої); освоювати способи складового читання;

Розширювати і систематизувати знання про пропозиції; удосконалювати вміння складати графічну запис пропозиції; вправляти в вигадуванні пропозицій з заданим словом;

- закріплювати вміння проводити звуковий аналіз слова;

Виховувати бажання отримувати знання, готуватися до навчання в школі.

устаткування: іграшка-ведмедик з рюкзаком за спиною і баночкою меду; картки із зображенням голосних букв А, О, У, И, Е; буква «М»; демонстраційні та роздаткові картки для складання схеми пропозицій; демонстраційні та роздаткові картки червоного та синього кольору для звукового аналізу слова; робочі зошити «Уроки грамоти»; рахункові палички; прості олівці за кількістю дітей.

Методичні прийоми:пояснення, показ, закріплення, нагадування, гра, використання художнього слова, Вказівки, узагальнення, заохочення.

Попередня робота: дидактична гра «Склади пропозицію з заданим словом»; розглядання азбуки в картинках; звуковий аналіз слів; розучування фізкультхвилинки; робота в робочих зошитах «Уроки грамоти» під редакцією М.А.Васільевой; друкування знайомих букв в зошитах в клітинку; гра з кубиками, на яких зображені літери; індивідуальна робота з удосконалення звукового аналізу слів.

Хід заняття.

1.Організаціонний момент. Рухлива гра «У ведмедя у бору»

Діти вимовляють слова: «У ведмедя у бору

Гриби ягоди беру,

А ведмідь не спить

І на нас дивиться,

Раптом як заричить ... »

Як тільки вони почули «гарчання» ведмедя розбігаються по своїх робочих місцях.

Вихователь: «Ой, який ти пустун, Мишко! Посидь з нами на занятті, багато нового і цікавого дізнаєшся »

Саджу іграшку-ведмедика біля дошки.

2. Робота з пропозицією.

Хлопці, що робить ведмедик, коли ловить вас? (Мишка гарчить)

Правильно. Вийшло пропозицію «Мишка гарчить».

Скажіть, скільки слів у реченні «Мишка гарчить»?

Яке перше слово в реченні «Мишка гарчить »?

Яке друге слово в реченні «Мишкагарчить »?

Складемо схему цієї пропозиції.

Згадайте і скажіть, як позначається графічно кожне слово в реченні? (Кожне слово в реченні позначається рисою ____)

Як позначається перше слово в реченні? (На початку риси ставиться вертикальна паличка ____)

Як позначається останнє слово в реченні? (.)

Складаємо схему пропозиції «Мишка гарчить» використовуючи картки (коли всі діти склали схему пропозиції на своїх робочих місцях, пропоную одній дитині виконати завдання на складальному полотні).

Скільки карток ти використовував?

Яке слово позначає перша картка?

Яке слово позначає друга картка?

Придумайте про Мишка нові пропозиції, які складаються з двох слів (відповіді дітей)

Тепер я ускладнюю завдання (ставлю нову схему). Подивіться на складальне полотно.

Скільки слів в цьому реченні?

Складаємо пропозицію з трьох слів (діти наводять свої приклади)

Молодці, із завданням впоралися.

3. Звуковий аналіз слова.

Звертаю увагу дітей на Мишко.

Мишко наш зовсім заспокоївся, вже не гарчить. Щоб він зовсім розвеселився давайте скажемо з якого звуку починається його ім'я.

Правильно, зі звуку М.

З цього звуку починається багато слів.

Згадайте і назвіть слова, які починаються зі звуку М (мед, молоко, малина, муха, метелик, Москва, мандарин, міна, мох, березень, метро ...)

Яке найулюбленіше слово у всіх дітей в світі? Хто для них найближча і найрідніша людина? (Мамо)

Я з вами згодна. «Мама» - найдорожче для нас слово.

Зробіть звуковий аналіз слова «мама» .І тому у вас на столі лежать картки синього і червоного кольору.

Які звуки позначаються синім кольором?

Які звуки позначаються червоним кольором?

Отже, приступаємо до звукового аналізу слова «мама».

Скільки звуків в слові «мама»?

Якого кольору перша картка?

Який звук вона позначає?

Якого кольору друга картка?

Який звук вона позначає? і т.д.

У кого картки розташовані в тому ж порядку, що назвали діти, підніміть руки.

Молодці.

А тепер Мишко оголошує веселу зміну.

Физкультминутка.

У Ведмедики в рюкзаку голосні літери. Під музику діти роблять руху. Як тільки музика перестає звучати, Мишка «дістає» з рюкзака картку з буквою, а діти, дізнавшись букву промовляють про неї знайому речівки.

А-А-А - вдома я сама.

У-У-У - молоко кому.

О-О-О - їмо ескімо.

И-И-И - голосили книгу ми.

Е-Е-Е - дайте травички мені.

Пограли і сіли на свої місця.

4. Знайомство з буквою «М». Читання. Робота зі рахунковими паличками.

Діти, з буквами позначають які звуки ми грали? (Голосні)

Які ще бувають звуки? (Приголосні)

Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (Голосні співаються, тягнуться, а приголосні не співають)

З якого звуку починається ім'я нашого гостя? (Зі звуку М)

Як вимовляється звук М? (Він вимовляється за допомогою губ, в роті утворюється перешкода, уривчасто)

Який це звук? (Приголосний)

Правильно, звук М приголосний, заспівати його не можна, скажіть його ще раз М-М-М.

Звук М позначається буквою «М» (ем). Подивіться уважно, як виглядає буква М.

Про зовнішньому вигляді цієї букви придумано багато віршів. Ось деякі з них.

Взявшись за руки, ми встали

І на «М» схожі стали (супроводжується показом дітей).

Тепер, познайомившись з буквою «М» ви можете читати.

Подивіться уважно, буква «М» з'єднуючись зі знайомими вам голосними буквами утворила склади, давайте їх прочитаємо (діти читають склади).

МА, МІ, МО, МО, МУ, АМ, ІМ, ОМ, ЕМ, УМ.

Тепер попрацюємо з рахунковими паличками.

Ви робили аналіз слова «мама».

Складіть слово «мама».

Після складання діти читають слово «мама».

5. Друкування букви «М».

Вчимося друкувати букву «М».

Подивіться, як пишеться буква «М». Є буква заголовна і рядкова.

Для чого потрібна велика літера? (З неї пишуться імен, прізвища, клички тварин, Назви міст, а ще з неї починається пропозицію)

Мала літера виглядає, як рядкова, тільки менший на зріст.

Спочатку ми будемо вчитися друкувати велику літеру.

Висота великої літери дві клітинки. Спочатку ставимо вертикальну паличку висотою дві клітинки, потім відступивши вправо, дві клітинки ставимо ще одну вертикальну паличку висотою дві клітинки. Потім знаходимо центр між нижніми точками накреслених ліній і з'єднуємо їх з верхніми кінцями.

Відступивши від надрукованої літери одну клітинку вправо, друкуємо наступну букву.

Рядкова буква поміщається в одну клітинку.

Ставимо вертикальну паличку висотою одна клітина, поруч ставимо другу паличку, а потім, знаходячи центр на нижній лінії клітинки, з'єднуємо його з верхніми точками вертикальних паличок, малюємо, так звану, «галочку».

Приготувалися до роботи в зошитах. Нагадую про правильну поставу під час письма.

Робота дітей в зошитах в клітинку.

Після того, як діти написали дві строчки запропонувати відпочити.

Наші пальчики писали,

Наші пальчики втомилися.

Ми трохи відпочинемо

І знову писати почнемо.

На третьому рядку буква заголовна і буква рядкова чергуються.

Молодці. Ви добре попрацювали. Виділяю дітей, які виконали завдання більш якісно.

6.Ітог заняття.

Дається оцінка роботі дітей.

Але що це? Мені здається, наш Мишко поворухнувся. Це неспроста, може бути, у нього для нас є якийсь сюрприз? (Кличу одну дитину, щоб він подивився, що приніс Мишко в рюкзаку)

Ой, та це ж мед!

Спасибі тобі Мишко. Яка все-таки чудова ця буква «М», смачна і корисна. Мишко ми обов'язково поїмо твій мед з чаєм.


Мета заняття: допомогти дошкільника освоїти програмний матеріал, зробити педагогічний процес більш емоційним, домагатися більшої активності дітей на занятті.

завдання:

  • Закріплювати вміння дітей проводити звуковий аналіз слів із застосуванням правил написання голосних букв і визначенням ударного голосного звуку.
  • Закріплення навичок виділення потрібного звуку в слові.
  • Формувати вміння ділити слова на склади.
  • Закріплювати вміння виділяти першу букву в слові і називати слова певної звукової структури.
  • Удосконалювати вміння дітей складати ланцюжок пропозицій за схемами.
  • Формувати граматичний лад мови, розширювати словниковий запас.
  • Удосконалювати навик читання дітей.

матеріали: конверт з листом; картинки; схема пятізвукового слова, фішки: червоні, сині, зелені, чорні; картки-схеми для визначення складів в слові; картки з набором літер; указка.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь повідомляє дітям, що знайшла лист від Незнайки. Читає його дітям.

вихователь:Незнайка пише, що потрапив в країну «Розумників і розумниць» де царює цариця Грамота. Цариця грамота запросила Незнайку пограти в мовні ігри, але Незнайко відмовився грати з царицею, бо він не знає що таке «мова» і «мовні ігри». На що цариця дуже розсердилася і наказала заточити Незнайку у високій башті, але пообіцяла випустити його, якщо ми з вами допоможемо йому. Треба виконати завдання, які нам приготувала цариця Грамота. Ну що, ви згодні допомогти нашому другові Незнайку? (Відповіді дітей).
- Перш ніж ми почнемо виконувати завдання, давайте згадаємо, що таке «мова»? З чого вона складається? (Мова - це слова, пропозиції. Мова складається з пропозицій. Пропозиції складаються зі слів. Слова складаються з складів і букв. Склади складаються з літер і звуків).
- Для того щоб нам правильно виконати всі завдання, давайте зробимо гімнастику для язичка. Язичок цікавий дивиться вгору, вниз, вліво і вправо (Діти виконують руху язичком 3-4 рази). А тепер проговоримо скоромовку «Як у гірки на горбочку, жили тридцять три Егорки» (Діти промовляють скоромовку тихо, голосно, швидко і повільно).

1 завдання:Звуковий аналіз слова

вихователь: Розгляньте картинку і назвіть слова починаються на твердий звук -м- і м'який звук -м'- (Відповіді дітей).

- А тепер проведемо звуковий аналіз слова, наприклад слово ведмедик. Згадайте, які бувають звуки? (Голосні і приголосні, тверді і м'які, дзвінкі і глухі, а також ударні).

М ' - приголосний, м'який, дзвінкий звук, відзначаємо зеленої фішкою.
І
Ш
До - приголосний, твердий, глухий звук, відзначаємо синьою фішкою.
А - голосний звук, відзначаємо червоною фішкою.
Який звук в цьому слові ударний? Звук -і-, поруч ставимо чорну фішку.

2 завдання:Яка буква «заблукала»? (Виправити помилку)



3 завдання: Скільки складів у слові?

вихователь:Потрібно зафарбувати стільки «цеглинок», скільки складів у цьому слові.

Физкультминутка

4 завдання:Розшифруй слово

вихователь:Потрібно відгадати, що це за слово зашифровано. Малюнки підкажуть, які букви потрібно вписати в квадрати.

5 завдання:Склади пропозицію

вихователь:Додаючи по одному слову, скласти ланцюжок пропозицій по схемі.

6 завдання:прочитай слово

вихователь:І, нарешті, останнє завдання. У кожного з вас є ланцюжок з букв, треба ту букву, яка написана правильно, обвести в гурток, а ту, яка неправильно - закреслити. Прочитайте отримане слово.

вихователь:Молодці!

Лунає телефонний дзвінок, вихователь розмовляє, потім повідомляє дітям, що Незнайко на свободу і пропонує дітям запросити його в дитячий сад, щоб навчити його всьому чому навчилися самі.

МБОУ »Новолядінская ЗОШ» с.Столовое

Відкрите заняття
по підготовці до навчання грамоті
на тему: "Сім'я"

У групі предшкольном підготовки.

Провела: учитель початкових класів
Конопльова О. Г.
15.11.15г.

2015р.
Тема: «Сім'я. Звук [М] »
Цілі: 1. закріплення тематичного словника, граматичного ладу мови.
2. розвиток речемислітельной діяльності
3. знайомство зі звуком [М]
4. виховання шанобливого, доброго ставлення до членів своєї сім'ї
Демонстраційний матеріал: картинки із зображенням Їжачка і Лисенка, фотографія лисячій сім'ї, виставка робіт дітей «Моя сім'я», підручник «По дорозі до Абетці» Р. Н. Бунеева.
Хід заняття:

I.Організаціонний момент.

Перевірка готовності дітей до уроку, визначення числа, дня тижня, місяця, пори року.
II. Актуалізація теми і мети заняття
1. повторення вивченого раніше.
- Що сталося в родині хлопчика і дівчинки?
- Чи можна приїзд бабусі і дідусі вважати святом?
- А які сімейні свята відзначаються у вас в родині?

2. введення в тему уроку
(На дошці з'являються фотографії Лисенка і Їжачка)
Якось раз, коли дорослих і дітей не було вдома, Лисеня засумував. Їжачок запитав одного, від чого він такий сумний. «Розумієш, Їжачок, - сказав Лисеня, - у нашого хлопчика і дівчинки є сім'я. Вони всі один одного люблять, дарують подарунки. А у мене немає сім'ї. Ось якби серед іграшок був ще один лисеня, тоді б у нас була лисяча сім'я ». «Лисячі сім'ї бувають тільки у справжніх лисиць, - пояснив йому Їжачок. - А ти не справжній лисеня, а іграшковий. У кожної іграшки є своя сім'я - це її господарі, інші іграшки і вся родина господарів ». Лисеня зрадів. У нього теж, виявляється, є сім'я! А Їжачок навіть показав Лисенку фотографію справжньої лисячій сім'ї.
(На дошці - фотографія)
бесіда по картинці:
- Якщо мама лисеняти, то вона хто? (Лисиця)
- А якщо це тато, то він ...? (Лисиць)
- А діти у лисиця і лисиці хто? (Лисенята)
- Як одним словом назвати і маму-лисицю, і тата-лисиця і діточок-лисенят? (родина)
- Хлопці, як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні говорити? (про сім'ю)

III. Вивчення теми заняття.
1.Работа з малюнком на стор.40.
Лисеня дуже зрадів, що сім'я хлопчика і дівчинки є і його сім'єю теж. І він тут же запропонував Їжачку зробити сімейний альбом. Іграшки вирізали фотографії членів сім'ї хлопчика і дівчинки, не забувши про дядька, брата тата і тітку - дружину дядька.
- Дотримуючись по стрілках, визначте, хто кому ким є.
- Ким є дівчинка для хлопчика? Для тата? Для дідуся? Для дяді і тьоті?
- Ким є хлопчик для дівчинки? Для мами? Для бабусі? Для дяді і тьоті?
- Ким є мама для тата, для дідуся і бабусі?
2. введення нового поняття: «прабабуся» і «прадід».
Тихо! летить Мудра Сова! Вона просила вам передати, що, виявляється, мама і тато ваших дідусів і бабусь для вас є прабабусею і прадідусем.

Хто така прабабуся?
- Хто такий прадід?
- Чи є у вас прадід або прабабуся?
3. розповіді дітей про свою сім'ю.
Хлопці, подивіться на дошку. Тут розташовані ваші малюнки, в яких ви намалювали ваші родини. А хто хоче розповісти про свою сім'ю?
2 - 3 людини.

IV. Физкультминутка.
Восени, весною
Влітку і взимку
Ми у двір виходимо
дружною сім'єю

Станьмо в коло і по порядку
Кожен робить зарядку
Мама руки піднімає
Папа бадьоро присідає.

Повороти вправо-вліво
Робить мій братик Сева
Я сама бігу підтюпцем
І качаю головою.

V. Закріплення вивченого.
1. Гра «Назви ласкаво»
- Як можна назвати ласкаво кожного члена сім'ї?
Мал. стр. 40
Син - ... (синочок), дочка - ... (дочка), сестра - ... (сестричка), брат - ... (братик), мама - ... (матуся), тато - ... (татко), бабуся - ... (бабуся), дідусь - ... (дідусь), і т.д.

Ви часто називаєте членів сім'ї ласкаво? А чому?
- Чому люди називають когось ласкаво?

2. упр.3 стор.41
- Подивіться на малюнки, що на них не правильно?
- Що треба було намалювати насправді?

3. Гра «Скажи зі словом« сімейний »
альбом, свята, обід, прогулянка, гра.
- А що таке сімейний альбом?

VI. Додаткове завдання.
- Які дві групи звуків ви знаєте? (Голосні і приголосні)
- Чим відрізняються голосні і приголосні звуки?
- Звук [М] - приголосний. Поясніть, чому він згоден? (Тому що його не можна співати, тягти)
- Кого в родині називають на [М]?
- Скільки звуків [М] в слові «мама»?
- Чим можна пригостити родину хлопчика і дівчинки, щоб в назві частування чувся звук [М] (морозиво, мандарини, малина, компот і т.д.)
- А ім'я якої дівчинки в нашій групі починається на звук [М]? (Марина)

VII. Підсумки заняття.
- Про що ми сьогодні говорили?
- Як потрібно ставитися до членів своєї сім'ї?
- З яким згодним звуком познайомилися?
Давайте заспіваємо пісню «Дорослі і діти», в якій співається про маму і тата, про дружбу між дорослими і дітьми.
(Виконання пісні)

прибудинкові споруди